Välisministeeriumi veebikonsul jagab Facebookis reisiinfot ja vastab küsimustele

17. juunil 2012

Välisministeeriumi erileht „Välisministeeriumi veebikonsul“ alustas täna Facebookis tegevust. Lehel www.facebook.com/veebikonsul jagavad välisministeeriumi konsulaarosakonna töötajad reisiinfot ja konsulaarteenuseid puudutavat teavet ning vastavad inimeste küsimustele. Samuti jagatakse seal vajadusel nõuandeid ning infot kriisiolukorras.

Välisminister Urmas Paeti sõnul võimaldavad virtuaalsed keskkonnad riigil kodanikega avatumalt ja vahetumalt suhelda. „Soovime olla oma oskusteabega keskkonnas, kus inimesed niigi aega veedavad. Nii saavad kodanikud kiiremalt ja paindlikumalt just neile olulist nõu," ütles välisminister Paet.

 

Välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektori Rasmus Lumi sõnul pakub Eesti elanike seas praegu populaarseim suhtlusvõrgustik Facebook hea võimaluse inimestega otse suhelda. „Vastavalt vajadusele kaalume veebikonsuli tegevuse laiendamist edaspidi ka teistesse keskkondadesse," lausus Lumi.

 

Välisministeerium on sotsiaalmeedias tegutsenud viis aastat. Välisministeerium ja Eesti välisesindused on esindatud Facebookis, Flickris, Twitteris ning YouTube'is. Samuti on välisministeeriumil ühisblogi. Sotsiaalmeedia kasutamine on juba varasemalt end välisministeeriumi jaoks õigustanud, näiteks ka kriisiolukorras. 2010. aasta aprillis, mil Islandi vulkaani tuhapilv põhjustas Euroopa lennuliikluses kaose, kasutas välisministeerium sotsiaalmeediat „tuhalõksu" jäänud kodanikele transpordivõimaluste vahendamiseks.

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS