Toimus Eesti Päevade 2018 Sydney logo valimine ja võitja on selgunud

Liisa Pobul 19. veebr. 2018

1. novembril 2017 kuulutasime välja traditsioonilise logokonkursi, mis andis osalejatele aega kaks kuud, et esitada enda nägemus Eesti Päevade sini-must-valgest logost.

Toimus Eesti Päevade 2018 Sydney logo valimine ja võitja on selgunud

Konkurss osutus üle ootuste populaarseks. Meile saadeti 61 logokavandit 28-lt erinevalt autorilt. Kavandeid laekus Austraaliast, Eestist ja üllatusena isegi Singapurist. Noorim osaleja oli vaid 11-aastane.

Võidulogo valiku usaldas Eesti Päevade korraldusmeeskond züriiliikmetele, kes kogunesid 4. jaanuari 2018 pärastlõunal Eesti Majja logode hindamise üritusele. Pakuti suupisteid ja kooki ning hindamine võis alata. Protseduur nägi ette, et 11 züriiliiget valivad individuaalselt ja anonüümselt välja kõikidest esitatud logodest oma lemmikud. Enim punkte saanud tööd pääsesid teise vooru, kus korrati hääletust. Tulemused olid tasavägised, aga selgus võitja, mille ka Eesti Päevade korraldusmeeskond heaks kiitis.

Võidutöö puhul on tegemist selgepiirilise logoga, mis kätkeb endas nii Eesti kui ka Sydney sümboolikat, moodustades pilkupüüdva terviku, mida on lihtne kasutada väga erinevatel meediumitel. Autori sõnul sai ta inspiratsiooni tuhandetest eestlastest, kes võtavad igal aastal ette lennu suunaga Sydneysse.

Logo autor on Keith Margus, 29-aastane noormees, kes töötab Melbourne'i reklaamiagentuuris graafilise disainerina. Konkursi info leidis ta Facebookist Eestlased Austraalias grupi postitusest.

Keith: „Konkursil otsustasin osaleda, kuna üsna kiiresti peale konkursi tingimuste ja soovide läbi lugemist tekkis esimene idee/visioon, mida võiks soovitud logo endast kujutada. Minu jaoks on logo juures kõige olulisem just selle lugu ja sisu ning tänu sellele, et tekkinud idee meeldis, siis otsustasin, et viin selle ka mõtte tasandilt pildi kujule ja esitan konkursile. Kuna logo konkursi tulemus on alati väga ettearvamatu ja igaüks võib tulla suurepärasele ideele ning selle vormistada, siis olen väga õnnelik, et minu idee konkursi võitis."

Täname kõiki osalejaid!

XXVII Eesti Päevad 2018 toimuvad Sydneys 27. – 31. detsembril 2018. Ettevalmistuste, uudiste ja teadaannetega saate kursis olla meie veebilehel ep2018sydney.com ja sotsiaalmeedias – facebook ja instagram: Ep2018sydney.

Liisa Pobul

Eesti Päevad 2018 Sydney