Suur Eesti Ajaloo Pusle

13. veebr. 2017

Eesti ajaloo 1000st tükist koosnev pusle annab tervikliku ülevaate Eesti ajaloost alates esimestest taganeva jää kannul siia jõudnud küttidest kuni Eesti Vabariigi sajanda sünnipäevani.

Suur Eesti Ajaloo Pusle

Pusle on välja töötatud Kose kooli õpetaja Moonika Olli ja endise ERR ajakirjaniku Juhan-Markus Laatsi poolt ning sündinud ennekõige autorite enda suurest huvist Eesti ajaloo ja pärandi vastu, millest kasvas välja soov luua ka teistele huvilistele meelelahutuslik pilguheit kogu Eesti ajajoonele.

Pildid on joonistatud Eesti kunstnik Eero Alevi poolt. Kõik pildid on võimalikult täpsed, nt. milliseid jalanõusid kanti keskajal kuni mis kirik oleks hea sümbol Eesti ristiusustamisele (pildil on Saaremaa Karja kirik). Algusest peale oli meie eesmärk teha võimalikul kvaliteetne meene Eestist.

Kokkupanija veedab puslega vähemalt 4 tundi, mille jooksul keskendub ainult puslele, ehk sel juhul Eesti ajaloole. Iga illustratsioon (70x40cm puslel on 45 illustratsiooni ja 7 tekstikasti) annab hea ülevaate Eesti ajaloo ühest etapist või sündmusest või toob välja Eestile tähtsa isiku (nt. Lennart Meri või Lydia Koidula).

Suurest Eesti Ajaloo Puslest leiab uusi teadmisi nii suur kui väike. Noor ajaloohuviline saab sellest hea esmase ülevaate tähtsamatest perioodidest ja sündmustest, millele oma teadmisi ehitada. Eesti ajalooga juba sinasõber olev ema-isa, vanaema-vanaisa saab kogeda äratundmisrõõmu väiksemates, peidetud detailides.

Suur Eesti Ajaloo Pusle on müügil Rahva Raamatu ja Apollo kauplustes üle Eesti.

Rohkem infot: http://eestipusle.ee/