Rio de Janeiros toimus Eestist alguse saanud prahikoristamine „Teeme ära!“

24. juunil 2012

Rio de Janeiros toimus ÜRO kestliku arengu konverentsi Rio+20 raames Eestist alguse saanud prahikoristus „Teeme ära!“. Ettevõtmisega tutvustati maailmakoristuskampaaniat „Let´s Do It World Cleanup 2012“.

Koristusaktsioonil Rio de Janeiro Garota de Ipanema pargis osales üle saja inimese, kes koristasid parki, randa, metsa ja ookeanipõhja. Kohal oli inimesi 15 riigist: Eestist, Brasiiliast, Taist, Kanadast, Leedust, Koreast, Rootsist, Iraanist, Venetsueelast, Austraaliast, Portugalist, Austriast, USAst, Uus-Meremaalt ja Itaaliast.

 

Koristusaktsioonil osalenud välisministri Urmas Paeti sõnul on just kodanikualgatused hea viis muutmaks inimeste mõtteviisi. „Sel aastal osaleb „Let´s Do It World Cleanup 2012" kampaanias juba peaaegu 100 riiki," sõnas ta. „Sellist kestlikku arengut soovime me kõik – kui meist igaüks teeb natuke, saavutame kogu maailmas väga palju," lisas ta.

 

Paeti sõnul on oluline teada, mis maksab meie tulevikule tegutsemine ning milline on mittetegutsemise hind. „Tänased arengud on äärmiselt murettekitavad - 85% ookeanide kalavarudest on üleekspluateeritud, CO2 emissioon on viimase 20 aastaga kasvanud 38%, 67 miljonit last maailmas ei käi koolis, metsad vähenevad 5,2 miljoni hektari võrra aastas, ebavõrdsus kasvab ning meie ökoloogiline jalajälg on väga suur," märkis ta. „Vaid sihipärase tegutsemisega kõikjal maailmas saab midagi muuta. Kestlik areng ei ole eesmärk omaette, vaid teekond, mis võimaldab meile tuleviku."

 

Prahikoristusüritusest võtsid osa ka Eesti aukonsul Rio de Janeiros Oskar Metsavaht ja maailmakoristuskampaania algataja Rainer Nõlvak.