OktooberEST – Eesti pubiõhtu Adelaide Eesti Majas

RELIKA ALLIKSAAR WILLIAMS 7. nov. 2011

21.oktoobril leidis aset taaskordne pubiõhtu Adelaide Eesti Majas, Jeffcotti tänaval. Teema sel korral oktoobrikuule ja Saksamaal toimuvale Oktooberfestile vihjates „OktooberEST“.

OktooberEST – Eesti pubiõhtu Adelaide Eesti Majas

Olen tagasi Adelaide'is juba mõnda aega ja ootasin pubiõhtut väga. Reede õhtul seadsime siis perega sammud Eesti Maja poole, et hapukapsast ja praevorsti maitsta, mõnusat orkestrit kuulata ja muidugi tuttavatega taas kohtuda.

 

Muusikat mängis Adelaide Village Band, mis on 1962. aastal asutatud lätlaste poolt. Nad mängisid väga palju tuttavaid lugusid, mis panid jala tatsuma ja vaikselt kaasa laulma.

 

Maja oli rahvast täis, külalisi oli palju, seal hulgas palju lätlasi ja leedulasi. Ei tea, kas külalisi meelitas kohale hapukapsas või bänd? Minule oli see igatahes suur ja positiivne üllatus ja nii ma tegingi kohe alguses tutvust meie naabritega. Kohal olid Ellie ja Peter Sydneyst. Ellie, kes on Balti Balli korraldaja, oli ka rõõmus, et sai sellele üritusele tulla. Koos arutasime me erinevatest võimalustest, kuidas me väiksed balti riigid võiksime ja saaksime koostööd teha.

 

Kohe kutsuti ka Leedu Majas toimuvale Halloweeni teemalisele õhtule, kus toimub ka viktoriin.

 

Pubiõhtud on alati toredad, hoogsad ja lõbusad. Aga selleks, et taas Eesti Majas toimuvast osa võtta, ei pea ootama järgmise pubiõhtuni. Jooksvat infot leiab meie veebist http://adelaide.eesti.org.au