Kaljurand: Austraalia eestlaste seltsitegevus on väga hinnatud

2. märtsil 2016

Välisminister Marina Kaljurand tunnustas Sydneys Eesti Majas kohtumisel kohalike eestlastega Austraalia Eesti Majade ja Seltside tegevust eestluse säilitamisel ning Eesti tutvustamisel.

Kaljurand: Austraalia eestlaste seltsitegevus on väga hinnatud
Foto: Aune Vetik

Aastakümnete jooksul on Eesti Majad ja Seltsid õpetanud lastele laulu ja rahvatantsu, Eesti keelt ja kultuuri ning tähistanud Eesti tähtpäevi. „Teie töö meie kultuuri ja traditsioonide säilitamisel on hindamatu väärtusega," lausus välisminister Kaljurand. Austraalias on Eesti suuruselt kuues väliseestlaste kogukond maailmas, hinnanguliselt elab riigis 10 000 eestlast.

Sydney Eesti Maja tutvustas välisministrile oma tegevust ning alates 1952. aastast tegutsevat arhiivi, kuhu on koodantud unikaalne materjal Austraaliasse jõudnud eestlaste lugudega.

Kaljuranna sõnul on Austraalia eestlastele erilise tähendusega maa, mis on pakkunud turvalist varjupaika tuhandetele eestlastele pärast Teist Maailmasõda ning on täna populaarne sihtriik noortele, kes soovivad ajutiselt välismaal elada ja töötada. „Lisaks tihedatele inimestevahelistele kontaktidele on Eestil ja Austraalial ühised väärtused ning vaated nii välis- kui ka kaubanduspoliitikas," lisas Kaljurand.

Välisminister Kaljurand andis Eesti aukonsulile Perthis Anu van Hattemile üle välisministeeriumi teenetemärgi tunnustuseks tema tegevuse eest keeruliste konsulaarabi juhtumite lahendamisel.

Samuti andis Kaljurand üle aukonsuli patendi uuele Eesti aukonsulile Melbourne'is Lembit Villem Marderile.

VÄLISMINISTEERIUMI AVALIKE SUHETE OSAKOND