Epp Petrone võitis Sydney mudilaste südamed

Aale Kask-Ong 4. veebr. 2016

Epp Petrone on tuntud eesti (aja)kirjanik ja edukas kirjastaja, kuid mitte ainult. Ta on ka väga hea sulega lastekirjanik, kes on kirjutanud ja kirjastanud kümmekond lasteraamatut. Seda, et tema teosed pole võõrad ka Austraalias kasvavatele eesti lastele, tõestas kirjandushommik Epp Petronega Sydney Eesti Majas. Kolmapäeva, 13. jaanuari hommikul tuli kirjanikuga kohtuma 21 ema-isa, 7 vanaema-vanaisa ja 29 last.

Epp Petrone võitis Sydney mudilaste südamed
Epp Petrone lastekirjanduse hommikule tuli igas eas huvilisi.

Ta luges väikestele fännidele lugusid oma vanematest ja uuematest lasteraamatutest: "Marta varbad", "Anna hambad", "Leena peenar" ja "Kurru-nurru vurrud". Veel rääkis autor sinna juurde põnevaid lugusid, kuidas tema lood sünnivad. Tõepoolest on kõik need lood ka tema kolme lapsega juhtunud ja elust enesest.

6-aastase Jasper Ilpi lemmikuks oli "Vaala puuks". See lugu tekitas ka teiste laste seas lõbusat kihinat ja laste vastustest võis välja lugeda, see lugu on neile hästi tuttav.

Mis aga Jasperis huvi äratas oli üks põnev märkmik, mida Epp Petrone kohe alguses kuulajaskonnale näitas. Sinna oli midagi kritseldatud. Seal oli paar lauset Lennujaama piuksude kohta, millest aasta lõpus peaks lugu sündima ja mis jõuab uue lasteraamatu "Lennukiga lõunamaale" kaante vahele.

Epp Petronega oli Austraalia reisil kaasas ja kirjandushommikul istus samuti ema kõrval kolmas ning noorim laps, Maria Leena, kelle "seiklustest" räägib raamat "Leena peenar". 5-aastane Gretelyn Kukk oli hästi rõõmus, et kohtus ühe oma lemmikraamatu peategelasega.

Elevust polnud üksnes väikeste fännide seas, kui Epp Petrone lõpetas, jäi ta veel pikalt ümbritsetuks suurtest fännidest. Ei juhtu just igapäev, et paljude perede unejuttude lemmikautor tuleb Sydneysse külla.

 

Kuidas teie perele meeldis kohtumine?

Heleri Kukk kolis oma eestlasest abikaasa ja kolme lapsega Sydneysse eelmisel aastal, Epp Petronega oli see neil aga esimene kohtumine.

"Petrone Prindi raamatud on ühed mu lemmikud Eesti raamatutest ja ma olin seetõttu väga põnevil. Epu enda raamatutest olen küll lugenud ainult "Minu Ameerika" kolme osa, aga tema abikaasa Justini "Minu Eesti" 1 ja 2 (mis olid Ameerikatest veel palju põnevamad) on mul loetud lausa kolm korda, nii eesti kui ka inglise keeles ning samuti väga mitmed teised "minu" sarja raamatud. Peale "Minu Ameerika" lugesin ma järgmiseks just "Minu Austraalia", mis süvendas veelgi mu soovi Austraaliasse tulla.
Marta, Anna ja Leena lasteraamatud on juba aastaid mu tütre Gretelyni unejutu põhirepertuaaris Andrus Kivirähu ja Kristiina Kassi raamatute kõrval tähtsal kohal. Leena raamatu saime alles septembrikuu algul pakiga Eestist, sest see tuli välja vahetult enne meie siia kolimist.
Kuna Epp Petronel oli kaasas ka noorem tütar Maria Leena, siis Gretelyn oli nii rõõmus, et kohtas päris ehtsat väikest raamatu peategelast.
Saime ka teada, et on olemas täiesti uus Epp Petrone lasteraamat "Kurru-nurru vurrud", nii et nüüd on jälle, mida Eestist pakiga oodata."