Austraalia avab Tallinnas oma esimese pop-up saatkonna

Välisministeerium 19. märtsil 2018

Välisminister Sven Mikser arutas kolmapäeval, 7. märtsil New Yorgis USAs visiidil viibiva Austraalia välisministri Julie Bishopiga Austraalia pop-up saatkonna* avamist Tallinnas. Lisaks käsitlesid välisministrid kohtumisel Eesti ja Austraalia koostööd ja EL-Austraalia kaubandussuhteid.

Austraalia avab Tallinnas oma esimese pop-up saatkonna
Välisminister Sven Mikser kohtus Austraalia välisministri Julie Bishopiga. Foto: Välisministeerium

„Meil on hea meel, et Austraalia on otsustanud avada esimese niinimetatud pop-up saatkonna Tallinnas, mis kahtlemata suurendab Austraalia nähtavust Eestis ja meie regioonis laiemalt," sõnas välisminister. „Suursaadiku tööle asumine pop-up saatkonnas lisab meie kahe riigi juba niigi konstruktiivsele ja tihedale koostööle uusi võimalusi," lisas Mikser.

Välisministri sõnul võib eksperimentaalsest pop-up saatkonnast kujuneda pilootprojekt mitte üksnes Austraaliale. „Loodame, et Austraalia positiivne eeskuju innovaatilise pop-up saatkonna näol innustab ka teisi riike sarnast koostöövormi Eestis edendama," ütles ta.

Välisministrid kinnitasid kohtumisel taaskord Eesti ja Austraalia häid suhteid, tuues esile tihendatud koostöö küberjulgeoleku vallas. Euroopa Liidu ja Austraalia kaubandussuhetest rääkides kinnitas Mikser, et Eesti toetab vabakaubanduslepingu sõlmimist Austraaliaga.

*pop-up saatkond on riigi esindus, milles suursaadik ei tööta igapäevaselt, vaid viibib kohapeal lühiajaliselt vastavalt vajadusele