Sydney Eesti Maja Kooperatiiv pidas aastakoosolekut

Pühapäeval, 30. septembril pidas Sydney Eesti Maja kooperatiiv peakoosolekut. Kohaletulnuid oli vaid 33, aga see ei takistanud tulist arutelu. Selgelt eristusid kaks leeri. Esimesed, kes soovivad hoida ja jätkata Sydney Eesti Maja renoveerimisega ja teised, kes soovivad, et juhatus jätkaks eelmise juhatuse esimehe, Mart Rampe, algatatud diskussiooni erinevate stsenaariumite -võimaluste üle.

Foto: Aale Kask-Ong Endine kooperatiivi juhatuse esimees Mart Rampe õhutas oma sõnavõtus juhatust jätkama tema algatatud töögruppide ja stsenaariumitega: "Jätkakem protsessiga!" Talle sekundeeris Mai Bell, kelle meelest peaks kooperatiivi liikmed otsustama ja hääletama Sydney Eesti Maja tuleviku suhtes, mitte üksnes juhatus. Teiselt poolt on liikmed ja juhatus, kes on samuti valitud liikmete poolt, ja kelle enamus toetab Sydney Eesti Maja hoidmist, seda tänases asukohas ja paneb rõhu vahendite leidmisele vajalikeks remonditöödeks. Suurim eesseisev väljaminek on elektritöödeks, et Sydney Eesti Maja vastaks tuleohutusnõuetele ja läbiks 2019 tuleohutuskontrolli. Elektritöödeks on 2018/2019 eelarves planeeritud $25 500 ja $53 000 ehitustöödele. 2018/2019 eelarveks on planeeritud $106 650 tänu hädavajalikele töödele, mida on oluliselt rohkem kui varasematel aastatel ehk uue juhatuse väljakutsed ja vastutus on märksa suuremad Eesti Maja hoidmisel ja kaasaegsetele nõuetele vastavaks viimisel. Kooperatiivi juhatuses jätkavad: Hillar Ranniko, Jaak Sildnik, Arne Rahnel, Madis Alvre. Aino Matwisyki ja Taimi Nurme aeg sai läbi, aga mõlemad valiti ilma ühegi vastuhääleta tagasi. Vabale kohale osutus valituks Valdur Liira. Kooperatiivi ja Sydney Eesti Seltsi koostöö on hea ja maja on aktiivses kasutuses - koorid "Lõke" ja "Kooskõlas", rahvatantsutrupp "Virmalised", Kunsti- ja Käsitööring, Sydney Mudilasring ja Eesti Arhiiv Austraalias. Viimastel kuudel on Sydney Eesti Selts võtnud Eesti Majas vastu nii Eesti Vabariigi presidenti Kersti Kaljulaidi kui Invictuse Eesti meeskonda, toimunud on Eesti-Austraalia Kaubandus - ja tööstuskoja avamine ja tuluõhtud erinevate organisatsioonide toetuseks ning kord kuus kinoõhtud jne. Tegevuse puudumise üle kurta ei saa, küsimus on pigem, kas neil, kes on võtnud tegija rolli jätkub aega ja energiat arutleda erinevate stsenaariumite üle ja kes peaksid olema kaasa rääkijad - kas need, kes kasutavad regulaarselt maja ja korraldavad tegevust või teised, kes tulevad paar korda aastas üritusele? Kõik on ühtmoodi kogukonnaliikmed - Eesti Maja aga ei saa toimida tegijateta - olgu siis Surry Hillsis või mujal. Pühapäeval, 30. septembril pidas Sydney Eesti Maja kooperatiiv peakoosolekut. Kohaletulnuid oli vaid 33, aga see ei takistanud tulist arutelu. Selgelt eristusid kaks leeri. Esimesed, kes soovivad hoida ja jätkata Sydney Eesti Maja renoveerimisega ja teised, kes soovivad, et juhatus jätkaks eelmise juhatuse esimehe, Mart Rampe, algatatud diskussiooni erinevate stsenaariumite -võimaluste üle. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Sydney Eesti Maja Kooperatiiv pidas aastakoosolekut

AALE KASK-ONG 21. nov. 2018

Pühapäeval, 30. septembril pidas Sydney Eesti Maja kooperatiiv peakoosolekut. Kohaletulnuid oli vaid 33, aga see ei takistanud tulist arutelu. Selgelt eristusid kaks leeri. Esimesed, kes soovivad hoida ja jätkata Sydney Eesti Maja renoveerimisega ja teised, kes soovivad, et juhatus jätkaks eelmise juhatuse esimehe, Mart Rampe, algatatud diskussiooni erinevate stsenaariumite -võimaluste üle.

Sydney Eesti Maja Kooperatiiv pidas aastakoosolekut
Foto: Aale Kask-Ong

Endine kooperatiivi juhatuse esimees Mart Rampe õhutas oma sõnavõtus juhatust jätkama tema algatatud töögruppide ja stsenaariumitega: "Jätkakem protsessiga!" Talle sekundeeris Mai Bell, kelle meelest peaks kooperatiivi liikmed otsustama ja hääletama Sydney Eesti Maja tuleviku suhtes, mitte üksnes juhatus.

Teiselt poolt on liikmed ja juhatus, kes on samuti valitud liikmete poolt, ja kelle enamus toetab Sydney Eesti Maja hoidmist, seda tänases asukohas ja paneb rõhu vahendite leidmisele vajalikeks remonditöödeks.

Suurim eesseisev väljaminek on elektritöödeks, et Sydney Eesti Maja vastaks tuleohutusnõuetele ja läbiks 2019 tuleohutuskontrolli. Elektritöödeks on 2018/2019 eelarves planeeritud $25 500 ja $53 000 ehitustöödele.

2018/2019 eelarveks on planeeritud $106 650 tänu hädavajalikele töödele, mida on oluliselt rohkem kui varasematel aastatel ehk uue juhatuse väljakutsed ja vastutus on märksa suuremad Eesti Maja hoidmisel ja kaasaegsetele nõuetele vastavaks viimisel.

Kooperatiivi juhatuses jätkavad: Hillar Ranniko, Jaak Sildnik, Arne Rahnel, Madis Alvre. Aino Matwisyki ja Taimi Nurme aeg sai läbi, aga mõlemad valiti ilma ühegi vastuhääleta tagasi. Vabale kohale osutus valituks Valdur Liira.

Kooperatiivi ja Sydney Eesti Seltsi koostöö on hea ja maja on aktiivses kasutuses - koorid "Lõke" ja "Kooskõlas", rahvatantsutrupp "Virmalised", Kunsti- ja Käsitööring, Sydney Mudilasring ja Eesti Arhiiv Austraalias. Viimastel kuudel on Sydney Eesti Selts võtnud Eesti Majas vastu nii Eesti Vabariigi presidenti Kersti Kaljulaidi kui Invictuse Eesti meeskonda, toimunud on Eesti-Austraalia Kaubandus - ja tööstuskoja avamine ja tuluõhtud erinevate organisatsioonide toetuseks ning kord kuus kinoõhtud jne.

Tegevuse puudumise üle kurta ei saa, küsimus on pigem, kas neil, kes on võtnud tegija rolli jätkub aega ja energiat arutleda erinevate stsenaariumite üle ja kes peaksid olema kaasa rääkijad - kas need, kes kasutavad regulaarselt maja ja korraldavad tegevust või teised, kes tulevad paar korda aastas üritusele? Kõik on ühtmoodi kogukonnaliikmed - Eesti Maja aga ei saa toimida tegijateta - olgu siis Surry Hillsis või mujal.

Sydney Eesti Maja Kooperatiiv pidas aastakoosolekut Pühapäeval, 30. septembril pidas Sydney Eesti Maja kooperatiiv peakoosolekut. Kohaletulnuid oli vaid 33, aga see ei takistanud tulist arutelu. Selgelt eristusid kaks leeri. Esimesed, kes soovivad hoida ja jätkata Sydney Eesti Maja renoveerimisega ja teised, kes soovivad, et juhatus jätkaks eelmise juhatuse esimehe, Mart Rampe, algatatud diskussiooni erinevate stsenaariumite -võimaluste üle.
Sydney Eesti Maja Kooperatiiv pidas aastakoosolekut
Ühel mu kaastöötajal on tugeva veebilehtede loomine tehniliselt sest nüüd on konkreetne aadress. Olen alatasa täheldanud kodulehe tegemine ja see ei saa olla juhus ning mugava kodulehtede valmistus loe suurema külastatavusega veebilehe tegemine kaasaegselt osutab mitmeid eeliseid lisaks on kodulehtede valmistus kaasaegselt ja sealsamas kõrval ka
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: