Pealelend: Eestlased Canberras

Ka Austraalia pealinnas Canberras leidub tegus eesti kogukond. Canberra eestlaste tegemistest räägib Canberra Eestlaste Koondise esinaine Reet Bergman.

Kui palju on Canberras hinnanguliselt eestlasi?   Eestlasi ja eesti päritoluga võib olla Canberras umbes 100 ümber. Muidugi meie neid kõiki ei näe, eriti nooremaid, kes tulevad siia, kas tööle (harilikult riigi-) või siis õppima (ülikoolis).   Milliseid kooskäimise võimalusi on Canberra eestlastel? Kui tihti on tavaks koos käia?   Kokkutulekuid on laupäeval pealelõunat kord kuus, väljaarvatud talvekuudel, kui on kas liig külm või rahvas on reisimas. Harilikult on ka mingi ettekanne. Kahjuks nendes ruumides, kus me käime koos ei ole enam võimalik kohvi pakkuda. Siis me käime veel korra kuus (esimene pühapäev) lõunasöögil Ainslie Football Clubis. Meie niinimetatud noored kohtuvad kord kuus (iga neljas teisipäev) ka Ainslie Football Clubis kella kuuest. Söögi ja joogi võimalused on olemas. Canberra Eestlaste Luteriusu Kogudus peab eestikeelseid jumalateenistusi neli korda aastas. Pastor Rosma on ka meie pastor ja käib Sydneyst siia.   Mis on suuremad üritused?   Meie suuremad üritused on veebruaris Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine ja juunis (koos baltlastega) küüditamiste mälestamine.   Kuidas liigub informatsioon kokkusaamiste kohta?   Canberra Eestlaste Koondis saadab kaks korda aastas Ringkirja, mis käsitleb 'ürituste kalendert'.   Kui pikalt Canberra Eestlaste Koondis on juba tegutsenud?   Canberra Eestlaste Koondis asutati 1977. aasta aprillis - 34 aastat on tegutsenud. Ja kui eestlane kolib Canberrasse ja tahab üritustest osa saada, siis kelle poole tuleks pöörduda? Kontaktisikuteks oleme mina: reet[No SpaM]berg@grapevine.com.au ja meie kirjatoimetaja Hugo Mitt: heam[No SpaM]itt@tpg.com.au . Ka Austraalia pealinnas Canberras leidub tegus eesti kogukond. Canberra eestlaste tegemistest räägib Canberra Eestlaste Koondise esinaine Reet Bergman. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Pealelend: Eestlased Canberras

AALE KASK-ONG 29. augustil 2011

Ka Austraalia pealinnas Canberras leidub tegus eesti kogukond. Canberra eestlaste tegemistest räägib Canberra Eestlaste Koondise esinaine Reet Bergman.

Kui palju on Canberras hinnanguliselt eestlasi?

 

Eestlasi ja eesti päritoluga võib olla Canberras umbes 100 ümber. Muidugi meie neid kõiki ei näe, eriti nooremaid, kes tulevad siia, kas tööle (harilikult riigi-) või siis õppima (ülikoolis).

 

Milliseid kooskäimise võimalusi on Canberra eestlastel? Kui tihti on tavaks koos käia?

 

Kokkutulekuid on laupäeval pealelõunat kord kuus, väljaarvatud talvekuudel, kui on kas liig külm või rahvas on reisimas. Harilikult on ka mingi ettekanne. Kahjuks nendes ruumides, kus me käime koos ei ole enam võimalik kohvi pakkuda.

Siis me käime veel korra kuus (esimene pühapäev) lõunasöögil Ainslie Football Clubis.

Meie niinimetatud noored kohtuvad kord kuus (iga neljas teisipäev) ka Ainslie Football Clubis kella kuuest. Söögi ja joogi võimalused on olemas.

Canberra Eestlaste Luteriusu Kogudus peab eestikeelseid jumalateenistusi neli korda aastas. Pastor Rosma on ka meie pastor ja käib Sydneyst siia.

 

Mis on suuremad üritused?

 

Meie suuremad üritused on veebruaris Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine ja juunis (koos baltlastega) küüditamiste mälestamine.

 

Kuidas liigub informatsioon kokkusaamiste kohta?

 

Canberra Eestlaste Koondis saadab kaks korda aastas Ringkirja, mis käsitleb 'ürituste kalendert'.

 

Kui pikalt Canberra Eestlaste Koondis on juba tegutsenud?

 

Canberra Eestlaste Koondis asutati 1977. aasta aprillis - 34 aastat on tegutsenud.

Ja kui eestlane kolib Canberrasse ja tahab üritustest osa saada, siis kelle poole tuleks pöörduda?

Kontaktisikuteks oleme mina: ja meie kirjatoimetaja Hugo Mitt: .

Pealelend: Eestlased Canberras
Pealelend: Eestlased Canberras Ka Austraalia pealinnas Canberras leidub tegus eesti kogukond. Canberra eestlaste tegemistest räägib Canberra Eestlaste Koondise esinaine Reet Bergman.
Pealelend: Eestlased Canberras
Kui soovid laabuvat efektiivse kodulehe valmistamine sest selle puhul on tulemus kindel. Minu arvates on tekstilise veebilehe valmistamine sisukalt mille puhul on alati ajavaru järjekorras ilusa kodulehtede valmistamine põhjalikult Aara disain OÜ teadmiste poolest suurema kodulehtede uuendamine saab positiivselt üldistada juhul kui paari lehega kodulehe koostamine kaasaegselt siis saab tehtud õigeks ajaks.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: