Värskelt ilmunud: Jaak Treiman, Võlulehviku tuules. Tallinn, Tammerraamat 2018

Ühe pere teekonna poliitiliste muutuste tuules läbi kolme mandri on raamatuks kirjutanud Eesti pikima ametiajaga aukonsul.

Autor ise kirjeldab raamatut nii: Kui mu ema oli 93a, veensin teda osa võtma Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) Eesti esinduse 2011. a korraldatud mälestuslugude konkursist "Elust uuel kodumaal". Eesti iseseisvuse koidikul, 1918. a veebruaris sündinuna kasvas ema üles Võrus ja abiellus Teise maailmasõja ajal mu isaga. Eraldi põgenesid nad sõja ajal Rootsi, ema koos kolmekuuse minuga süles. Pärast kolme ja poolt aastat ajutist peatumist Rootsis suundusime Põhja-Ameerika kaudu Austraaliasse. Elanud nelj ja pool aastat maakera kuklapoolel, sõitsime aurulaevaga Ameerikasse. Ema kirjutas oma elust ja sellest pikast teekonnast. Ja ta sai konkursil kolmanda koha! Ema mälestused ongi raamatu Võlulehviku tuules selgroog. Kodus oli helilindil säilinud isa meenutusi, mu vanemad olid alles hoidnud dokumente ja kirju, mõned neist veel 1943. aastast. Seda vara aitasid digiteerida Stanfordi Ülikooli raamatukogu Balti ja Eesti uuriijad. Panin need kokku, lisasin vahetekstid ja hilisemast ajast ka mu enda mälestusi. Kirjutasin juurde peatüki, mis räägib sellest, kuidas Eesti tolle aja esidiplomaat ja omariikluse õigusjärjepidevuse hoidja Ernst Jaakson nimetas mind 1986. a aukonsuliks Los Angeleses. Eraldi on juttu Eesti, Läti ja Leedu iseseisvusvõitlusest Ameerikas 1980. aastatel. Sealhulgas on vähem tuntud, aga oma ajas olulised sündmused nagu näiteks kohtuasi Los Angelese 1984. a olümpiamängude korralduskomitee vastu, ja Eestist tulnud jooksjate osalemine kuulsal Los Angelese maratonil just Eesti ja mitte Nõukogude Liidu esindajatena. Eesti sai vabaks, nii kodune kui ka välisvabadusvõitlus sai ajalooks, ja selle sisu on hakanud ajapikku ununema. Raamat katsub ühte-teist talletada. See ei ole üksnes meie pere lugu, vaid peegeldab usutavasti paljude Teise maailmasõja pagulaste mõtteid, hirme ja läbielamisi, mis on tuttavad tänaseski maailmas. Raamat on eesti keeles, sisaldab rohkesti vanu haruldasi fotosid ja arhiividokumente. Selle eelvaadet näeb siit: https://issuu.com/tammerraamat/docs/treiman Teos ilmus jaanuaris 2018 ja on saadaval Eesti kõigis suuremates raamatupoodides nagu Rahva Raamat, Apollo jt. Ühe pere teekonna poliitiliste muutuste tuules läbi kolme mandri on raamatuks kirjutanud Eesti pikima ametiajaga aukonsul. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Värskelt ilmunud: Jaak Treiman, Võlulehviku tuules. Tallinn, Tammerraamat 2018

5. veebr. 2018

Ühe pere teekonna poliitiliste muutuste tuules läbi kolme mandri on raamatuks kirjutanud Eesti pikima ametiajaga aukonsul.

Autor ise kirjeldab raamatut nii:

Kui mu ema oli 93a, veensin teda osa võtma Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) Eesti esinduse 2011. a korraldatud mälestuslugude konkursist "Elust uuel kodumaal". Eesti iseseisvuse koidikul, 1918. a veebruaris sündinuna kasvas ema üles Võrus ja abiellus Teise maailmasõja ajal mu isaga. Eraldi põgenesid nad sõja ajal Rootsi, ema koos kolmekuuse minuga süles. Pärast kolme ja poolt aastat ajutist peatumist Rootsis suundusime Põhja-Ameerika kaudu Austraaliasse. Elanud nelj ja pool aastat maakera kuklapoolel, sõitsime aurulaevaga Ameerikasse. Ema kirjutas oma elust ja sellest pikast teekonnast. Ja ta sai konkursil kolmanda koha!

Ema mälestused ongi raamatu Võlulehviku tuules selgroog. Kodus oli helilindil säilinud isa meenutusi, mu vanemad olid alles hoidnud dokumente ja kirju, mõned neist veel 1943. aastast. Seda vara aitasid digiteerida Stanfordi Ülikooli raamatukogu Balti ja Eesti uuriijad. Panin need kokku, lisasin vahetekstid ja hilisemast ajast ka mu enda mälestusi.

Kirjutasin juurde peatüki, mis räägib sellest, kuidas Eesti tolle aja esidiplomaat ja omariikluse õigusjärjepidevuse hoidja Ernst Jaakson nimetas mind 1986. a aukonsuliks Los Angeleses. Eraldi on juttu Eesti, Läti ja Leedu iseseisvusvõitlusest Ameerikas 1980. aastatel. Sealhulgas on vähem tuntud, aga oma ajas olulised sündmused nagu näiteks kohtuasi Los Angelese 1984. a olümpiamängude korralduskomitee vastu, ja Eestist tulnud jooksjate osalemine kuulsal Los Angelese maratonil just Eesti ja mitte Nõukogude Liidu esindajatena.

Eesti sai vabaks, nii kodune kui ka välisvabadusvõitlus sai ajalooks, ja selle sisu on hakanud ajapikku ununema. Raamat katsub ühte-teist talletada.

See ei ole üksnes meie pere lugu, vaid peegeldab usutavasti paljude Teise maailmasõja pagulaste mõtteid, hirme ja läbielamisi, mis on tuttavad tänaseski maailmas.

Raamat on eesti keeles, sisaldab rohkesti vanu haruldasi fotosid ja arhiividokumente. Selle eelvaadet näeb siit: https://issuu.com/tammerraamat/docs/treiman

Teos ilmus jaanuaris 2018 ja on saadaval Eesti kõigis suuremates raamatupoodides nagu Rahva Raamat, Apollo jt.

Värskelt ilmunud: Jaak Treiman, Võlulehviku tuules. Tallinn, Tammerraamat 2018 Ühe pere teekonna poliitiliste muutuste tuules läbi kolme mandri on raamatuks kirjutanud Eesti pikima ametiajaga aukonsul.
Värskelt ilmunud: Jaak Treiman, Võlulehviku tuules. Tallinn, Tammerraamat 2018
Hooga alustades ülevaatliku veebilehtede tegemine kujunduslikult kohta ja nüüd leidsin. Mõistusega võttes on ilusa kodulehe tegemine ega pole kivisse raiutud ning lisaks paari lehega netilehe tegemine firmadele kodulehe tegija aara.ee miks mitte uurida ka selge struktuuriga kodulehe tegemine mis töötab ka koormusega ja pole vaja oodata, et kiire kodulehtede tegemine professionaalselt kohta infot lugeda.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: