UUDISEID SYDNEY JAANI KOGUDUSEST

Oli ilus pühapäeva hommik, kui 26. novembril sõitis grupp meist Woy Woy’sse. See oli tähtis päev meie Sydney Jaani Koguduse õpetajale Allan Tarustele, sest sel päeval pühitseti teda St Matthew’si Luteri kiriku õpetajaks Woy Woy’s.

Foto: Maret Noble Pastor Allan (nagu teda kutsutakse Woy Woy's) oli aasta aega "proovil" olnud ja nüüd peale täiendavate õppuste Austraalia kirikute kommete suhtes, kutsuti teda ametlikult St Matthew'si pastoriks. Kogudus seal koosneb enamasti Saksa ja Skandinaavia päritolu inimestest, kes võtsid pastor Allani oma õpetajaks südamlikult ja rõõmsalt vastu. Teenistus hubases kirikus oli pidulik. Austraalia Luteri Kiriku piiskop Mark Lieschke kinnitas ja õnnistas pastor Allanit koguduse pastoriks. Peale selle oli ka veel leerilaste õnnistamine. Orelimäng ja laul olid hoogsad ja südantsoojendavad. Nüüd siis kindlasti küsitakse... aga mis saab meie Eesti Jaani kogudusest, kui meie õpetaja teenib Woy Woy's? Õieti midagi suurt ei muutu meie koguduse suhtes. Esiteks peab nüüd teatama, et õpetaja Meelis Rosma on avaldanud soovi lahkuda meie koguduse pastori kohalt, alates 1. veebruarist 2018. Meie täname teda südamest tema hoolitsuse ja tehtud töö eest meie koguduse heaks kaheksa aasta jooksul. Õpetaja Allan Taruste, kes on asendanud õpetaja Rosmat viimased kaks aastat, on nõus meie kogudust edasi teenima ja meie oleme väga tänulikud selle üle. Woy Woy kogudus on ka nõus sellega. Nagu meie kõik teame, on meie eesti kogudus vanemaks ja väiksemaks jäämas. Pühapäeviti käib regulaarselt väike kogudus koos. Jõulude ajal on alati rohkem rahvast kirikus. Noori ei tule kogudusele juurde, mis paistab olevat üldine tendents peaaegu igalpool maailmas. Tahame siiski kõik, et meil oleks oma eestikeelne pastor, kes meie kiriklikke talitusi peab, peamiselt kordamööda Sydneys ja Thirlmere'is, aga ka Canberras, Wollongongis, Melbourne'is ja Adelaide'is vajaduse korral. Nii on praegune olukord ja meie oleme tänulikud, et meil on ikka edaspidi oma õpetaja olemas. Eks see ole meie kõikide südame asi, et meil õpetaja püsiks. Tulge ka vahest kirikusse. Võtame kõiki väga heameelega vastu! Pärast teenistust on ka tore kohvilauas juttu ajada. Oli ilus pühapäeva hommik, kui 26. novembril sõitis grupp meist Woy Woy’sse. See oli tähtis päev meie Sydney Jaani Koguduse õpetajale Allan Tarustele, sest sel päeval pühitseti teda St Matthew’si Luteri kiriku õpetajaks Woy Woy’s. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

UUDISEID SYDNEY JAANI KOGUDUSEST

Leena Treffner 22. jaan. 2018

Oli ilus pühapäeva hommik, kui 26. novembril sõitis grupp meist Woy Woy’sse. See oli tähtis päev meie Sydney Jaani Koguduse õpetajale Allan Tarustele, sest sel päeval pühitseti teda St Matthew’si Luteri kiriku õpetajaks Woy Woy’s.

UUDISEID SYDNEY JAANI KOGUDUSEST
Foto: Maret Noble

Pastor Allan (nagu teda kutsutakse Woy Woy's) oli aasta aega "proovil" olnud ja nüüd peale täiendavate õppuste Austraalia kirikute kommete suhtes, kutsuti teda ametlikult St Matthew'si pastoriks. Kogudus seal koosneb enamasti Saksa ja Skandinaavia päritolu inimestest, kes võtsid pastor Allani oma õpetajaks südamlikult ja rõõmsalt vastu. Teenistus hubases kirikus oli pidulik. Austraalia Luteri Kiriku piiskop Mark Lieschke kinnitas ja õnnistas pastor Allanit koguduse pastoriks. Peale selle oli ka veel leerilaste õnnistamine. Orelimäng ja laul olid hoogsad ja südantsoojendavad.

Nüüd siis kindlasti küsitakse... aga mis saab meie Eesti Jaani kogudusest, kui meie õpetaja teenib Woy Woy's? Õieti midagi suurt ei muutu meie koguduse suhtes. Esiteks peab nüüd teatama, et õpetaja Meelis Rosma on avaldanud soovi lahkuda meie koguduse pastori kohalt, alates 1. veebruarist 2018. Meie täname teda südamest tema hoolitsuse ja tehtud töö eest meie koguduse heaks kaheksa aasta jooksul. Õpetaja Allan Taruste, kes on asendanud õpetaja Rosmat viimased kaks aastat, on nõus meie kogudust edasi teenima ja meie oleme väga tänulikud selle üle. Woy Woy kogudus on ka nõus sellega.

Nagu meie kõik teame, on meie eesti kogudus vanemaks ja väiksemaks jäämas. Pühapäeviti käib regulaarselt väike kogudus koos. Jõulude ajal on alati rohkem rahvast kirikus. Noori ei tule kogudusele juurde, mis paistab olevat üldine tendents peaaegu igalpool maailmas. Tahame siiski kõik, et meil oleks oma eestikeelne pastor, kes meie kiriklikke talitusi peab, peamiselt kordamööda Sydneys ja Thirlmere'is, aga ka Canberras, Wollongongis, Melbourne'is ja Adelaide'is vajaduse korral.

Nii on praegune olukord ja meie oleme tänulikud, et meil on ikka edaspidi oma õpetaja olemas. Eks see ole meie kõikide südame asi, et meil õpetaja püsiks. Tulge ka vahest kirikusse. Võtame kõiki väga heameelega vastu! Pärast teenistust on ka tore kohvilauas juttu ajada.

UUDISEID SYDNEY JAANI KOGUDUSEST Oli ilus pühapäeva hommik, kui 26. novembril sõitis grupp meist Woy Woy’sse. See oli tähtis päev meie Sydney Jaani Koguduse õpetajale Allan Tarustele, sest sel päeval pühitseti teda St Matthew’si Luteri kiriku õpetajaks Woy Woy’s.
UUDISEID SYDNEY JAANI KOGUDUSEST
Vormilisuse poolelt võrreldav artiklite veebilehtede tegemine tehniliselt siis oli keerukas leida. Miks mitte ka ilusa netilehe tegemine üheks olulisemaks verstapostiks samas hobi jaoks veebilehe valmistamine selge struktuuriga kodulehe valmistamine tehniliselt terviklik lähenemine kodulehtede tegemine asjatundjatelt uudse lahendusega juhul kui kodulehtede tegemine kaasaegselt juures tähtis ka tugi.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: