Tükk „metsikut“ Kanadat jõuab peagi Eestisse

Näitus „Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor”, mis oli avatud käesolava aasta aprillist septembrini Torontos, hakkab järgmisel aastal rändama ka Eesti eri paigus. Näitus avatakse 11. jaanuaril kell 17.00, Tartu Laulupeomuuseumis, kuhu on oodatud Metsaülikooli vanad sõbrad ja ka kõik uued huvilised.

Värvirikaste rohkete fotodega näitus pajatab MÜ poleemilisest algusest külma sõja ajal, kirjeldab MÜ arengut ja maalib kaasakiskuva pildi sellest, mis Metsaülikoolis tänapäeval tehakse. Kotkajärve MÜ, see ainulaadne ja väga eriline Kanada metsades sündinud üritus on tekitanud terve ülemaailmse liikumise, mille noorim võsu on Kääriku Metsaülikool Eestis. Näituse avamisega seoses tutvustatakse MÜ üle 50 aasta kestnud „metsikut" fenomeni mitmel eri viisil. Kotkajärve MÜ on olnud katkematult kestev suvine õppelaager eestlastele kuuluval maaalal Kanadas, kuhu esimesel võimalusel hakati kutsuma ka lektoreid ja huviringide juhendajaid Eestist. Kõige olulisem osa laagris on alati olnud eesti keele säilitamine, õpetamine ja suhtlus keelekümbluskeskkonnas. MÜ tegevus on aidanud välismaailmal mõista Eestis toimunut ja seeläbi ehitada tugevat silda kodu- ja väliseesti kultuurikogukondade vahel. Näitus on valminud koostöös kodu- ja väliseesti vahel – disainer ja toimetaja Elle Palumäe ja tekstide autor Lea Kreinin elavad Eestis, vabatahtlikud MÜ juhatuse liikmed tegutsevad Torontos. Rändnäituse eesmärk on tähistada ja tutvustada Kotkajärve MÜ tegevust. Näitus on juubelikingituseks Eesti Vabariigile. Kotkajärve Metsaülikooli näitus rändab tulevikus ka New Yorgi Eesti Majja. Näituse valmimist toetasid Rahvuskaaslaste programm 2014-2020 ja Eesti Õppetöö Keskus ja perekond Lokk Torontos. Kotkajärve Metsaülikooli kodulehekülg: eesti.ca/mu Laulupeomuusuemi kodulehekülg: linnamuuseum.tartu.ee/laulupeomuuseum Näitus „Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor”, mis oli avatud käesolava aasta aprillist septembrini Torontos, hakkab järgmisel aastal rändama ka Eesti eri paigus. Näitus avatakse 11. jaanuaril kell 17.00, Tartu Laulupeomuuseumis, kuhu on oodatud Metsaülikooli vanad sõbrad ja ka kõik uued huvilised. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Tükk „metsikut“ Kanadat jõuab peagi Eestisse

Maimu Mölder 10. jaan. 2018

Näitus „Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor”, mis oli avatud käesolava aasta aprillist septembrini Torontos, hakkab järgmisel aastal rändama ka Eesti eri paigus.
Näitus avatakse 11. jaanuaril kell 17.00, Tartu Laulupeomuuseumis, kuhu on oodatud Metsaülikooli vanad sõbrad ja ka kõik uued huvilised.

Tükk „metsikut“ Kanadat jõuab peagi Eestisse

Värvirikaste rohkete fotodega näitus pajatab MÜ poleemilisest algusest külma sõja ajal, kirjeldab MÜ arengut ja maalib kaasakiskuva pildi sellest, mis Metsaülikoolis tänapäeval tehakse. Kotkajärve MÜ, see ainulaadne ja väga eriline Kanada metsades sündinud üritus on tekitanud terve ülemaailmse liikumise, mille noorim võsu on Kääriku Metsaülikool Eestis.

Näituse avamisega seoses tutvustatakse MÜ üle 50 aasta kestnud „metsikut" fenomeni mitmel eri viisil.

Kotkajärve MÜ on olnud katkematult kestev suvine õppelaager eestlastele kuuluval maaalal Kanadas, kuhu esimesel võimalusel hakati kutsuma ka lektoreid ja huviringide juhendajaid Eestist. Kõige olulisem osa laagris on alati olnud eesti keele säilitamine, õpetamine ja suhtlus keelekümbluskeskkonnas. MÜ tegevus on aidanud välismaailmal mõista Eestis toimunut ja seeläbi ehitada tugevat silda kodu- ja väliseesti kultuurikogukondade vahel.

Näitus on valminud koostöös kodu- ja väliseesti vahel – disainer ja toimetaja Elle Palumäe ja tekstide autor Lea Kreinin elavad Eestis, vabatahtlikud MÜ juhatuse liikmed tegutsevad Torontos.

Rändnäituse eesmärk on tähistada ja tutvustada Kotkajärve MÜ tegevust. Näitus on juubelikingituseks Eesti Vabariigile. Kotkajärve Metsaülikooli näitus rändab tulevikus ka New Yorgi Eesti Majja.

Näituse valmimist toetasid Rahvuskaaslaste programm 2014-2020 ja Eesti Õppetöö Keskus ja perekond Lokk Torontos.

Kotkajärve Metsaülikooli kodulehekülg: eesti.ca/mu

Laulupeomuusuemi kodulehekülg: linnamuuseum.tartu.ee/laulupeomuuseum

Tükk „metsikut“ Kanadat jõuab peagi Eestisse Näitus „Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor”, mis oli avatud käesolava aasta aprillist septembrini Torontos, hakkab järgmisel aastal rändama ka Eesti eri paigus. Näitus avatakse 11. jaanuaril kell 17.00, Tartu Laulupeomuuseumis, kuhu on oodatud Metsaülikooli vanad sõbrad ja ka kõik uued huvilised.
Tükk „metsikut“ Kanadat jõuab peagi Eestisse
Kui soovid laabuvat webilehe tegemine kvaliteetselt kui üliväga viimistletut. Optimeeritult peaks olema blogi veebilehe tegemine optimeeritult poolest konkurentsis esile selleks postitan siia asjalik netilehtede tegemine www.aara.ee põnevat lugemist tekstilise netilehtede tegemine sisukalt üldine õpetus mitmeid häid artikleid kodulehtede uuendamine professionaalselt on samuti kaasaegne. toimetatava veebilehe tegemine kvaliteetselt väga hea pakkumine.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: