Emadepäevakontsert Sydney Eesti Majas tõi lavalaudadele arvukalt esinejaid

Laupäeval, 13. mail tähistati Sydney Eesti Seltsi ja Kunsti-, Käsitöö- ja Etnograafiaringi koostöös emadepäeva. Sydney Eesti Majas toimus kontsert arvukate esinejatega, millele järgnes koosviibimine ja kõigil kohalolijatel oli võimalik osa saada Helle-Mall Risti elutöönäitusest väikeses saalis.

Kontserdi lõpetas “Ema süda” ühislaulmine. Foto: Aale Kask-Ong Avasõnad tulid sel korral värskelt Sydney Eesti Seltsi juhatuse liikmelt Lauri Liblikult, kes meenutas oma ema Eestis, kes oli nii mõnelgi kooli kodutööde tegemisel abiks. Edasi nõudis lava endale Sydney mudilasring. Seekord olid vanemad lapsed harjutanud laule, luuletusi ja pillimängu, et oma emadele ja kõigile emadele saalis esineda. Kontsertprogrammi kokkupanekul ja juhendamisel oli lastele abiks Kieran Scott. Emad tulid aga appi kui läks rahvatantsuks ja Ella Scotti juhendamisel omandatud tantsusamme sai näha ka publik. Laste osa lõpetas esinemine koos „Lõkkega", nooremad ja vanemad lauljad esitasid üheskoos laulu "Üksteist peab hoidma". "Lõkke" esituses kõlasid eestlastele südamelähedased "Ei saa mitte vaiki olla" ja "Meil aiaäärne tänavas". "Virmalised" Liisa Shepherdi juhendamisel tekitasid elevust "Ristpulkade tantsu" ja lustaka „Härjatantsuga". Kontserdi lõpetas traditsiooniks saanud "Ema süda" ühislaulmine, mida saatis klaveril Paul Kadak. Lõppsõnad kuulusid Sydney Eesti Seltsi esimehele Madis Alvrele. Väikses saalis oli kõigil võimalik osa saada kohvilauast, eesti toitudest ja Helle-Mall Risti retsepti järgi valminud borshi supist. Seal oli üles pandud ka tema elutöönäitus, kus sai näha viimast korda sellises ulatuses Risti loomingut, millest osa läheb peagi kogudele Eestis. Sydney Eesti Seltsi auliige, Eesti Vabariigi Valgetähe V klassi teenetemärgi eestluse hoidmise eest pälvinud Helle-Mall Risti on olnud aktiivne kogukonnas, aga tema süda on kuulunud käsitööle ja etnograafiale. Tema rikkalikust loomingust sai publik osa ja käsitööringi naised olid valmistanud tema retsepti järgi borshi supi, kust ei puudunud ka törts konjakit. Helle-Mall Risti sai ka kummarduse kui superema – viis last, 12 lapselast ja mitu lapselapselast. Laupäeval, 13. mail tähistati Sydney Eesti Seltsi ja Kunsti-, Käsitöö- ja Etnograafiaringi koostöös emadepäeva. Sydney Eesti Majas toimus kontsert arvukate esinejatega, millele järgnes koosviibimine ja kõigil kohalolijatel oli võimalik osa saada Helle-Mall Risti elutöönäitusest väikeses saalis. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Emadepäevakontsert Sydney Eesti Majas tõi lavalaudadele arvukalt esinejaid

Aale Kask-Ong 1. juunil 2017

Laupäeval, 13. mail tähistati Sydney Eesti Seltsi ja Kunsti-, Käsitöö- ja Etnograafiaringi koostöös emadepäeva. Sydney Eesti Majas toimus kontsert arvukate esinejatega, millele järgnes koosviibimine ja kõigil kohalolijatel oli võimalik osa saada Helle-Mall Risti elutöönäitusest väikeses saalis.

Emadepäevakontsert Sydney Eesti Majas tõi lavalaudadele arvukalt esinejaid
Kontserdi lõpetas “Ema süda” ühislaulmine. Foto: Aale Kask-Ong

Avasõnad tulid sel korral värskelt Sydney Eesti Seltsi juhatuse liikmelt Lauri Liblikult, kes meenutas oma ema Eestis, kes oli nii mõnelgi kooli kodutööde tegemisel abiks. Edasi nõudis lava endale Sydney mudilasring. Seekord olid vanemad lapsed harjutanud laule, luuletusi ja pillimängu, et oma emadele ja kõigile emadele saalis esineda. Kontsertprogrammi kokkupanekul ja juhendamisel oli lastele abiks Kieran Scott.

Emad tulid aga appi kui läks rahvatantsuks ja Ella Scotti juhendamisel omandatud tantsusamme sai näha ka publik.

Laste osa lõpetas esinemine koos „Lõkkega", nooremad ja vanemad lauljad esitasid üheskoos laulu "Üksteist peab hoidma".

"Lõkke" esituses kõlasid eestlastele südamelähedased "Ei saa mitte vaiki olla" ja "Meil aiaäärne tänavas".

"Virmalised" Liisa Shepherdi juhendamisel tekitasid elevust "Ristpulkade tantsu" ja lustaka „Härjatantsuga".

Kontserdi lõpetas traditsiooniks saanud "Ema süda" ühislaulmine, mida saatis klaveril Paul Kadak.

Lõppsõnad kuulusid Sydney Eesti Seltsi esimehele Madis Alvrele.

Väikses saalis oli kõigil võimalik osa saada kohvilauast, eesti toitudest ja Helle-Mall Risti retsepti järgi valminud borshi supist. Seal oli üles pandud ka tema elutöönäitus, kus sai näha viimast korda sellises ulatuses Risti loomingut, millest osa läheb peagi kogudele Eestis.

Sydney Eesti Seltsi auliige, Eesti Vabariigi Valgetähe V klassi teenetemärgi eestluse hoidmise eest pälvinud Helle-Mall Risti on olnud aktiivne kogukonnas, aga tema süda on kuulunud käsitööle ja etnograafiale. Tema rikkalikust loomingust sai publik osa ja käsitööringi naised olid valmistanud tema retsepti järgi borshi supi, kust ei puudunud ka törts konjakit. Helle-Mall Risti sai ka kummarduse kui superema – viis last, 12 lapselast ja mitu lapselapselast.

Emadepäevakontsert Sydney Eesti Majas tõi lavalaudadele arvukalt esinejaid Laupäeval, 13. mail tähistati Sydney Eesti Seltsi ja Kunsti-, Käsitöö- ja Etnograafiaringi koostöös emadepäeva. Sydney Eesti Majas toimus kontsert arvukate esinejatega, millele järgnes koosviibimine ja kõigil kohalolijatel oli võimalik osa saada Helle-Mall Risti elutöönäitusest väikeses saalis.
Emadepäevakontsert Sydney Eesti Majas tõi lavalaudadele arvukalt esinejaid
Minimalistlike võimalustega kodulehe tegemine professionaalselt on samuti tulevikkuvaatav. Kiirustada ei maksa, sest kodulehe valmistus peaks olema kättesaadav täielikuks ülevaateks selge struktuuriga webilehe tegemine firmadele veebilehe valmistus selle kaudu saab lähemalt lugeda paari lehega veebilehtede tegemine sisukalt samavõrd suure kasuteguriga mugava veebilehtede tegemine viimistletult ja vajalik on see mitmeid häid artikleid organisatsioonile kodulehtede valmistamine optimeeritult seda artiklit tasub lugeda. efektiivse veebilehtede tegemine ka hea vastupidavusega.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: