Sydney kogudus võttis eelmise aasta tegemised kokku

7. mail, Jubilate pühapäeval pidasime EELK Sydney Jaani koguduses pärast jumalateenistust ühiselt maha koguduse täiskogu koosoleku.

Kunsti- ja käsitööringi poolt anti üle roheline altarikate. Foto: Maret Noble Nimelt oli saabunud aeg valida täiskogu liikmete hulgast kogudusele uus nõukogu ning nende hulgast kogudusele ka uus juhatus ja revisjonikomisjon. Uuteks nõukogu liikmeteks said Anne-Reet Kimmel, Boris Lees, Maret Noble, Leena Treffner, Alexander Ulk, dr. Aet Lees, Arne Rahnel, Sinaiida Rahnel, Toivo Rosenwald, dr. Inno Salasoo, Tiiu Salasoo, Bruno Tohver, dr. Kalev Wilding ja Helju Vaino. Nagu ikka, vaatasime koosolekul ühiselt tagasi möödunud aasta tegemisile. Läinud aasta tähtsündmuseks oli vaieldamatult EELK peapiiskop Urmas Viilma visiit meie maile. Oma visiidil esitas ta ka ettepaneku EELK Austraalia kogudusile, hakata senise Toronto konsistooriumi asemel kuuluma Tallinna konsistooriumi alla. Koostöö- või pigem ühinemislepinguga ei kaasneks koguduste iseseisvuse kahanemine ega otsustusõiguse vähenemine oma varade üle vaid pigem oleks koostöö sisuks pastorite tihedam seotus kodukirikuga, teisisõnu saaks Tallinna konsistoorium vajadusel vakantsesse kohta pastori tööle läkitada. Peapiiskopi ettepaneku ettelugemine ja arutelu olid ka täiskogu koosoleku üheks päevakorrapunktiks. Välis-Eesti koguduste ühinemine Kodu-Eesti kirikuga on muidugi olnud pikk protsess ja järkjärguliselt ka juba teoks saanud, sest poliitiline olukord, mis omal ajal Välis-Eesti (või nagu mulle endale meeldib öelda, Suur-Eesti) kiriku tekke põhjustas, on juba ammu olemast lakanud, ent mõned sammud on sel teel siiski veel astuda. Hetkel on meil vaatluse all lepingu mustand, mille alusel on juba kodumaa kirikuga ühinenud EELK Rootsi kogudused. Muidugi tuleb mainida, et kanooniline alluvus Tallinna konsistooriumile ja EELK diasporaakoguduseks muutumine pole ainus võimalik lahendus: näiteks Ameerikas on ühinemisest keeldunud kogudused moodustanud oma liidu, Eesti Evangeeliumi Luteriusu Koguduste Liit. Igatahes loodame, et Taevaisa juhtimisel saame valida õige tee ja seda mööda ühisel meelel julgesti edasi astuda. Roheline on kirikuaastas kasvamise ja lootuse värv, sellises meelsuses tahame kesta ning hiljuti tegi Sydney Eesti Seltsi Kunsti-, Käsitöö- ja Etnograafiaring meile ka just kasvamiseks ja lootmiseks sobiva kingituse rohelise altarikatte näol, mis ringi liikmete ühisel nõul ja jõul valmis. Kui praegune valge ülestõusmisaeg selleks aastaks ümber saab ja saabub nelipüha järgne roheline aeg, siis saame kauni uhiuue altarikatte eest ka ühised tänusõnad öelda ja sellele Taevaisa õnnistust paluda. Kirik on otsijale endiselt leitav ja võimalus kuulda eestikeelset jumalasõna ning koos kaasmaalasiga emakeeles palvetada Austraalias endiselt olemas. Tulge, sest kõik on ju valmis! 7. mail, Jubilate pühapäeval pidasime EELK Sydney Jaani koguduses pärast jumalateenistust ühiselt maha koguduse täiskogu koosoleku. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Sydney kogudus võttis eelmise aasta tegemised kokku

Allan Taruste 4. juunil 2017

7. mail, Jubilate pühapäeval pidasime EELK Sydney Jaani koguduses pärast jumalateenistust ühiselt maha koguduse täiskogu koosoleku.

Sydney kogudus võttis eelmise aasta tegemised kokku
Kunsti- ja käsitööringi poolt anti üle roheline altarikate. Foto: Maret Noble

Nimelt oli saabunud aeg valida täiskogu liikmete hulgast kogudusele uus nõukogu ning nende hulgast kogudusele ka uus juhatus ja revisjonikomisjon.

Uuteks nõukogu liikmeteks said Anne-Reet Kimmel, Boris Lees, Maret Noble, Leena Treffner, Alexander Ulk, dr. Aet Lees, Arne Rahnel, Sinaiida Rahnel, Toivo Rosenwald, dr. Inno Salasoo, Tiiu Salasoo, Bruno Tohver, dr. Kalev Wilding ja Helju Vaino.

Nagu ikka, vaatasime koosolekul ühiselt tagasi möödunud aasta tegemisile.

Läinud aasta tähtsündmuseks oli vaieldamatult EELK peapiiskop Urmas Viilma visiit meie maile.

Oma visiidil esitas ta ka ettepaneku EELK Austraalia kogudusile, hakata senise Toronto konsistooriumi asemel kuuluma Tallinna konsistooriumi alla.

Koostöö- või pigem ühinemislepinguga ei kaasneks koguduste iseseisvuse kahanemine ega otsustusõiguse vähenemine oma varade üle vaid pigem oleks koostöö sisuks pastorite tihedam seotus kodukirikuga, teisisõnu saaks Tallinna konsistoorium vajadusel vakantsesse kohta pastori tööle läkitada.

Peapiiskopi ettepaneku ettelugemine ja arutelu olid ka täiskogu koosoleku üheks päevakorrapunktiks.

Välis-Eesti koguduste ühinemine Kodu-Eesti kirikuga on muidugi olnud pikk protsess ja järkjärguliselt ka juba teoks saanud, sest poliitiline olukord, mis omal ajal Välis-Eesti (või nagu mulle endale meeldib öelda, Suur-Eesti) kiriku tekke põhjustas, on juba ammu olemast lakanud, ent mõned sammud on sel teel siiski veel astuda.

Hetkel on meil vaatluse all lepingu mustand, mille alusel on juba kodumaa kirikuga ühinenud EELK Rootsi kogudused.

Muidugi tuleb mainida, et kanooniline alluvus Tallinna konsistooriumile ja EELK diasporaakoguduseks muutumine pole ainus võimalik lahendus: näiteks Ameerikas on ühinemisest keeldunud kogudused moodustanud oma liidu, Eesti Evangeeliumi Luteriusu Koguduste Liit.

Igatahes loodame, et Taevaisa juhtimisel saame valida õige tee ja seda mööda ühisel meelel julgesti edasi astuda.

Roheline on kirikuaastas kasvamise ja lootuse värv, sellises meelsuses tahame kesta ning hiljuti tegi Sydney Eesti Seltsi Kunsti-, Käsitöö- ja Etnograafiaring meile ka just kasvamiseks ja lootmiseks sobiva kingituse rohelise altarikatte näol, mis ringi liikmete ühisel nõul ja jõul valmis.

Kui praegune valge ülestõusmisaeg selleks aastaks ümber saab ja saabub nelipüha järgne roheline aeg, siis saame kauni uhiuue altarikatte eest ka ühised tänusõnad öelda ja sellele Taevaisa õnnistust paluda.

Kirik on otsijale endiselt leitav ja võimalus kuulda eestikeelset jumalasõna ning koos kaasmaalasiga emakeeles palvetada Austraalias endiselt olemas.

Tulge, sest kõik on ju valmis!

Sydney kogudus võttis eelmise aasta tegemised kokku 7. mail, Jubilate pühapäeval pidasime EELK Sydney Jaani koguduses pärast jumalateenistust ühiselt maha koguduse täiskogu koosoleku.
Sydney kogudus võttis eelmise aasta tegemised kokku
Samavõrd vedamine on ka ilusa kodulehe valmistamine mainimas ühte valdkonda. Olen alatasa täheldanud fotodega veebilehe tegemine optimeeritult suudab pakkuda millalgi lihtne veebilehtede valmistus kiiresti kodulehe valmistamine miks mitte vaadata MTÜ kodulehe valmistamine optimeeritult tellimiseks vajalik info samuti kodulehe tegemine on samuti kaasaegne.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: