Rahvakoosolek pani aluse Eesti kaubanduskojale Sydneys

Laupäeval, 20. mail 2017 toimus omapärane koosolek Sydney Eesti Majas, kus otsustati alustada Eesti kaubanduskojaga Sydneys.

Osa Sydney Eesti Kaubanduskoja huvilistest. Foto: erakogu Avalik koosolek oli organiseeritud uue Sydney Eesti Vabariigi aukonsuli Sulev Kalamäe poolt, kes Meie Kodu ajalehe ja sotsiaalmeedia kaudu kutsus kokku Sydney rajoonis elavad ärimehed ja -naised, et arutada kaubanduskoja loomise küsimust. Koosolek algas aukonsuli tervitusega. Sulev Kalamäe rääkis, kui raske oli eelmisel aastal Eesti Vabariigi välisministri külastusega seoses viimasel minutil leida ja kokku kutsuda äriinimesi Sydneys kohtumiseks välisministri ja temaga kaasas reisiva Eesti ärimeeste delegatsiooniga. Sellest tuligi mõte - kas ei oleks viimane aeg luua Sydneys 'Estonian Chamber of Commerce'? Ta tuletas meelde, et Eesti Vabariik pakub nõu ja mitmed abivõimalusi, et arendada Eesti ja Austraalia vahelist kaubandust ja ärisuhted. Raul Seepter, endine Sydney Eesti Seltsi esimees ja samuti Nordic Beverages alustaja, rääkis oma kogemustest tema äri alustamisel. Raul on käinud tihti Soome Kaubanduskoja koosviibimistel ja on ammu igatsenud sarnasest ettevõttest eestlastele siin mandril. Külaliskõnelejaks oli Sophia Demetriades -Toftdahl, kes on Norra Kaubanduskoja esinaine Sydneys. Sophia andis ülimalt huvitava ülevaate, kuidas norralased samuti otsustasid – ainult mõni aasta tagasi – oma kaubanduskoja moodustada. Nendel on nüüd väga aktiivne organisatsioon, mis tõmbab kokku Norra rahvuskaaslased, kes muidu ehk ei oleks huvitatud tegelemisest nende ühiskonnas. Sophia hoiatas, et koja loomisega nad kulutasid küllaltki palju aega, raha ja energiat, aga samal ajal see on toonud head tulemused Norra ja Austraalia vahel kaubanduse arendamisega, ja kohalike norralaste omavahel suhete süvendamisega. Tähtis sõna oli - ja ikka on – „networking" – ja ärifirmade omavaheliste kontaktide kasvatamine aitab ka Norra kultuuriliste aspektide arendamist Austraalias.Ta arvas, et miks ei võiks kaubanduskoja loomine tuua Eesti ühiskonnale sama palju kasu? Peale diskussiooni otsustas koosolek ühel häälel panna alus Eesti Kaubanduskojale Sydneys ja valis oma esimesse juhatusse järgmised isikud, kes alustavad kaubanduskoja tegevust: 1. Raul Seepter 2. Richard Kaljo 3. Paul Semmelweis 4. Virge Nielsen 5. Marianna Jolla 6. Urmas Aavelaid Nüüd, kui tähtis kaubanduskoja loomise samm sai otsustatud, tehti grupifoto ja koosolek lõpetati lõbusa seltskondliku koosviibimisega. Juhatusel on lähitulevikus palju teha - põhiseadus kirjutada, organisatsioon registreerida, tegevuskava moodustada ja hakata reklaami tegema. 'Stay tuned' Eesti ärimehed ja naised! Laupäeval, 20. mail 2017 toimus omapärane koosolek Sydney Eesti Majas, kus otsustati alustada Eesti kaubanduskojaga Sydneys. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Rahvakoosolek pani aluse Eesti kaubanduskojale Sydneys

Sulev Kalamäe 4. juunil 2017

Laupäeval, 20. mail 2017 toimus omapärane koosolek Sydney Eesti Majas, kus otsustati alustada Eesti kaubanduskojaga Sydneys.

Rahvakoosolek pani aluse Eesti kaubanduskojale Sydneys
Osa Sydney Eesti Kaubanduskoja huvilistest. Foto: erakogu

Avalik koosolek oli organiseeritud uue Sydney Eesti Vabariigi aukonsuli Sulev Kalamäe poolt, kes Meie Kodu ajalehe ja sotsiaalmeedia kaudu kutsus kokku Sydney rajoonis elavad ärimehed ja -naised, et arutada kaubanduskoja loomise küsimust.

Koosolek algas aukonsuli tervitusega. Sulev Kalamäe rääkis, kui raske oli eelmisel aastal Eesti Vabariigi välisministri külastusega seoses viimasel minutil leida ja kokku kutsuda äriinimesi Sydneys kohtumiseks välisministri ja temaga kaasas reisiva Eesti ärimeeste delegatsiooniga. Sellest tuligi mõte - kas ei oleks viimane aeg luua Sydneys 'Estonian Chamber of Commerce'?

Ta tuletas meelde, et Eesti Vabariik pakub nõu ja mitmed abivõimalusi, et arendada Eesti ja Austraalia vahelist kaubandust ja ärisuhted.

Raul Seepter, endine Sydney Eesti Seltsi esimees ja samuti Nordic Beverages alustaja, rääkis oma kogemustest tema äri alustamisel. Raul on käinud tihti Soome Kaubanduskoja koosviibimistel ja on ammu igatsenud sarnasest ettevõttest eestlastele siin mandril.

Külaliskõnelejaks oli Sophia Demetriades -Toftdahl, kes on Norra Kaubanduskoja esinaine Sydneys. Sophia andis ülimalt huvitava ülevaate, kuidas norralased samuti otsustasid – ainult mõni aasta tagasi – oma kaubanduskoja moodustada. Nendel on nüüd väga aktiivne organisatsioon, mis tõmbab kokku Norra rahvuskaaslased, kes muidu ehk ei oleks huvitatud tegelemisest nende ühiskonnas. Sophia hoiatas, et koja loomisega nad kulutasid küllaltki palju aega, raha ja energiat, aga samal ajal see on toonud head tulemused Norra ja Austraalia vahel kaubanduse arendamisega, ja kohalike norralaste omavahel suhete süvendamisega. Tähtis sõna oli - ja ikka on – „networking" – ja ärifirmade omavaheliste kontaktide kasvatamine aitab ka Norra kultuuriliste aspektide arendamist Austraalias.Ta arvas, et miks ei võiks kaubanduskoja loomine tuua Eesti ühiskonnale sama palju kasu?

Peale diskussiooni otsustas koosolek ühel häälel panna alus Eesti Kaubanduskojale Sydneys ja valis oma esimesse juhatusse järgmised isikud, kes alustavad kaubanduskoja tegevust:

1. Raul Seepter

2. Richard Kaljo

3. Paul Semmelweis

4. Virge Nielsen

5. Marianna Jolla

6. Urmas Aavelaid

Nüüd, kui tähtis kaubanduskoja loomise samm sai otsustatud, tehti grupifoto ja koosolek lõpetati lõbusa seltskondliku koosviibimisega.

Juhatusel on lähitulevikus palju teha - põhiseadus kirjutada, organisatsioon registreerida, tegevuskava moodustada ja hakata reklaami tegema. 'Stay tuned' Eesti ärimehed ja naised!

Rahvakoosolek pani aluse Eesti kaubanduskojale Sydneys Laupäeval, 20. mail 2017 toimus omapärane koosolek Sydney Eesti Majas, kus otsustati alustada Eesti kaubanduskojaga Sydneys.
Rahvakoosolek pani aluse Eesti kaubanduskojale Sydneys
Pühendunud tegija lihtsamat sorti veebilehe tegemine sest nende puhul on parem hinnata. Raske on võrrelda galerii kodulehe valmistus firmadele on pakkumine ning webilehe tegemine optimeeritult http://www.aara.ee/Kodulehe_pusikulud_46 selle kaudu saab lähemalt lugeda tekstilise veebilehe tegemine kiiresti eeskujuks toodud mugava kodulehtede valmistus põhjalikult samavõrd suure kasuteguriga samuti paari lehega veebilehe uuendamine hästi siis valmis.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: