Okupatsioonide muuseum otsib noori ajaloosaadikuid

Okupatsioonide muuseum kuulutab välja joonistusaktsiooni “Tule Eesti ajaloosaadikuks” ning kutsub lapsi ja noori joonistustega kõnelema Eesti lugu. Parimate piltide esitajaid premeeritakse elamuslike auhindadega ning väljavalitud tööde autoritel on võimalus olla Eesti saadikuks maailmas. Pildid eksponeeritakse rahvusvahelisel rändnäitusel, mis tähistab Eesti 100. juubelit Euroopa ja Põhja-Ameerika suurlinnades.

Okupatsioonide muuseum kutsub kõiki lapsi ja noori juba varakult valmistuma Eesti 100. sünnipäevaks ja selle tähtsa sündmuse vääriliseks tähistamiseks oma jõud ühendama. Eesti lugu on eestlaste ja siin elavate inimeste lugu ning muuseum kutsub kõiki selle loo jutustamises osalema. Nüüd tuleb välja otsida värvipliiatsid, markerid või vesivärvid, panna oma loovus proovile ning saata muuseumile oma pilt Eesti ajaloost. Joonistusaktsioonis ootame osalema kõiki - lasteaialastest gümnasistideni välja. Joonistusi võivad inspireerida järgmised teemad: Eesti 100 aasta suurkujud, minu nägemus Eesti ajaloosündmusest, kõige olulisem hetk Eesti ajaloos. Valitud tööd lisatakse Eesti 100. juubeliaastat tähistavale rändnäitusele, mis külastab 2018. aastal Ameerika Ühendriikide suurlinnu, sealhulgas San Franciscot, Washingtoni, Bostonit ja Torontot. Näituse eesmärk on näidata Eestit vaatamata oma väärikale vanusele uudishimuliku, arengujõulise, loomingulise ja nooruslikuna. Näitus keskendub eestlaste visadusele, mis on viinud Eesti 21. sajandil tehnoloogiliste lahenduste lipulaevaks. Rõhutades nooruslikku loomust kaasame näituse tegevusse lapsi ja noori ning toome esile nende nägemuse Eesti minevikust, olevikust ja tulevikust. "Joonistamisaktsioon annab sõnaõiguse lastele ja noortele avaldada ajaloo kohta arvamust ning panna paberile oma nägemus 100-aastasest Eestist Tänapäeva muuseum peab olema rohkem avatud ja kaasama erinevaid ühiskonnagruppe. Selle aktsiooniga oleme võtnud tähelepanu alla noorema põlvkonna. Samuti on see ideaalne võimalus õpetajatele integreerida erinevaid õppeaineid, näiteks kunsti, kirjanduse ja ajaloo tunde," lisas muuseumi rändnäituse projektijuht Keiu Telve. Joonistamisaktsioonis osalemiseks tuleb saata vabas tehnikas ja suuruses töö Okupatsioonide muuseumisse, aadressile Toompea 8, 10142, Tallinn või skaneeritult aadressile keiu[No SpaM]@okupatsioon.ee . Töid oodatakse 1. maini. Parimad tööd ja ajaloosaadikud kuulutatakse välja sama kuu lõpus. Lisainfot joonistusaktsiooni kohta leiab muuseumi kodulehelt ja Facebooki lehelt. Rändnäitus valmib koostöös EV100-ga. Okupatsioonide muuseum kuulutab välja joonistusaktsiooni “Tule Eesti ajaloosaadikuks” ning kutsub lapsi ja noori joonistustega kõnelema Eesti lugu. Parimate piltide esitajaid premeeritakse elamuslike auhindadega ning väljavalitud tööde autoritel on võimalus olla Eesti saadikuks maailmas. Pildid eksponeeritakse rahvusvahelisel rändnäitusel, mis tähistab Eesti 100. juubelit Euroopa ja Põhja-Ameerika suurlinnades. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Okupatsioonide muuseum otsib noori ajaloosaadikuid

13. märtsil 2017

Okupatsioonide muuseum kuulutab välja joonistusaktsiooni “Tule Eesti ajaloosaadikuks” ning kutsub lapsi ja noori joonistustega kõnelema Eesti lugu. Parimate piltide esitajaid premeeritakse elamuslike auhindadega ning väljavalitud tööde autoritel on võimalus olla Eesti saadikuks maailmas. Pildid eksponeeritakse rahvusvahelisel rändnäitusel, mis tähistab Eesti 100. juubelit Euroopa ja Põhja-Ameerika suurlinnades.

Okupatsioonide muuseum kutsub kõiki lapsi ja noori juba varakult valmistuma Eesti 100. sünnipäevaks ja selle tähtsa sündmuse vääriliseks tähistamiseks oma jõud ühendama. Eesti lugu on eestlaste ja siin elavate inimeste lugu ning muuseum kutsub kõiki selle loo jutustamises osalema. Nüüd tuleb välja otsida värvipliiatsid, markerid või vesivärvid, panna oma loovus proovile ning saata muuseumile oma pilt Eesti ajaloost. Joonistusaktsioonis ootame osalema kõiki - lasteaialastest gümnasistideni välja. Joonistusi võivad inspireerida järgmised teemad: Eesti 100 aasta suurkujud, minu nägemus Eesti ajaloosündmusest, kõige olulisem hetk Eesti ajaloos.

Valitud tööd lisatakse Eesti 100. juubeliaastat tähistavale rändnäitusele, mis külastab 2018. aastal Ameerika Ühendriikide suurlinnu, sealhulgas San Franciscot, Washingtoni, Bostonit ja Torontot. Näituse eesmärk on näidata Eestit vaatamata oma väärikale vanusele uudishimuliku, arengujõulise, loomingulise ja nooruslikuna. Näitus keskendub eestlaste visadusele, mis on viinud Eesti 21. sajandil tehnoloogiliste lahenduste lipulaevaks. Rõhutades nooruslikku loomust kaasame näituse tegevusse lapsi ja noori ning toome esile nende nägemuse Eesti minevikust, olevikust ja tulevikust.

"Joonistamisaktsioon annab sõnaõiguse lastele ja noortele avaldada ajaloo kohta arvamust ning panna paberile oma nägemus 100-aastasest Eestist Tänapäeva muuseum peab olema rohkem avatud ja kaasama erinevaid ühiskonnagruppe. Selle aktsiooniga oleme võtnud tähelepanu alla noorema põlvkonna. Samuti on see ideaalne võimalus õpetajatele integreerida erinevaid õppeaineid, näiteks kunsti, kirjanduse ja ajaloo tunde," lisas muuseumi rändnäituse projektijuht Keiu Telve.

Joonistamisaktsioonis osalemiseks tuleb saata vabas tehnikas ja suuruses töö Okupatsioonide muuseumisse, aadressile Toompea 8, 10142, Tallinn või skaneeritult aadressile . Töid oodatakse 1. maini. Parimad tööd ja ajaloosaadikud kuulutatakse välja sama kuu lõpus. Lisainfot joonistusaktsiooni kohta leiab muuseumi kodulehelt ja Facebooki lehelt.

Rändnäitus valmib koostöös EV100-ga.

Okupatsioonide muuseum otsib noori ajaloosaadikuid Okupatsioonide muuseum kuulutab välja joonistusaktsiooni “Tule Eesti ajaloosaadikuks” ning kutsub lapsi ja noori joonistustega kõnelema Eesti lugu. Parimate piltide esitajaid premeeritakse elamuslike auhindadega ning väljavalitud tööde autoritel on võimalus olla Eesti saadikuks maailmas. Pildid eksponeeritakse rahvusvahelisel rändnäitusel, mis tähistab Eesti 100. juubelit Euroopa ja Põhja-Ameerika suurlinnades.
Okupatsioonide muuseum otsib noori ajaloosaadikuid
Minu arvates on kodulehtede koostamine kohe ära teha. Sellegipoolest on mõistlik vaadata kodulehe koostamine viimistletult tegemine on haruldane kunst, ning ettevõtte kodulehe loomine detailsemalt www.aara.ee seda linki saab mitmeti uus kodulehtede valmistus tehniliselt uudse lahendusega aga lisavõimalustega veebilehtede valmistamine ka hea vastupidavusega.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: