Eesti Vabariigi 25. taasiseseisvumispäeva tähistamine Sydneys

Pühapäeval, 21. augustil tähistas Sydney eesti kogukond Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva 25. aastapäeva.

Eesti Vabariigi konsul Aivar Tsarski. Foto: Aale Kask-OngPidulikkust lisasid üritusele telepildis kohal olnud Eesti Vabariigi välisminister Marina Kaljurand ja Canberrast Sydneysse sõitnud värske Eesti Vabariigi konsul Aivar Tsarski, kellele see oli esimene kokkupuude suurema eesti kogukonnaga Austraalias. Aivar Tsarski meenutas, kuidas 25 aastat tagasi ta tudengina oli Tartus valiku ees, kas sõita Rootsi võistlema või mitte, seda ärevate augustikuu sündmuste valguses. Kui lõpuks augustiputš läbi kukkus ja ta Rootsi võistlema läks, tervitati teda vastuvõtul kui uue riigi sportlast. Samuti jagas oma mälestusi Sydney Jaani koguduse õpetaja Allan Taruste. Ja avaldas lootust, et "25. aastane on juba mehe eest väljas" ning neid veerandsajandeid tuleb veel ja veel. Peale pidulikku aktust ootas külalisi kohvilaud kiluvõileibade, puuviljade ja suus sulava küpsisetordiga, mille autoriks Sydney Eesti Seltsi juhatuse liige Liisa Morel.   Palun rääkige veidi endast. Millistes riikides ja organisatsioonides olete Te varem Eesti riiki esindanud? Aivar Tsarski: Mina töötan välisministeeriumis sügisest 1993. Mu esimene välislähetus oli Pihkva konsulaaresindise juhataja (1994-1997), kusjuures koht tuli nullist enne üles ehitada. Enne Pihkva konsulaadi valmimist jõudsin töötada pool aastat ka Peterburi Peakonsulaadis. Veel olen töötanud saatkondades Vilniuses, Londonis ja viimasena Kiievis, kus olin viis aastat konsulaartalituse direktor. Kiievist tulingi otse Canberrasse, kus olen esimesest augustist ametis. Ametinimetus on nõunik, aga kodanike jaoks olen ikkagi konsul. Millises linnas on ees järgmised kohtumised? Aivar Tsarski: Järgmiseks tuleb passimissioon oktoobrikuus Perthi, siis tulevad ka järgmisel kohtumised. Peeter Hagen, Liisa Morel, Peeter Jaanson ja Karin Kapsi naudivad Liisa tehtud küpsisetorti. Foto: Aale Kask-Ong "Lõke". Foto: Madis Alvre Pühapäeval, 21. augustil tähistas Sydney eesti kogukond Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva 25. aastapäeva. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Eesti Vabariigi 25. taasiseseisvumispäeva tähistamine Sydneys

Aale Kask-Ong 2. sept. 2016

Pühapäeval, 21. augustil tähistas Sydney eesti kogukond Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva 25. aastapäeva.

Eesti Vabariigi 25. taasiseseisvumispäeva tähistamine Sydneys
Eesti Vabariigi konsul Aivar Tsarski. Foto: Aale Kask-Ong

Pidulikkust lisasid üritusele telepildis kohal olnud Eesti Vabariigi välisminister Marina Kaljurand ja Canberrast Sydneysse sõitnud värske Eesti Vabariigi konsul Aivar Tsarski, kellele see oli esimene kokkupuude suurema eesti kogukonnaga Austraalias.

Aivar Tsarski meenutas, kuidas 25 aastat tagasi ta tudengina oli Tartus valiku ees, kas sõita Rootsi võistlema või mitte, seda ärevate augustikuu sündmuste valguses. Kui lõpuks augustiputš läbi kukkus ja ta Rootsi võistlema läks, tervitati teda vastuvõtul kui uue riigi sportlast.

Samuti jagas oma mälestusi Sydney Jaani koguduse õpetaja Allan Taruste. Ja avaldas lootust, et "25. aastane on juba mehe eest väljas" ning neid veerandsajandeid tuleb veel ja veel.

Peale pidulikku aktust ootas külalisi kohvilaud kiluvõileibade, puuviljade ja suus sulava küpsisetordiga, mille autoriks Sydney Eesti Seltsi juhatuse liige Liisa Morel.

 

Palun rääkige veidi endast. Millistes riikides ja organisatsioonides olete Te varem Eesti riiki esindanud?

Aivar Tsarski: Mina töötan välisministeeriumis sügisest 1993. Mu esimene välislähetus oli Pihkva konsulaaresindise juhataja (1994-1997), kusjuures koht tuli nullist enne üles ehitada. Enne Pihkva konsulaadi valmimist jõudsin töötada pool aastat ka Peterburi Peakonsulaadis. Veel olen töötanud saatkondades Vilniuses, Londonis ja viimasena Kiievis, kus olin viis aastat konsulaartalituse direktor. Kiievist tulingi otse Canberrasse, kus olen esimesest augustist ametis.

Ametinimetus on nõunik, aga kodanike jaoks olen ikkagi konsul.

Millises linnas on ees järgmised kohtumised?

Aivar Tsarski: Järgmiseks tuleb passimissioon oktoobrikuus Perthi, siis tulevad ka järgmisel kohtumised.

Eesti Vabariigi 25. taasiseseisvumispäeva tähistamine Sydneys
Peeter Hagen, Liisa Morel, Peeter Jaanson ja Karin Kapsi naudivad Liisa tehtud küpsisetorti. Foto: Aale Kask-Ong
Eesti Vabariigi 25. taasiseseisvumispäeva tähistamine Sydneys
"Lõke". Foto: Madis Alvre
Eesti Vabariigi 25. taasiseseisvumispäeva tähistamine Sydneys Pühapäeval, 21. augustil tähistas Sydney eesti kogukond Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva 25. aastapäeva.
Eesti Vabariigi 25. taasiseseisvumispäeva tähistamine Sydneys
Vaatasin kirjutist efektiivse veebilehtede tegemine sest kvaliteet maksab. Samavõrd hoolikalt kavandatud kodulehtede tegemine kaasaegselt ega pole kivisse raiutud põnevalt hallatava webilehe tegemine http://www.aara.ee/Hasti_hallatava_kodulehe_loomine_Eesti_Etendusasut_42-2 põnevat lugemist suurema kodulehtede uuendamine ja vajalik on see lisaks on kodulehe uuendamine viimistletult millel on palju funktsioone.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: