E-klubi ja Nordic Deli võtsid ette jaanid Austraalias

Jaanipäev, kui eestlaste tähtsaim suvine püha, ei jäänud ka meil tähistamata. Saunas jäi küll käimata ja aasta tähtsaim tuli süütamata, aga see-eest söödi saslõkki, tantsiti ja nauditi kaasmaalaste seltskonda siinpool maakera nagu kodus.

Foto: Anne Ilves Kungla supermarket Thirlmere’is.Oskar Loit ja Ivo Linna Thirlmere’is veebruar 2016. Fotod: erakogu     Meie meeskonna - Reesi, Merka, Hedi ja Indreku jaanipidu algas neljapäevase E-klubi raames korraldatud jaanipeoga Sydney Eesti majas. Kuna enamus eestlasi veedab oma jaanipäeva Hiiumaal, vahel ka mujal Eestis, nagu Saaremaal või kusagil mandril, siis otsustasime teha peo rahvusvahelise. Nimetasime selle Põhjamaade suvepäevaks ja Lõunamaade talviseks pööripäevaks. Kohale tuli nii soomlasi, rootslasi, austraallasi ja ka loomulikult hulga eestlasi. Pidutsema tuli ligi 100 inimest. Pidu oli võimas ja killukese Eesti Jaani tradistsioonist said kõik. Uksed avasime kell kuus ja vaikset algust peol ei olnud. Paljud, kellel kõhud tühjad, olid platsis kohe alguses ja ka teised peokülalised saabusid varakult. Kella seitsmeks oli saal rahvast täis ja pidu püsti. Tantsumuusikat mängis meie majas tuntud duo Bruce ja Antonie, kes on küll pärit kohalikust rahvamassist, kuid tunnevad meie peotraditsioone hästi ja pidu kestis väärika lõpuni. Peale jaanipäevapidu võtsime, eelmise päeva väsimust trotsides, ette ettevalmistused järgmisteks ettevõtmisteks. Laupäeval, 25. juunil sõitsime eestlaste külla Thirlmere'is. Oli ju tarvis suitsutada forelli ja teha meelehead meie vanematele sõpradele. Liitus ka SES juhatuse esimees, Eurodrinksi Raul. Seekord küll 100 osalejaga pidu ei olnud, kuid vapraid oli kohal 30 ringis. Kõige vanem 102-aastane Oskar Loit (pildil), kes muuhulgas on ka asetanud nurgakivi praegusele Eesti Majale Sydneys. Thirlmere on üks selline vahva Eesti küla, kus on Kungla supermarket (pilt), Estonian road ja Taara Gardens. Kes seal veel ei ole käinud, peaksid seda kohta kindlasti külastama. Thirlmere'ist edasi, kohe järgmisel päeval, saime osa ka rootslaste "midsummer day" päevast. Tegemist oli pere üritusega French Forestis. Kui võrrelda eesti ja rootsi kogukondi, siis meie, eestlased, oskame palju paremini pidu pidada, siiski oma kohaloleku poolest jääme neile kõvasti alla. Rootslasi koos peredega oli kohal üle 300 inimese. Meie roll polnud küll suur, pakkusime neile vaid süüa, kuna oleme ju siiski Nordic Deli. Tundsime taas, et oleme elus, kuna liigutamist oli palju. Kahe tunni jooksul serveerisime üle 300 toidu, mis suuresti ei erine eestlaste maitsest. Heeringas, peedisalat ja vorstid. Lihtsalt kole palju saia tuli sinna juurde pakkuda. Meie sellel aastal alustatud Jaanipäeva traditsioonid on ennast õigustanud. Järgmisel aastal tuleb seda teha veel suuremalt ja ootame kõikide Meie Kodu lugejate osavõttu Sydney Jaanipäeva peost 2017. aastal. Jaanipäev, kui eestlaste tähtsaim suvine püha, ei jäänud ka meil tähistamata. Saunas jäi küll käimata ja aasta tähtsaim tuli süütamata, aga see-eest söödi saslõkki, tantsiti ja nauditi kaasmaalaste seltskonda siinpool maakera nagu kodus. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

E-klubi ja Nordic Deli võtsid ette jaanid Austraalias

Indrek Ott 11. juulil 2016

Jaanipäev, kui eestlaste tähtsaim suvine püha, ei jäänud ka meil tähistamata. Saunas jäi küll käimata ja aasta tähtsaim tuli süütamata, aga see-eest söödi saslõkki, tantsiti ja nauditi kaasmaalaste seltskonda siinpool maakera nagu kodus.

E-klubi ja Nordic Deli võtsid ette jaanid Austraalias
Foto: Anne Ilves
E-klubi ja Nordic Deli võtsid ette jaanid Austraalias
Kungla supermarket Thirlmere’is.
E-klubi ja Nordic Deli võtsid ette jaanid Austraalias
Oskar Loit ja Ivo Linna Thirlmere’is veebruar 2016. Fotod: erakogu

 

 

Meie meeskonna - Reesi, Merka, Hedi ja Indreku jaanipidu algas neljapäevase E-klubi raames korraldatud jaanipeoga Sydney Eesti majas. Kuna enamus eestlasi veedab oma jaanipäeva Hiiumaal, vahel ka mujal Eestis, nagu Saaremaal või kusagil mandril, siis otsustasime teha peo rahvusvahelise. Nimetasime selle Põhjamaade suvepäevaks ja Lõunamaade talviseks pööripäevaks. Kohale tuli nii soomlasi, rootslasi, austraallasi ja ka loomulikult hulga eestlasi.

Pidutsema tuli ligi 100 inimest. Pidu oli võimas ja killukese Eesti Jaani tradistsioonist said kõik. Uksed avasime kell kuus ja vaikset algust peol ei olnud. Paljud, kellel kõhud tühjad, olid platsis kohe alguses ja ka teised peokülalised saabusid varakult. Kella seitsmeks oli saal rahvast täis ja pidu püsti. Tantsumuusikat mängis meie majas tuntud duo Bruce ja Antonie, kes on küll pärit kohalikust rahvamassist, kuid tunnevad meie peotraditsioone hästi ja pidu kestis väärika lõpuni.

Peale jaanipäevapidu võtsime, eelmise päeva väsimust trotsides, ette ettevalmistused järgmisteks ettevõtmisteks. Laupäeval, 25. juunil sõitsime eestlaste külla Thirlmere'is. Oli ju tarvis suitsutada forelli ja teha meelehead meie vanematele sõpradele. Liitus ka SES juhatuse esimees, Eurodrinksi Raul. Seekord küll 100 osalejaga pidu ei olnud, kuid vapraid oli kohal 30 ringis. Kõige vanem 102-aastane Oskar Loit (pildil), kes muuhulgas on ka asetanud nurgakivi praegusele Eesti Majale Sydneys. Thirlmere on üks selline vahva Eesti küla, kus on Kungla supermarket (pilt), Estonian road ja Taara Gardens. Kes seal veel ei ole käinud, peaksid seda kohta kindlasti külastama.

Thirlmere'ist edasi, kohe järgmisel päeval, saime osa ka rootslaste "midsummer day" päevast. Tegemist oli pere üritusega French Forestis. Kui võrrelda eesti ja rootsi kogukondi, siis meie, eestlased, oskame palju paremini pidu pidada, siiski oma kohaloleku poolest jääme neile kõvasti alla. Rootslasi koos peredega oli kohal üle 300 inimese. Meie roll polnud küll suur, pakkusime neile vaid süüa, kuna oleme ju siiski Nordic Deli. Tundsime taas, et oleme elus, kuna liigutamist oli palju. Kahe tunni jooksul serveerisime üle 300 toidu, mis suuresti ei erine eestlaste maitsest. Heeringas, peedisalat ja vorstid. Lihtsalt kole palju saia tuli sinna juurde pakkuda.

Meie sellel aastal alustatud Jaanipäeva traditsioonid on ennast õigustanud. Järgmisel aastal tuleb seda teha veel suuremalt ja ootame kõikide Meie Kodu lugejate osavõttu Sydney Jaanipäeva peost 2017. aastal.

E-klubi ja Nordic Deli võtsid ette jaanid Austraalias Jaanipäev, kui eestlaste tähtsaim suvine püha, ei jäänud ka meil tähistamata. Saunas jäi küll käimata ja aasta tähtsaim tuli süütamata, aga see-eest söödi saslõkki, tantsiti ja nauditi kaasmaalaste seltskonda siinpool maakera nagu kodus.
E-klubi ja Nordic Deli võtsid ette jaanid Austraalias
Miks mitte ka veebilehe valmistamine sisukalt mainimas ühte valdkonda. Paljud on tähelepanu juhtinud kodulehe tegemine asjatundjatelt peaks olema kättesaadav aga ka kodulehtede tegemine kodulehtede valmistamine kvaliteetselt asjalikelt tegijatelt veebilehe valmistamine optimeeritult mis töötab ka koormusega lisaks on veebilehe tegemine siis on tulemus mitmeks aastaks.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: