Peterburis avatakse noorte Eesti klaasikunstnike näitus "Ongoing/ going on. И все продолжается …»

Kolmapäeval, 11.mail avatakse Peterburis Jelagini klaasimuuseumi Valges saalis (Jelagini saar, maja nr 4) noorte Eesti klaasikunstnike näitus "Ongoing/ going on. И все продолжается …»

Näitus on järg eelmise aasta detsembris avatud näitusele „Eesti ring Leningradi Kunstklaasitehases". Näitus annab külastajatele võimaluse tutvuda kaasaegse Eesti klaasikunstiga ning näitab ära suuna, mille on valinud ja kuhu on jõudnud Eesti noored klaasikunstnikud. Oma töid esitlevad Aleksandra Pavlenkova, Andra Jõgis, Caspar Sild, Kateriin Rikken, Kristiina Oppi, Külli Nidermann, Maarja Mäemets, Mikk Jäger ja Maria Tamm, kes on ka näituse kuraator. Näituse avab Eesti peakonsul Peterburis Viktoria Tuulas. Näituse avamisel viibib koos kunstnikega ka Eesti Kunstiakadeemia klaasiosakonna juhataja professor Mare Saare. Näituse kuraatori Maria Tamme sõnul näitus „Ongoing/ going on" tõestab, et Eesti klaasikunst on elav ja mitmekihiline. "Noored kunstnikud hindavad Eesti klaasikunsti pärandit, kuid püüavad minna kaasa ka uute innovaatiliste suundadega," ütles Tamme. Tamme nägemuses on näitusel esitletud tööd saanud inspiratsiooni ümbritsevast, andes aimu klaasi erinevatest kasutamisviisidest kunstis ja disainis. „Iga kunstnik on mõjutatud oma kaasajast. Ühel või teisel moel kirjeldavad kõik tööd praegust hetke ja maailma, milles elame," lisas Tamme. Väljas on üle viiekümne erinevates tehnikates skulpturaalse ja tasapinnalise objekti, osas tööd on kombineeritud materjalidega nagu puit, metall ja betoon. Näitus saab teoks tänu kultuuriministeeriumi, välisministeeriumi ja Eesti peakonsulaadi Peterburis toetusele ning peakonsulaadi hea koostööpartneri Jelagini klaasimuuseumi kaasabile. Näitus jääb avatuks käesoleva aasta 17. augustini. Kolmapäeval, 11.mail avatakse Peterburis Jelagini klaasimuuseumi Valges saalis (Jelagini saar, maja nr 4) noorte Eesti klaasikunstnike näitus "Ongoing/ going on. И все продолжается …» suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Peterburis avatakse noorte Eesti klaasikunstnike näitus "Ongoing/ going on. И все продолжается …»

11. mail 2016

Kolmapäeval, 11.mail avatakse Peterburis Jelagini klaasimuuseumi Valges saalis (Jelagini saar, maja nr 4) noorte Eesti klaasikunstnike näitus "Ongoing/ going on. И все продолжается …»

Näitus on järg eelmise aasta detsembris avatud näitusele „Eesti ring Leningradi Kunstklaasitehases". Näitus annab külastajatele võimaluse tutvuda kaasaegse Eesti klaasikunstiga ning näitab ära suuna, mille on valinud ja kuhu on jõudnud Eesti noored klaasikunstnikud.

Oma töid esitlevad Aleksandra Pavlenkova, Andra Jõgis, Caspar Sild, Kateriin Rikken, Kristiina Oppi, Külli Nidermann, Maarja Mäemets, Mikk Jäger ja Maria Tamm, kes on ka näituse kuraator. Näituse avab Eesti peakonsul Peterburis Viktoria Tuulas. Näituse avamisel viibib koos kunstnikega ka Eesti Kunstiakadeemia klaasiosakonna juhataja professor Mare Saare.

Näituse kuraatori Maria Tamme sõnul näitus „Ongoing/ going on" tõestab, et Eesti klaasikunst on elav ja mitmekihiline. "Noored kunstnikud hindavad Eesti klaasikunsti pärandit, kuid püüavad minna kaasa ka uute innovaatiliste suundadega," ütles Tamme.

Tamme nägemuses on näitusel esitletud tööd saanud inspiratsiooni ümbritsevast, andes aimu klaasi erinevatest kasutamisviisidest kunstis ja disainis. „Iga kunstnik on mõjutatud oma kaasajast. Ühel või teisel moel kirjeldavad kõik tööd praegust hetke ja maailma, milles elame," lisas Tamme. Väljas on üle viiekümne erinevates tehnikates skulpturaalse ja tasapinnalise objekti, osas tööd on kombineeritud materjalidega nagu puit, metall ja betoon.

Näitus saab teoks tänu kultuuriministeeriumi, välisministeeriumi ja Eesti peakonsulaadi Peterburis toetusele ning peakonsulaadi hea koostööpartneri Jelagini klaasimuuseumi kaasabile.

Näitus jääb avatuks käesoleva aasta 17. augustini.

Peterburis avatakse noorte Eesti klaasikunstnike näitus "Ongoing/ going on. И все продолжается …» Kolmapäeval, 11.mail avatakse Peterburis Jelagini klaasimuuseumi Valges saalis (Jelagini saar, maja nr 4) noorte Eesti klaasikunstnike näitus "Ongoing/ going on. И все продолжается …»
Peterburis avatakse noorte Eesti klaasikunstnike näitus
Üks mu sõber soovitas tulemuslik veebilehtede tegemine asjatundjatelt ja teiselt poolt samuti. Kiirustada ei maksa, sest hea kodulehe tegemine ega pole kivisse raiutud selle poolest lakoonilise kodulehtede valmistamine terviklikult selle kaudu saab lähemalt lugeda kodulehe tegemine optimeeritult ja on parem tellida kodulehtede koostamine kaasaegselt ja paljude aspektide poolest samuti kodulehe valmistamine odavalt kui vaja tegusat nõu.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: