Välisminister Marina Kaljurand külastas Sydney Eesti Maja

Eesti Vabariigi välisminister Marina Kaljurand viibis koos Soome välisministri ja mõlema riigi äridelegatsioonidega visiidil Austraalias. Selle aja jooksul avas ta ametlikult Eesti Suursaatkonna Canberras ja kohtus teisipäeval, 1. märtsil Austraalia eestlaste organisatsioonide esindajate ja meie kogukonnas aktiivsete tegijatega Sydney Eesti Majas.

Foto: Aune VetikMarina Kaljuranna soe ja avatud olek, tema energiast ja positiivsusest pakatav esinemine võitis koheselt kõigi kohaletulnute südame. Välisminister Kaljurand tänas kõiki, kes on "hoidnud eesti keelt, kultuuri, meelsust, tähistanud vabariigi aastapäeva, pidanud jõulupidusid". Eesti Maja ja organisatsioonide -seltside tegevus eestluse hoidmisel Austraalias on eesti kultuuri ja traditsioonide säilitamisel hindamatu väärtusega. Kuid mitte ainult. Tema sõnum meile oli ka see, et iga eestlane esindab Eesti riiki - on Eesti suursaadik. Tutvustades Eestit kas tööl, tuttavate seas või linnatänaval. Välisminister Kaljurand pani siinsetele eestlastele südamele: "Ärge katkestage sidet Eestiga, hoidke pilk peal, mis toimub Eestis. Et te võimalusel käiksite Eestis. Et te kasvataksite oma lapsi ja lapselapsi eesti vaimus, et nad räägiks eesti keelt, et ka nemad saaksid osaleda laulupeol ja tantsupeol, nii nagu teie koor Kooskõla ja tantsutrupp Virmalised." Edasi andis välisminister teenetemärgi Eesti aukonsulile Perthis, Anu van Hattemile, "kogu töö eest, mis ta on teinud". Tegemist pole teenetemärgiga, mida jagatakse kergekäeliselt: "Välisministeeriumis tuleb selle saamiseks 25. aastat tööd teha ja see on vaid valitutele." Samuti nimetas välisminister Melbourne'is, konsulaarpiirkonnaga Victoria osariik, ametisse aukonsuli Lembit Villem Marderi. "Austraalia eesti kogukond on olnud ja jääb väga oluliseks", rõhutas välisminister Kaljurand. Sellest annab tunnistust ka suursaatkonna avamine Canberras. Delegatsiooniga oli kaasas riigikogu väliskomisjoni liige ja endine väliskomisjoni liige Keit Pentus-Rosimannus. Oma kõnes rõhutas ta, et parlamendis oleme sageli aruteludes ja mõtteis. Eesti riik saab kesta ja kasvada kui meil on palju sõpru. Vahetati ka kingitusi. Välisminister Kaljurand kinkis Sydney Eesti Majale külalisteraamatu ja Austraalia Eesti Seltside Liidule eesti lipu. Austraalia Eesti Seltside Liidu esimees Maie Barrow kinkis välisministrile Vasilis Vasilase raamatu. Eesti Vabariigi välisminister Marina Kaljurand viibis koos Soome välisministri ja mõlema riigi äridelegatsioonidega visiidil Austraalias. Selle aja jooksul avas ta ametlikult Eesti Suursaatkonna Canberras ja kohtus teisipäeval, 1. märtsil Austraalia eestlaste organisatsioonide esindajate ja meie kogukonnas aktiivsete tegijatega Sydney Eesti Majas. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Välisminister Marina Kaljurand külastas Sydney Eesti Maja

Aale Kask-Ong 15. märtsil 2016

Eesti Vabariigi välisminister Marina Kaljurand viibis koos Soome välisministri ja mõlema riigi äridelegatsioonidega visiidil Austraalias. Selle aja jooksul avas ta ametlikult Eesti Suursaatkonna Canberras ja kohtus teisipäeval, 1. märtsil Austraalia eestlaste organisatsioonide esindajate ja meie kogukonnas aktiivsete tegijatega Sydney Eesti Majas.

Välisminister Marina Kaljurand külastas Sydney Eesti Maja
Foto: Aune Vetik

Marina Kaljuranna soe ja avatud olek, tema energiast ja positiivsusest pakatav esinemine võitis koheselt kõigi kohaletulnute südame.

Välisminister Kaljurand tänas kõiki, kes on "hoidnud eesti keelt, kultuuri, meelsust, tähistanud vabariigi aastapäeva, pidanud jõulupidusid". Eesti Maja ja organisatsioonide -seltside tegevus eestluse hoidmisel Austraalias on eesti kultuuri ja traditsioonide säilitamisel hindamatu väärtusega.

Kuid mitte ainult. Tema sõnum meile oli ka see, et iga eestlane esindab Eesti riiki - on Eesti suursaadik. Tutvustades Eestit kas tööl, tuttavate seas või linnatänaval.

Välisminister Kaljurand pani siinsetele eestlastele südamele: "Ärge katkestage sidet Eestiga, hoidke pilk peal, mis toimub Eestis. Et te võimalusel käiksite Eestis. Et te kasvataksite oma lapsi ja lapselapsi eesti vaimus, et nad räägiks eesti keelt, et ka nemad saaksid osaleda laulupeol ja tantsupeol, nii nagu teie koor Kooskõla ja tantsutrupp Virmalised."

Edasi andis välisminister teenetemärgi Eesti aukonsulile Perthis, Anu van Hattemile, "kogu töö eest, mis ta on teinud". Tegemist pole teenetemärgiga, mida jagatakse kergekäeliselt: "Välisministeeriumis tuleb selle saamiseks 25. aastat tööd teha ja see on vaid valitutele."

Samuti nimetas välisminister Melbourne'is, konsulaarpiirkonnaga Victoria osariik, ametisse aukonsuli Lembit Villem Marderi.

"Austraalia eesti kogukond on olnud ja jääb väga oluliseks", rõhutas välisminister Kaljurand. Sellest annab tunnistust ka suursaatkonna avamine Canberras.

Delegatsiooniga oli kaasas riigikogu väliskomisjoni liige ja endine väliskomisjoni liige Keit Pentus-Rosimannus. Oma kõnes rõhutas ta, et parlamendis oleme sageli aruteludes ja mõtteis. Eesti riik saab kesta ja kasvada kui meil on palju sõpru.

Vahetati ka kingitusi. Välisminister Kaljurand kinkis Sydney Eesti Majale külalisteraamatu ja Austraalia Eesti Seltside Liidule eesti lipu. Austraalia Eesti Seltside Liidu esimees Maie Barrow kinkis välisministrile Vasilis Vasilase raamatu.

Välisminister Marina Kaljurand külastas Sydney Eesti Maja Eesti Vabariigi välisminister Marina Kaljurand viibis koos Soome välisministri ja mõlema riigi äridelegatsioonidega visiidil Austraalias. Selle aja jooksul avas ta ametlikult Eesti Suursaatkonna Canberras ja kohtus teisipäeval, 1. märtsil Austraalia eestlaste organisatsioonide esindajate ja meie kogukonnas aktiivsete tegijatega Sydney Eesti Majas.
Välisminister Marina Kaljurand külastas Sydney Eesti Maja
Hooga alustades mõjus lehe tegemine peale hea vaist. Minu arvates on suurema kodulehe valmistamine võiks hea välja näha täielikuks ülevaateks efektiivse veebilehe tegemine põhjalikult mtü veebilehtede loomine sisu on paindlikult muudetav toimetatava kodulehe tegemine sisukalt uudse lahendusega midagi samavõrd kaalukat kui on efektiivse veebilehtede valmistamine kui uuele ettevõttele. uus veebilehe valmistamine odavalt seda artiklit tasub lugeda.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: