Maailmas õpitakse eesti keelt

Märtsis, emakeelekuul räägitakse palju eesti keelest ja eesti keeles. Seda maailma eri paigus – välismaal on tuhatkond üliõpilast, kes õpivad ülikoolis eesti keelt ja kultuuri. Aktiivseid Eesti seltse ja koole, kus õpetatakse ka emakeelt, on välismaal 50-60 ringis.

Sel aastal said õppurid võimaluse pakkuda välja kõige ilusam eestikeelne sõna. Tulemused avaldatakse emakeelepäeval, 14. märtsil veebilehel http://ekkm.estinst.ee/sisu/eesti-keeles/?lang=et. Tublimad tudengid saavad tulla Eestisse suvekooli oma keeleoskust täiendama. Välisõppe programm pakub üliõpilastele Tallinna ja Tartu Ülikooli eesti keele ja kultuuri kursustel kokku 35 tasuta õppekohta. Taotluste esitamise tähtaeg on 10. märts. http://ekkmestinst.ee/sisu/tasuta-oppekohad-suvekursustele-2016/ Eesti külalislektorid peavad igal aastal välismaa kõrgkoolides loenguid. Välismaal töötavad eesti keele õppejõud saavad 15. märtsini taotleda Eesti lektori kutsumiseks toetust. Uuri lähemalt http://ekkm.estinst.ee/uudised/sisu-kulalisloengute-toetus/! 15. märtsini pakutakse toetust ka Eesti-teemaliste loengute pidamiseks nendes välismaa kõrgkoolides, kus ei toimu õppekaval põhinevat eesti keele õpet. Vaata lisaks http://ekkm.estinst.ee/sisu/eesti-teemalised-loengud-valismaa-korgkoolis! 10.–13. märtsini kohtuvad väljaspool Eestit asuvate eesti koolide ja seltside õpetajad Stockholmis, et tähistada ühiselt emakeelepäeva. Varasematel aastatel on kohtutud Hamburgis, Münchenis, Hollandis Amsterdamis, Haagis ja Goudas, Berliinis, Londonis ja Luksemburgis. Kohtumise eesmärk on tõhustada koostöövõrgustikku, toetada koolide arengut, tõsta õpetamiskvaliteeti ning vahetada kogemusi. Üritusel toimuvad seminarid, loengud ja ümarlauad. Lisainfot jagab Rootsi Eestlaste Liidu esimees ja programmi koordinaator Sirle Sööt, sirl[No SpaM]e.soot@gmail.com . Kontakt Eesti Instituut Tallinnas esti[No SpaM]nst@estinst.ee Suur-Karja 14, Tallinn 10140, Eesti (+372) 631 4355 http://www.estinst.ee/ Vaata ka: http://ekkm.estinst.ee/sisu/tasuta-oppekohad-suvekursustele-2016/ http://ekkm.estinst.ee/uudised/sisu-kulalisloengute-toetus/ http://ekkm.estinst.ee/sisu/eesti-teemalised-loengud-valismaa-korgkoolis Märtsis, emakeelekuul räägitakse palju eesti keelest ja eesti keeles. Seda maailma eri paigus – välismaal on tuhatkond üliõpilast, kes õpivad ülikoolis eesti keelt ja kultuuri. Aktiivseid Eesti seltse ja koole, kus õpetatakse ka emakeelt, on välismaal 50-60 ringis. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Maailmas õpitakse eesti keelt

8. märtsil 2016

Märtsis, emakeelekuul räägitakse palju eesti keelest ja eesti keeles. Seda maailma eri paigus – välismaal on tuhatkond üliõpilast, kes õpivad ülikoolis eesti keelt ja kultuuri. Aktiivseid Eesti seltse ja koole, kus õpetatakse ka emakeelt, on välismaal 50-60 ringis.

Maailmas õpitakse eesti keelt

Sel aastal said õppurid võimaluse pakkuda välja kõige ilusam eestikeelne sõna. Tulemused avaldatakse emakeelepäeval, 14. märtsil veebilehel http://ekkm.estinst.ee/sisu/eesti-keeles/?lang=et.

Tublimad tudengid saavad tulla Eestisse suvekooli oma keeleoskust täiendama. Välisõppe programm pakub üliõpilastele Tallinna ja Tartu Ülikooli eesti keele ja kultuuri kursustel kokku 35 tasuta õppekohta. Taotluste esitamise tähtaeg on 10. märts. http://ekkmestinst.ee/sisu/tasuta-oppekohad-suvekursustele-2016/

Eesti külalislektorid peavad igal aastal välismaa kõrgkoolides loenguid. Välismaal töötavad eesti keele õppejõud saavad 15. märtsini taotleda Eesti lektori kutsumiseks toetust. Uuri lähemalt http://ekkm.estinst.ee/uudised/sisu-kulalisloengute-toetus/!

15. märtsini pakutakse toetust ka Eesti-teemaliste loengute pidamiseks nendes välismaa kõrgkoolides, kus ei toimu õppekaval põhinevat eesti keele õpet. Vaata lisaks http://ekkm.estinst.ee/sisu/eesti-teemalised-loengud-valismaa-korgkoolis!

10.–13. märtsini kohtuvad väljaspool Eestit asuvate eesti koolide ja seltside õpetajad Stockholmis, et tähistada ühiselt emakeelepäeva. Varasematel aastatel on kohtutud Hamburgis, Münchenis, Hollandis Amsterdamis, Haagis ja Goudas, Berliinis, Londonis ja Luksemburgis. Kohtumise eesmärk on tõhustada koostöövõrgustikku, toetada koolide arengut, tõsta õpetamiskvaliteeti ning vahetada kogemusi. Üritusel toimuvad seminarid, loengud ja ümarlauad.
Lisainfot jagab Rootsi Eestlaste Liidu esimees ja programmi koordinaator Sirle Sööt, .

Kontakt

Eesti Instituut Tallinnas

Suur-Karja 14, Tallinn 10140, Eesti
(+372) 631 4355
http://www.estinst.ee/

Vaata ka:

http://ekkm.estinst.ee/sisu/tasuta-oppekohad-suvekursustele-2016/

http://ekkm.estinst.ee/uudised/sisu-kulalisloengute-toetus/

http://ekkm.estinst.ee/sisu/eesti-teemalised-loengud-valismaa-korgkoolis

Maailmas õpitakse eesti keelt Märtsis, emakeelekuul räägitakse palju eesti keelest ja eesti keeles. Seda maailma eri paigus – välismaal on tuhatkond üliõpilast, kes õpivad ülikoolis eesti keelt ja kultuuri. Aktiivseid Eesti seltse ja koole, kus õpetatakse ka emakeelt, on välismaal 50-60 ringis.
Maailmas õpitakse eesti keelt
Äraütlemata kiire veebilehe koostamine peale hea vaist. Sellegipoolest on mõistlik vaadata netilehe tegemine kvaliteetselt on pakkumine tasub lugeda lehe tegemine optimeeritult loe www.aara.ee põnevat lugemist artiklite kodulehtede tegemine ühekorraga, ja pole vaja oodata, et lihtsa kodulehe valmistamine kvaliteetselt maksimaalselt kestvate tulemustega.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: