Kaljurand arutas Uus-Meremaa kolleegidega koostööd majanduse ja IT vallas

Eesti välisminister Marina Kaljurand rõhutas kohtumisel Aucklandis koos Soome välisminister Timo Soini ja Uus-Meremaa välisministri Murray McCullyga väga häid suhteid Uus-Meremaaga, mida iseloomustavad sarnased seisukohad globaalsetes küsimustes ning soov majandussuhete edasiseks süvendamiseks.

Välisminister Marina Kaljurand Uus-Meremaa välisministri Murray McCullyga. Foto: Välisministeerium Kaljurand kohtus Uus-Meremaa välisministri McCullyga ka kahepoolselt ning kutsus teda visiidile Eestisse. Ministrid arutasid kahepoolseid suhteid, sealhulgas koostööd ÜRO raames, majanduse alal ja IT vallas. McCully tundis huvi Eesti seisukohtade vastu Vene-Ukraina konflikti osas ning viimaste arengute kohta Süürias. Eesti ja Uus-Meremaa kuuluvad mõlemad silmapaistva e-valitsemise tasemega riikide koostöövõrgustikku Digital-5. „Soovime leida võimalusi tihedamaks kahepoolseks koostööks e-valitsemise ja e-ühiskonna vallas," lausus Kaljurand. McCully väljendas kohtumisel huvi Eesti e-valitsuse IT-lahenduste vastu. „IKT on just see valdkond, kus saaksime geograafilisest asukohast hoolimata tihedat koostööd teha," lisas ta. Kaljurand ja McCully rääkisid veel koostööst rahvusvahelistes organisatsioonides, sealhulgas ÜROs. Uus-Meremaa välisminister andis ülevaate tegevusest ÜRO Julgeolekunõukogu liikmena. Euroopa Liidul on Kaljuranna sõnul oluline arendada häid suhteid samu väärtusi jagavate riikidega kõikjal maailmas. „Loodame, et peatselt on võimalik alustada Uus-Meremaaga vabakaubanduslepingu läbirääkimisi," lausus Kaljurand. Euroopa Liit on Uus-Meremaa jaoks tähtsuselt teine kaubanduspartner. Eesti välisminister avaldas ka heameelt, et ELi ja Uus-Meremaa raamlepingu läbirääkimistega on lõpule jõutud ning see võiks saada allkirjad käesoleva aasta esimesel poolel. Kaljurand, Soini ja Uus-Meremaa IT minister Steven Joyce avasid täna Eesti, Soome ja Uus-Meremaa innovatsioonifoorumi. Kaljuranna sõnul on Eestil ja Uus-Meremaal ühiseks eesmärgiks edendada majandust kõrgtehnoloogia kasutuselevõtu abil. „Hoolimata kaugest vahemaast on meie majandussuhetel suur arengupotentsiaal. Loodan, et ka tänane foorum annab hoogu mõlema riigi ettevõtjate äritegevusele," lisas Kaljurand. Välisministrid Kaljurand ja Soini kohtusid täna veel kaubandusministri Todd McClayga ning koos ettevõtjatega toimus kohtumine ka Callaghan Innovationi tegevjuhi Mary Quiniga. VÄLISMINITEERIUM Eesti välisminister Marina Kaljurand rõhutas kohtumisel Aucklandis koos Soome välisminister Timo Soini ja Uus-Meremaa välisministri Murray McCullyga väga häid suhteid Uus-Meremaaga, mida iseloomustavad sarnased seisukohad globaalsetes küsimustes ning soov majandussuhete edasiseks süvendamiseks. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Kaljurand arutas Uus-Meremaa kolleegidega koostööd majanduse ja IT vallas

4. märtsil 2016

Eesti välisminister Marina Kaljurand rõhutas kohtumisel Aucklandis koos Soome välisminister Timo Soini ja Uus-Meremaa välisministri Murray McCullyga väga häid suhteid Uus-Meremaaga, mida iseloomustavad sarnased seisukohad globaalsetes küsimustes ning soov majandussuhete edasiseks süvendamiseks.

Kaljurand arutas Uus-Meremaa kolleegidega koostööd majanduse ja IT vallas
Välisminister Marina Kaljurand Uus-Meremaa välisministri Murray McCullyga. Foto: Välisministeerium

Kaljurand kohtus Uus-Meremaa välisministri McCullyga ka kahepoolselt ning kutsus teda visiidile Eestisse. Ministrid arutasid kahepoolseid suhteid, sealhulgas koostööd ÜRO raames, majanduse alal ja IT vallas. McCully tundis huvi Eesti seisukohtade vastu Vene-Ukraina konflikti osas ning viimaste arengute kohta Süürias.

Eesti ja Uus-Meremaa kuuluvad mõlemad silmapaistva e-valitsemise tasemega riikide koostöövõrgustikku Digital-5. „Soovime leida võimalusi tihedamaks kahepoolseks koostööks e-valitsemise ja e-ühiskonna vallas," lausus Kaljurand. McCully väljendas kohtumisel huvi Eesti e-valitsuse IT-lahenduste vastu. „IKT on just see valdkond, kus saaksime geograafilisest asukohast hoolimata tihedat koostööd teha," lisas ta.

Kaljurand ja McCully rääkisid veel koostööst rahvusvahelistes organisatsioonides, sealhulgas ÜROs. Uus-Meremaa välisminister andis ülevaate tegevusest ÜRO Julgeolekunõukogu liikmena.

Euroopa Liidul on Kaljuranna sõnul oluline arendada häid suhteid samu väärtusi jagavate riikidega kõikjal maailmas. „Loodame, et peatselt on võimalik alustada Uus-Meremaaga vabakaubanduslepingu läbirääkimisi," lausus Kaljurand. Euroopa Liit on Uus-Meremaa jaoks tähtsuselt teine kaubanduspartner.

Eesti välisminister avaldas ka heameelt, et ELi ja Uus-Meremaa raamlepingu läbirääkimistega on lõpule jõutud ning see võiks saada allkirjad käesoleva aasta esimesel poolel.

Kaljurand, Soini ja Uus-Meremaa IT minister Steven Joyce avasid täna Eesti, Soome ja Uus-Meremaa innovatsioonifoorumi. Kaljuranna sõnul on Eestil ja Uus-Meremaal ühiseks eesmärgiks edendada majandust kõrgtehnoloogia kasutuselevõtu abil. „Hoolimata kaugest vahemaast on meie majandussuhetel suur arengupotentsiaal. Loodan, et ka tänane foorum annab hoogu mõlema riigi ettevõtjate äritegevusele," lisas Kaljurand.

Välisministrid Kaljurand ja Soini kohtusid täna veel kaubandusministri Todd McClayga ning koos ettevõtjatega toimus kohtumine ka Callaghan Innovationi tegevjuhi Mary Quiniga.

VÄLISMINITEERIUM

Kaljurand arutas Uus-Meremaa kolleegidega koostööd majanduse ja IT vallas Eesti välisminister Marina Kaljurand rõhutas kohtumisel Aucklandis koos Soome välisminister Timo Soini ja Uus-Meremaa välisministri Murray McCullyga väga häid suhteid Uus-Meremaaga, mida iseloomustavad sarnased seisukohad globaalsetes küsimustes ning soov majandussuhete edasiseks süvendamiseks.
Kaljurand arutas Uus-Meremaa kolleegidega koostööd majanduse ja IT vallas
Kui valminud tulemus on mtü kodulehe tegemine firma poolt mainimas ühte valdkonda. Lepingu sõlmimiseks firma veebilehe tegemine ja selle kõrval staatilist lahendust selle poolest kodulehtede tegemine Aara disain OÜ sama lingi kaudu on saadaval kodulehe arendamine kaasaegselt tasub vaeva kiiresti ära lisaks on artiklite kodulehe valmistus kohta infot lugeda.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: