Kaljurand: Innovaatilise ettevõtluse ja e-ühiskonnaga Eesti, Soome ja Austraalia saavad koostööst palju võita

Esmaspäeval, 29. veebruaril avas välisminister Marina Kaljurand Canberras koos Soome välisministri Timo Soini ja Austraalia innovatsiooni abiministri Wyatt Royga ühise innovatsioonifoorumi. „Eesti, Soome ja Austraalia on innovaatilisele arengule ja ettevõtlusele orienteerunud riigid, kes saavad nii valitsuse tasandil kui ettevõtjate vahelisest koostööst väga palju võita,“ sõnas välisminister Kaljurand.

Eesti on Kaljuranna sõnul seadnud endale eesmärgi saada aastaks 2020 Balti- ja Põhjamaade ja kogu Euroopa idufirmade keskuseks ning kujundada Eestist atraktiivseim riik suurkorporatsioonidele arenduskeskuste rajamisel Euroopas. „Soovime julgustada ettevõtjaid kaasaegseid lahendusi kasutades innovatsioonile, et lisaks tuntud edulugudele nagu Skype, CrabCAD ja Transferwise luua juurde üha uusi," rõhutas Kaljurand. „Tahame, et Eesti oleks see koht, kus asutatakse ja katsetatakse uusi IT-lahendusi kogu maailma jaoks," lisas välisminister toonitades sel eesmärgil Eesti huvi koostööks teiste riikide valitsuste, ettevõtjate ja teadlastega. Kaljurand tõi välja e-residentsuse kui unikaalse ja suurepärase näite Eesti suutlikkusest e-teenuste maailmas teed rajada. E-valitsemise, e-panganduse ja teiste digilahenduste kasutamine on Kaljuranna sõnul aidanud kaasa Eesti IKT sektori kiirele arengule. „Eesti e-teenused ja IT-lahendused on muutnud meie igapäevase elu lihtsamaks, kiiremaks ja tõhusamaks. Oleme olnud digitaalse ühiskonna ja valitsemise ülesehitamisel rajaleidjad, proovides julgelt uusi tehnoloogiaid ja teenuseid," sõnas Kaljurand. „Meie IT-ettevõtetel on unikaalsed kogemused ja lahendused e-valitsemise, küberjulgeoleku, finantsteenuste ja paljudes muudes valdkondades, milles teha koostööd teiste riikide valitsuste ja ettevõtjatega," rõhutas välisminister avaliku ja erasektori koostöö tähtsust, seda ka rahvusvahelisel tasandil. Samuti kohtusid Eesti ja Soome välisminister ning mõlema riigi ettevõtjad ühiselt Austraalia kaubandus- ja investeeringute ministri Steven Cioboga ning arutasid majanduskoostöö tihendamist ning Austraalia ja ELi kaubanduskoostööd Euroopa Liit on Austraaliale tähtsuselt kolmas kaubanduspartner. Välisminister Kaljurand ja Eesti ettevõtjad kohtusid eraldi ka Austraalia IT abiministri Angus Taylori ning innovatsiooni abiministri Wyatt Royga. Eesti ja Soome välisministritega on visiidil kaasas 25-liikmeline Eesti ja Soome ettevõtjate delegatsioon. Eesti ettevõtjate delegatsiooni kuuluvad Albit Partner Pty Ltd, Erply Australia, Guardtime AS, North Sea Lubricants Australia Pty, Ltd, Tavex Group'i, TipTipTap OÜ, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja esindajad. Soome ettevõtjate delegatsioonis on Cargoteci, Compteli, Exel Composties'i, Ekokemi, Fortum/Posiva, Patria, Slushi, VTT ja Wärtsilä esindajad. VÄLISMINISTEERIUMI AVALIKE SUHETE OSAKOND Esmaspäeval, 29. veebruaril avas välisminister Marina Kaljurand Canberras koos Soome välisministri Timo Soini ja Austraalia innovatsiooni abiministri Wyatt Royga ühise innovatsioonifoorumi. „Eesti, Soome ja Austraalia on innovaatilisele arengule ja ettevõtlusele orienteerunud riigid, kes saavad nii valitsuse tasandil kui ettevõtjate vahelisest koostööst väga palju võita,“ sõnas välisminister Kaljurand. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Kaljurand: Innovaatilise ettevõtluse ja e-ühiskonnaga Eesti, Soome ja Austraalia saavad koostööst palju võita

2. märtsil 2016

Esmaspäeval, 29. veebruaril avas välisminister Marina Kaljurand Canberras koos Soome välisministri Timo Soini ja Austraalia innovatsiooni abiministri Wyatt Royga ühise innovatsioonifoorumi. „Eesti, Soome ja Austraalia on innovaatilisele arengule ja ettevõtlusele orienteerunud riigid, kes saavad nii valitsuse tasandil kui ettevõtjate vahelisest koostööst väga palju võita,“ sõnas välisminister Kaljurand.

Eesti on Kaljuranna sõnul seadnud endale eesmärgi saada aastaks 2020 Balti- ja Põhjamaade ja kogu Euroopa idufirmade keskuseks ning kujundada Eestist atraktiivseim riik suurkorporatsioonidele arenduskeskuste rajamisel Euroopas. „Soovime julgustada ettevõtjaid kaasaegseid lahendusi kasutades innovatsioonile, et lisaks tuntud edulugudele nagu Skype, CrabCAD ja Transferwise luua juurde üha uusi," rõhutas Kaljurand. „Tahame, et Eesti oleks see koht, kus asutatakse ja katsetatakse uusi IT-lahendusi kogu maailma jaoks," lisas välisminister toonitades sel eesmärgil Eesti huvi koostööks teiste riikide valitsuste, ettevõtjate ja teadlastega. Kaljurand tõi välja e-residentsuse kui unikaalse ja suurepärase näite Eesti suutlikkusest e-teenuste maailmas teed rajada.

E-valitsemise, e-panganduse ja teiste digilahenduste kasutamine on Kaljuranna sõnul aidanud kaasa Eesti IKT sektori kiirele arengule. „Eesti e-teenused ja IT-lahendused on muutnud meie igapäevase elu lihtsamaks, kiiremaks ja tõhusamaks. Oleme olnud digitaalse ühiskonna ja valitsemise ülesehitamisel rajaleidjad, proovides julgelt uusi tehnoloogiaid ja teenuseid," sõnas Kaljurand. „Meie IT-ettevõtetel on unikaalsed kogemused ja lahendused e-valitsemise, küberjulgeoleku, finantsteenuste ja paljudes muudes valdkondades, milles teha koostööd teiste riikide valitsuste ja ettevõtjatega," rõhutas välisminister avaliku ja erasektori koostöö tähtsust, seda ka rahvusvahelisel tasandil.

Samuti kohtusid Eesti ja Soome välisminister ning mõlema riigi ettevõtjad ühiselt Austraalia kaubandus- ja investeeringute ministri Steven Cioboga ning arutasid majanduskoostöö tihendamist ning Austraalia ja ELi kaubanduskoostööd Euroopa Liit on Austraaliale tähtsuselt kolmas kaubanduspartner.

Välisminister Kaljurand ja Eesti ettevõtjad kohtusid eraldi ka Austraalia IT abiministri Angus Taylori ning innovatsiooni abiministri Wyatt Royga.

Eesti ja Soome välisministritega on visiidil kaasas 25-liikmeline Eesti ja Soome ettevõtjate delegatsioon. Eesti ettevõtjate delegatsiooni kuuluvad Albit Partner Pty Ltd, Erply Australia, Guardtime AS, North Sea Lubricants Australia Pty, Ltd, Tavex Group'i, TipTipTap OÜ, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja esindajad. Soome ettevõtjate delegatsioonis on Cargoteci, Compteli, Exel Composties'i, Ekokemi, Fortum/Posiva, Patria, Slushi, VTT ja Wärtsilä esindajad.

VÄLISMINISTEERIUMI AVALIKE SUHETE OSAKOND

Kaljurand: Innovaatilise ettevõtluse ja e-ühiskonnaga Eesti, Soome ja Austraalia saavad koostööst palju võita Esmaspäeval, 29. veebruaril avas välisminister Marina Kaljurand Canberras koos Soome välisministri Timo Soini ja Austraalia innovatsiooni abiministri Wyatt Royga ühise innovatsioonifoorumi. „Eesti, Soome ja Austraalia on innovaatilisele arengule ja ettevõtlusele orienteerunud riigid, kes saavad nii valitsuse tasandil kui ettevõtjate vahelisest koostööst väga palju võita,“ sõnas välisminister Kaljurand.
Kaljurand: Innovaatilise ettevõtluse ja e-ühiskonnaga Eesti, Soome ja Austraalia saavad koostööst palju võita
Paljud tuttavad on soovitanud lihtsa veebilehe valmistamine professionaalselt kui vaatad ise. Olen otsinud veebilehtede koostamine mille puhul samas asjaliku kodulehe tegemine originaal www.aara.ee kõvasti töötades on kodulehtede arendamine kaasaegselt mõnevõrra lähemalt ning selle juures on arusaadava kodulehe valmistamine kui on asjatundlik.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: