Välisminister Kaljurand avas Eesti saatkonna Austraalias

Täna, 29. veebruaril avas välisminister Marina Kaljurand Canberras Eesti saatkonna Austraalias. Tegemist on esimese Eesti saatkonnaga regioonis.

Foto: Lembit Suur Välisminister Marina Kaljuranna sõnul soovib Eesti saatkonna avamisega Canberras tugevdada poliitilist ja julgeolekualast koostööd olulise ja samameelse riigiga ning samuti teiste regiooni riikidega. „Tänases muutuva julgeolekuolukorraga maailmas on samu väärtusi ja vaateid jagavatel riikidel oluline kokku hoida ning teha koostööd," rõhutas Kaljurand. „Saatkonna avamine võimaldab meil mõlemal, innovaatilistele lahendustele orienteerunud avatud ja liberaalse majandusega riigil, oma koostööd veelgi tihendada," lisas ta. Välisminister Kaljurand avaldas tänu Soomele hea koostöö eest saatkonnaruumide kasutamisel. Lisaks Eesti riigi esindamisele võimaldab saatkonna olemasolu välisminister Kaljuranna sõnul Eestil paremini kaitsta Austraalias viibivate kodanike huve, osutada konsulaarteenuseid ning vajadusel anda konsulaarabi. „Iga koht, kus meie inimesed elavad, on oluline. Austraalias on suur eestlaste kogukond, mis järjest kasvab. Tegemist on eestlaste jaoks populaarse ajutise väljarände sihiga, kus on praeguseks hinnanguliselt ligikaudu 10 000 eestlast," sõnas Kaljurand. „Samuti on saatkonna eesmärk toetada ettevõtjate huve ja püüdlusi koostöö edendamiseks. Meie kahepoolsed ärikontaktid on tihenenud, samuti on kasvanud kaubavahetus Austraaliaga, koguni kolmandiku võrra möödunud aastal," lisas ta. Eesti suursaadik Austraalias on Andres Unga. Suursaatkond asub Canberras aadressil 12 Darwin Avenue, Yarralumla, ACT 2600, Austraalia. Saatkonnaga saab ühendust telefonitsi +61 (0) 409 798 474 ning e-postiga aadressil emba[No SpaM]ssy.canberra@mfa.ee . Lisaks on Eestil Austraalias ka aukonsulid Perthis, Brisbane'is, Hobartis ja Adelaide'is ning Melbourne'is. Vabariigi Valitsus otsustas 2014. aastal Austraalias Sydneys 2011. aastal avatud peakonsulaadi asemel asutada saatkonna Canberras. Saatkond alustas tööd möödunud aasta veebruaris ning suursaadik Andres Unga resideerib kohapeal alates augustist. Vastavalt kokkuleppele Soome välisministeeriumiga, kasutab Eesti saatkond Canberras alates 2015. aasta sügisest saatkonnahoonena Soome Canberra suursaatkonna hoonetekompleksi kuuluvat hoonet. VÄLISMINISTEERIUMI AVALIKE SUHETE OSAKOND Täna, 29. veebruaril avas välisminister Marina Kaljurand Canberras Eesti saatkonna Austraalias. Tegemist on esimese Eesti saatkonnaga regioonis. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Välisminister Kaljurand avas Eesti saatkonna Austraalias

29. veebr. 2016

Täna, 29. veebruaril avas välisminister Marina Kaljurand Canberras Eesti saatkonna Austraalias. Tegemist on esimese Eesti saatkonnaga regioonis.

Välisminister Kaljurand avas Eesti saatkonna Austraalias
Foto: Lembit Suur

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul soovib Eesti saatkonna avamisega Canberras tugevdada poliitilist ja julgeolekualast koostööd olulise ja samameelse riigiga ning samuti teiste regiooni riikidega. „Tänases muutuva julgeolekuolukorraga maailmas on samu väärtusi ja vaateid jagavatel riikidel oluline kokku hoida ning teha koostööd," rõhutas Kaljurand. „Saatkonna avamine võimaldab meil mõlemal, innovaatilistele lahendustele orienteerunud avatud ja liberaalse majandusega riigil, oma koostööd veelgi tihendada," lisas ta.

Välisminister Kaljurand avaldas tänu Soomele hea koostöö eest saatkonnaruumide kasutamisel.

Lisaks Eesti riigi esindamisele võimaldab saatkonna olemasolu välisminister Kaljuranna sõnul Eestil paremini kaitsta Austraalias viibivate kodanike huve, osutada konsulaarteenuseid ning vajadusel anda konsulaarabi. „Iga koht, kus meie inimesed elavad, on oluline. Austraalias on suur eestlaste kogukond, mis järjest kasvab. Tegemist on eestlaste jaoks populaarse ajutise väljarände sihiga, kus on praeguseks hinnanguliselt ligikaudu 10 000 eestlast," sõnas Kaljurand. „Samuti on saatkonna eesmärk toetada ettevõtjate huve ja püüdlusi koostöö edendamiseks. Meie kahepoolsed ärikontaktid on tihenenud, samuti on kasvanud kaubavahetus Austraaliaga, koguni kolmandiku võrra möödunud aastal," lisas ta.

Eesti suursaadik Austraalias on Andres Unga. Suursaatkond asub Canberras aadressil 12 Darwin Avenue, Yarralumla, ACT 2600, Austraalia. Saatkonnaga saab ühendust telefonitsi +61 (0) 409 798 474 ning e-postiga aadressil .

Lisaks on Eestil Austraalias ka aukonsulid Perthis, Brisbane'is, Hobartis ja Adelaide'is ning Melbourne'is.

Vabariigi Valitsus otsustas 2014. aastal Austraalias Sydneys 2011. aastal avatud peakonsulaadi asemel asutada saatkonna Canberras. Saatkond alustas tööd möödunud aasta veebruaris ning suursaadik Andres Unga resideerib kohapeal alates augustist. Vastavalt kokkuleppele Soome välisministeeriumiga, kasutab Eesti saatkond Canberras alates 2015. aasta sügisest saatkonnahoonena Soome Canberra suursaatkonna hoonetekompleksi kuuluvat hoonet.

VÄLISMINISTEERIUMI AVALIKE SUHETE OSAKOND

Välisminister Kaljurand avas Eesti saatkonna Austraalias Täna, 29. veebruaril avas välisminister Marina Kaljurand Canberras Eesti saatkonna Austraalias. Tegemist on esimese Eesti saatkonnaga regioonis.
Välisminister Kaljurand avas Eesti saatkonna Austraalias
Lõpuks saan jagada veebilehtede tegemine kui vaatad ise. Olen otsinud kodulehtede valmistus tegemine on haruldane kunst, aga ka kodulehe tegemine firmadele firma miks mitte vaadata ilusa kodulehe tegemine kvaliteetselt peab vastu ka tipptundidel sisukuse poolest soodne veebilehe valmistamine asjatundjatelt kui on asjatundlik.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: