Vahvad eesti kokad Thirlmere’is

Juba teist aastat tulevad noored eesti kokad Sydneyst Thirlmere’i Taara Gardens’i külasse meid jõululõunaga kostitama.

Fotod: Peeter Hagen Selleks ürituseks, nagu kuulda, oli korraldatud tuluõhtu Sydney Eesti Klubis, kus käiakse koos reedeti. Siin pandi nimekiri - kes soovib osa võtta - teatetahvlile ja varsti oli 50 nime kirjas. Suur osa neist ka meie küla teistest rahvustest. Nii koitis laupäeval, 12. detsembril ilus päev. Meie saal oli juba varem ehitud suure hõbeehtes kuuse ja laekaunistustega. Kella 12-ks oli rahvas koos jõululiselt ehitud pikkades laudades. Seda jõululõunat tuldi nautima ligidalt ja kaugelt - isegi grupp eestlasi pealinnast Canberrast! Köögist tulid kodused jõulutoidu lõhnad. Saali astus peakorraldaja Indrek. Ta kutsus köögist esile oma naiskonna ja tutvustas neid ja ennast, ning seletas eesti jõulutoidu traditsiooni. Kärmelt kanti taldrikud verivorsti, hapukapsa, seaprae ja muu juurdekuuluvaga igale ühele ette. Pohlamoos, hapukurk ja kõrvitsasalat olid lisanditena laual. Tuju oli hea ja toit igati maitsev! Ehtne eesti jõulutoit, mida paljud meie küla eestlased enam endale mitmel põhjusel ei valmista, oli neile eriline nauding. Ning meie küla teised rahvused tutvusid samuti eesti jõulutoidu traditsiooniga, kuigi ühel verivorst ja teisel hapukapsas jäid ehk taldrikule. Kohvi juurde serveeriti väga head kohupiimakooki, ka ühe koka eriline küpsetuskunst. Ning kohv oli "ehtne oakohv", ainus, mis sobiv hea koogi juurde! Kui Indrek astus veelkord ette ja küsis, kuidas maitses? Plaksutati talle ja ta toimkonnale kõige selle hea eest. Siis andis ta meile teada, et veebruaris ootab Thirlmere'i küla üks üllatus. Ootame põnevil! Suurim tänu kõigile selle toreda ettevõtmise eest ja meie kostitamise läbiviijatele! Peale head lõunat oli elevust ka väljas rõdul. Suitsuahjus küpsetati forelle ja see meeldiv lõhn meelitas paljusid juba ülesseatud eesti toiduturule, et sealt varuda head ja paremat jõuluks ja kingitusteks. Juba teist aastat tulevad noored eesti kokad Sydneyst Thirlmere’i Taara Gardens’i külasse meid jõululõunaga kostitama. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Vahvad eesti kokad Thirlmere’is

Ülle Slamer 23. jaan. 2016

Juba teist aastat tulevad noored eesti kokad Sydneyst Thirlmere’i Taara Gardens’i külasse meid jõululõunaga kostitama.

Vahvad eesti kokad Thirlmere’is
Fotod: Peeter Hagen
Vahvad eesti kokad Thirlmere’is

Selleks ürituseks, nagu kuulda, oli korraldatud tuluõhtu Sydney Eesti Klubis, kus käiakse koos reedeti. Siin pandi nimekiri - kes soovib osa võtta - teatetahvlile ja varsti oli 50 nime kirjas. Suur osa neist ka meie küla teistest rahvustest.

Nii koitis laupäeval, 12. detsembril ilus päev. Meie saal oli juba varem ehitud suure hõbeehtes kuuse ja laekaunistustega. Kella 12-ks oli rahvas koos jõululiselt ehitud pikkades laudades. Seda jõululõunat tuldi nautima ligidalt ja kaugelt - isegi grupp eestlasi pealinnast Canberrast!

Köögist tulid kodused jõulutoidu lõhnad. Saali astus peakorraldaja Indrek. Ta kutsus köögist esile oma naiskonna ja tutvustas neid ja ennast, ning seletas eesti jõulutoidu traditsiooni. Kärmelt kanti taldrikud verivorsti, hapukapsa, seaprae ja muu juurdekuuluvaga igale ühele ette. Pohlamoos, hapukurk ja kõrvitsasalat olid lisanditena laual. Tuju oli hea ja toit igati maitsev! Ehtne eesti jõulutoit, mida paljud meie küla eestlased enam endale mitmel põhjusel ei valmista, oli neile eriline nauding. Ning meie küla teised rahvused tutvusid samuti eesti jõulutoidu traditsiooniga, kuigi ühel verivorst ja teisel hapukapsas jäid ehk taldrikule. Kohvi juurde serveeriti väga head kohupiimakooki, ka ühe koka eriline küpsetuskunst. Ning kohv oli "ehtne oakohv", ainus, mis sobiv hea koogi juurde! Kui Indrek astus veelkord ette ja küsis, kuidas maitses? Plaksutati talle ja ta toimkonnale kõige selle hea eest. Siis andis ta meile teada, et veebruaris ootab Thirlmere'i küla üks üllatus. Ootame põnevil!

Suurim tänu kõigile selle toreda ettevõtmise eest ja meie kostitamise läbiviijatele!

Peale head lõunat oli elevust ka väljas rõdul. Suitsuahjus küpsetati forelle ja see meeldiv lõhn meelitas paljusid juba ülesseatud eesti toiduturule, et sealt varuda head ja paremat jõuluks ja kingitusteks.

Vahvad eesti kokad Thirlmere’is
Vahvad eesti kokad Thirlmere’is Juba teist aastat tulevad noored eesti kokad Sydneyst Thirlmere’i Taara Gardens’i külasse meid jõululõunaga kostitama.
Vahvad eesti kokad Thirlmere’is
Samavõrd vedamine on ka lihtsustatud kodulehe loomine firma poolt kohe ära teha. Miks mitte asuda uue veebilehe valmistamine optimeeritult veelgi sisukamates väljaannetes lisaks ka veebilehe valmistus kvaliteetselt leht teadmiste poolest firma veebilehe valmistamine ja see paistab välja samuti lihtsustatud veebilehe uuendamine kaasaegselt toob kindlasti tagasi.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: