Olev Muska esines Viljandis elektroonilise pärimusmuusika festivalil

Aprillikuus toimus Eesti esimene Elektroonilise Pärimusmuusika Festival, mis koondas selle uue esilekerkinud ¾anri väljapaistvamad esindajad Viljandi pärimusmuusika aita, et pakkuda teemakohaseid loeng-kontserte ning palju muusikat – ambientsetest helirännakutest kuni biidise-bassise tantsumuusikani.

Olev Muska. Foto: Aron UrbFestivalist oli teiste seas osa võtma kutsutud ka Sydneyst pärit väliseestlane "elektroonikapioneer" Olev Muska. Olev Muska võttis kutse vastu ja sõitisiki Austraaliast kohale, et rääkida festivalil 1985. aastal välja antud Eesti esimese elektroonilise folkmuusika plaadi „Old Estonian Walzes" sünni- ja taustaloost. Elektroonilise Pärimusmuusika Festival sarnaneb igasuvise folgiga, aga on ainult natukene elektroonilisem. Festival ühendas endas moodsa tehnoloogia, jättes ajale jalgu jäänu kaugele maha ning eelistades efekte, biiti, bassi ja helirännakuid kaugemasse tulevikku. Loeng-kontsertide plokis rääkisid ka Eesti elektroonilise muusika algusaastatest Sven Grünberg ning luuperi kasutamisest oma loomingu esitamisel Maarja Nuut. Pärimusmuusika aida väikses saalis ja klaasosas esinesid veel Portugalist multiinstrumentalist Luis Peixoto, Lo-Fi folgi spets Pastacas ehk Ramo Teder, uuenduslikeim pärimusmuusikakollektiiv Eestis Trad.Attack!, ambientse, akustilis-elektroonilis folkmuusika pillimees Epifolium ehk väliseestlane Iisak Sulev Andreller. Sämpleid, analoogsüntesaatoreid, parmupilli, šamaanitrummi ja kitarri mängisid meisterjaan koos kaaslasega. Läbi terve õhtu ja öö mängisid pärimusmuusika aida erinevates soppides muusikat Raadio 2 saate Etnokonservid DJ-d Daysleeper, Don Erikson ja San Antonio, kelle muusikavalikus oli festivalile kohaselt tantsuline-elektrooniline maailmamuusika. Lisaks muusikale pakkus Olev festivalile ka visuaalset programmi live videoga. Kommentaare "Old Estonian Waltzesi" kohta: "Eesti esimene elektrooniline meistriteos!" (Eesti popstaar Vaiko Eplik) "Kummaline, kaasahaarav ja üsna hull plaat" (Raadio 2 Hommikuprogrammis Madis Aesma and Indrek Vaheoja) "Vaatan Postimees online'i otseülekannet Viljandist elektroonilise pärimusmuusika festivalilt, Olev Muska loengut ja juhe jookseb üha enam kokku kõige positiivsemas mõttes. Loodan, et see saab järelvaadatavaks, seda peaks esimese asjana 1. septembril kõigile kooliminejatele näitama. Techno-remiks Collage'i "Kadrikost", dnb-versioon "Saaremaa valsist", väliseesti pühalikkuse pila ... ja siis leiutab taat rahvalikke laule kuulates vasaku jala väikese varbaga reggaeton'i, parema jala väikese varbaga postroki ja paneb nagu muuseas nood varbad ühte loosse kokku." (Berk Vaher, literaat ja ühiskonnategelane) Elektroonilise Pärimusmuusika Festivali korraldaja Erki Pruul, Sven Grünberg ning Sydneyst pärit muusik ja kunstnik Olev Muska. Foto: Aron Urb Aprillikuus toimus Eesti esimene Elektroonilise Pärimusmuusika Festival, mis koondas selle uue esilekerkinud ¾anri väljapaistvamad esindajad Viljandi pärimusmuusika aita, et pakkuda teemakohaseid loeng-kontserte ning palju muusikat – ambientsetest helirännakutest kuni biidise-bassise tantsumuusikani. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Olev Muska esines Viljandis elektroonilise pärimusmuusika festivalil

19. juunil 2015

Aprillikuus toimus Eesti esimene Elektroonilise Pärimusmuusika Festival, mis koondas selle uue esilekerkinud ¾anri väljapaistvamad esindajad Viljandi pärimusmuusika aita, et pakkuda teemakohaseid loeng-kontserte ning palju muusikat – ambientsetest helirännakutest kuni biidise-bassise tantsumuusikani.

Olev Muska esines Viljandis elektroonilise pärimusmuusika festivalil
Olev Muska. Foto: Aron Urb

Festivalist oli teiste seas osa võtma kutsutud ka Sydneyst pärit väliseestlane "elektroonikapioneer" Olev Muska.

Olev Muska võttis kutse vastu ja sõitisiki Austraaliast kohale, et rääkida festivalil 1985. aastal välja antud Eesti esimese elektroonilise folkmuusika plaadi „Old Estonian Walzes" sünni- ja taustaloost.

Elektroonilise Pärimusmuusika Festival sarnaneb igasuvise folgiga, aga on ainult natukene elektroonilisem. Festival ühendas endas moodsa tehnoloogia, jättes ajale jalgu jäänu kaugele maha ning eelistades efekte, biiti, bassi ja helirännakuid kaugemasse tulevikku.

Loeng-kontsertide plokis rääkisid ka Eesti elektroonilise muusika algusaastatest Sven Grünberg ning luuperi kasutamisest oma loomingu esitamisel Maarja Nuut.

Pärimusmuusika aida väikses saalis ja klaasosas esinesid veel Portugalist multiinstrumentalist Luis Peixoto, Lo-Fi folgi spets Pastacas ehk Ramo Teder, uuenduslikeim pärimusmuusikakollektiiv Eestis Trad.Attack!, ambientse, akustilis-elektroonilis folkmuusika pillimees Epifolium ehk väliseestlane Iisak Sulev Andreller. Sämpleid, analoogsüntesaatoreid, parmupilli, šamaanitrummi ja kitarri mängisid meisterjaan koos kaaslasega.

Läbi terve õhtu ja öö mängisid pärimusmuusika aida erinevates soppides muusikat Raadio 2 saate Etnokonservid DJ-d Daysleeper, Don Erikson ja San Antonio, kelle muusikavalikus oli festivalile kohaselt tantsuline-elektrooniline maailmamuusika.

Lisaks muusikale pakkus Olev festivalile ka visuaalset programmi live videoga.

Kommentaare "Old Estonian Waltzesi" kohta:

"Eesti esimene elektrooniline meistriteos!" (Eesti popstaar Vaiko Eplik)

"Kummaline, kaasahaarav ja üsna hull plaat" (Raadio 2 Hommikuprogrammis Madis Aesma and Indrek Vaheoja)

"Vaatan Postimees online'i otseülekannet Viljandist elektroonilise pärimusmuusika festivalilt, Olev Muska loengut ja juhe jookseb üha enam kokku kõige positiivsemas mõttes. Loodan, et see saab järelvaadatavaks, seda peaks esimese asjana 1. septembril kõigile kooliminejatele näitama. Techno-remiks Collage'i "Kadrikost", dnb-versioon "Saaremaa valsist", väliseesti pühalikkuse pila ... ja siis leiutab taat rahvalikke laule kuulates vasaku jala väikese varbaga reggaeton'i, parema jala väikese varbaga postroki ja paneb nagu muuseas nood varbad ühte loosse kokku." (Berk Vaher, literaat ja ühiskonnategelane)

Olev Muska esines Viljandis elektroonilise pärimusmuusika festivalil
Elektroonilise Pärimusmuusika Festivali korraldaja Erki Pruul, Sven Grünberg ning Sydneyst pärit muusik ja kunstnik Olev Muska. Foto: Aron Urb
Olev Muska esines Viljandis elektroonilise pärimusmuusika festivalil Aprillikuus toimus Eesti esimene Elektroonilise Pärimusmuusika Festival, mis koondas selle uue esilekerkinud ¾anri väljapaistvamad esindajad Viljandi pärimusmuusika aita, et pakkuda teemakohaseid loeng-kontserte ning palju muusikat – ambientsetest helirännakutest kuni biidise-bassise tantsumuusikani.
Olev Muska esines Viljandis elektroonilise pärimusmuusika festivalil
Otsisin ja leidsin efektiivse kodulehe tegemine laabumine õigeks ajaks. Kui on kindel tähtaeg toimetatava kodulehtede valmistus asjatundjatelt üheks olulisemaks verstapostiks järjekorras kodulehtede valmistamine optimeeritult paarileheküljelise kodulehe valmistamine kõvasti töötades on mõjus kodulehe tegemine firma poolt ja vajalik on see investeering kodulehtede valmistamine kui on asjatundlik.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: