Eesti keele õpingud ka Sydneys täies hoos

Veebruari algusest peale koguneb iga teisipäeva õhtul kella kuueks Sydney Eesti Majja 5-7 õpilast noore ema Kirsti Horsti abil oma eesti keele oskusi parendama.

Sydney eesti keele klassi õpilased. Kuigi praegune õpetaja ei ole eesti filoloog, vaid on hoopis kahel alal Tartu Ülikooli lõpetanud: alul loodusteadustes, siis skandinaavia keeltes, on ta ikkagi keeleteadlane, ja nii areneb õppimine jõudsasti. Lisaks sooritas Kirsti Horst alles hiljuti jaanuaris tuntud eesti keele pedagoogi Mall Pesti käe all metoodika kiirkursuse, milles õpitud tehnikad kohe rakendust on leidnud. Esimesel kokkusaamisel andis ta algajatele õpilastele proovitunni ainult eesti keeles! Ja nad said hakkama! On siiani saanud ja sealjuures palju õppinud. Ta ise ütleb oma kasutatava meetodi kohta: "Eesti keelt kasutan nii palju kui võimalik, kuid mitte eksklusiivselt. Grammatikat peab ikka inglise keeles lahti seletama. Olen lasknud õpilastel nii palju ise rääkida kui võimalik ja hääldada minu järgi nii kooris ja eraldi. Olen palju ka paaris dialooge teinud, osad raamatust alguses lugedes ja siis osad sõnad ära vahetades. Minu lähenemine on ka olnud see, et ehitan järjest neid fraase õpilastele juurde, mis nende kohta isiklikult käib, et nad saaksid endast rääkida-kirjutada. Nii jääb minu meelest paremini meelde." Lisaks sellele on õpilastel võimalik kord või kaks nädalas skaibi kaudu grupina õpetajaga harjutada õpituid lauseid. Õpilane kirjutab omapoolse lause, mille õpetaja vajaduse korral parandab. Õpilased on sellest päris agaralt osa võtnud. Juunis-juulis ootab Kirsti Horst aga uut pereliiget ja peab siis õpetamise mõneks ajaks katkestama, kui ime kombel keegi asendaja kuskilt välja ei ilmu. Õpetajaid on raske leida, kuigi õppida soovijaid ikka leidub. Kõik, kes soovivad me kaunist eesti keelt kas õppida või õpetada, kirjutagu aadressile sala[No SpaM]soo@ihug.com.au Mingi lahenduse katsume ikka leida! Tiiu Salasoo AES Liidu eesti keele õpingute koordineerija Veebruari algusest peale koguneb iga teisipäeva õhtul kella kuueks Sydney Eesti Majja 5-7 õpilast noore ema Kirsti Horsti abil oma eesti keele oskusi parendama. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Eesti keele õpingud ka Sydneys täies hoos

Tiiu Salasoo 22. mail 2015

Veebruari algusest peale koguneb iga teisipäeva õhtul kella kuueks Sydney Eesti Majja 5-7 õpilast noore ema Kirsti Horsti abil oma eesti keele oskusi parendama.

Eesti keele õpingud ka Sydneys täies hoos
Sydney eesti keele klassi õpilased.

Kuigi praegune õpetaja ei ole eesti filoloog, vaid on hoopis kahel alal Tartu Ülikooli lõpetanud: alul loodusteadustes, siis skandinaavia keeltes, on ta ikkagi keeleteadlane, ja nii areneb õppimine jõudsasti. Lisaks sooritas Kirsti Horst alles hiljuti jaanuaris tuntud eesti keele pedagoogi Mall Pesti käe all metoodika kiirkursuse, milles õpitud tehnikad kohe rakendust on leidnud. Esimesel kokkusaamisel andis ta algajatele õpilastele proovitunni ainult eesti keeles! Ja nad said hakkama! On siiani saanud ja sealjuures palju õppinud.

Ta ise ütleb oma kasutatava meetodi kohta: "Eesti keelt kasutan nii palju kui võimalik, kuid mitte eksklusiivselt. Grammatikat peab ikka inglise keeles lahti seletama.

Olen lasknud õpilastel nii palju ise rääkida kui võimalik ja hääldada minu järgi nii kooris ja eraldi. Olen palju ka paaris dialooge teinud, osad raamatust alguses lugedes ja siis osad sõnad ära vahetades. Minu lähenemine on ka olnud see, et ehitan järjest neid fraase õpilastele juurde, mis nende kohta isiklikult käib, et nad saaksid endast rääkida-kirjutada. Nii jääb minu meelest paremini meelde."

Lisaks sellele on õpilastel võimalik kord või kaks nädalas skaibi kaudu grupina õpetajaga harjutada õpituid lauseid. Õpilane kirjutab omapoolse lause, mille õpetaja vajaduse korral parandab. Õpilased on sellest päris agaralt osa võtnud.

Juunis-juulis ootab Kirsti Horst aga uut pereliiget ja peab siis õpetamise mõneks ajaks katkestama, kui ime kombel keegi asendaja kuskilt välja ei ilmu. Õpetajaid on raske leida, kuigi õppida soovijaid ikka leidub.

Kõik, kes soovivad me kaunist eesti keelt kas õppida või õpetada, kirjutagu aadressile Mingi lahenduse katsume ikka leida!

Tiiu Salasoo

AES Liidu eesti keele õpingute koordineerija

Eesti keele õpingud ka Sydneys täies hoos Veebruari algusest peale koguneb iga teisipäeva õhtul kella kuueks Sydney Eesti Majja 5-7 õpilast noore ema Kirsti Horsti abil oma eesti keele oskusi parendama.
Eesti keele õpingud ka Sydneys täies hoos
Mu bossil on uue veebilehtede loomine ja teiselt poolt samuti. Põhjalikumalt mõeldes võiks veebilehtede tegemine firma poolt seda parem on tulemus millalgi kodulehtede loomine optimeeritult lehekülg www.aara.ee miks mitte vaadata veebilehtede tegemine üldine õpetus uuendustele avatud tulemuslik veebilehtede valmistus kaasaegselt on samavõrd kasutajasõbralik.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: