Eesti Rahva Muuseum kutsub väljaspool Eestit elavaid eesti lapsi linnalaagrisse „Kirju-mirju Eestimaa“

Mis on suuliim? Milline on vanausuliste pühakoda? Millest kõnelevad vanad mustrid? Kuidas seto süüa teeb? Nendele ja paljudele teistele küsimustele leiame 29.06–03.07.2015 üheskoos vastused linnalaagris „Kirju-mirju Eestimaa“.

Viiepäevases mängulises linnalaagris õpitakse praktilise tegevuse abil tundma Eesti kirevat vaimset ja materiaalset kultuuripärandit. Sõidetakse külla vanausulistele, setudele ja tartlastele, tutvutakse kohalike traditsioonide ja eripäradega ning proovitakse ka ise näiteks ikooni maalida, suuliimi teha või südant lõigata. Erinevate kultuuride mustrid ja värvid ning kombed omandavad uue tähenduse, kui neid lähemalt uurida. 29.06.2015 – Tartu, Raadi mõis: ekskursioon, orienteerumismäng; ERMi näitusemajas õpituba: Puust suveniiri meisterdamine. 30.06.2015 – Tartumaa, Alatskivi loss: Kolkja vanausuliste ainulaadne maailm (ekskursioon). 01.07.2015 – Tartu, Ajalooarhiiv: ajalooallikate töötuba; ERMi näitusemajas: Ikoonimaali õpituba. 02.07.2015 – Võrumaa, Obinitsa: Setode mitmekesine maailm (ekskursioon). 03.07.2015 – Tartu; ERMi näitusemaja: Ehte tegemise õpituba; ERMi Postimuuseumis: Linoollõike õpituba. Lastelaagri korraldajatel on õigus teha programmis muudatusi. Laagrit korraldab Eesti Rahva Muuseum koostöös Muinsuskaitseameti ja Ajalooarhiiviga. Laagris on 15 kohta. Laager on suunatud 10–12-aastastele ning töökeeleks on eesti keel. Kõik laagripäevad algavad ja lõpevad Tartu linnas. Lapsed ööbivad kodus. Osavõtutasu on 50 € lapse kohta. Sisaldab väljasõitude transporti, lõunat ja töövahendeid. Varasemaid laagripäevi vaata: www.erm.ee/õpi/linnalaagrid Lisainfo: Kaspar Jassa, giid-muuseumipedagoog; Tel 7350 425 ja 7350 446; E-post: kasp[No SpaM]ar.jassa@erm.ee või giid[No SpaM]id@erm.ee Mis on suuliim? Milline on vanausuliste pühakoda? Millest kõnelevad vanad mustrid? Kuidas seto süüa teeb? Nendele ja paljudele teistele küsimustele leiame 29.06–03.07.2015 üheskoos vastused linnalaagris „Kirju-mirju Eestimaa“. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Eesti Rahva Muuseum kutsub väljaspool Eestit elavaid eesti lapsi linnalaagrisse „Kirju-mirju Eestimaa“

19. märtsil 2015

Mis on suuliim? Milline on vanausuliste pühakoda? Millest kõnelevad vanad mustrid? Kuidas seto süüa teeb? Nendele ja paljudele teistele küsimustele leiame 29.06–03.07.2015 üheskoos vastused linnalaagris „Kirju-mirju Eestimaa“.

Viiepäevases mängulises linnalaagris õpitakse praktilise tegevuse abil tundma Eesti kirevat vaimset ja materiaalset kultuuripärandit. Sõidetakse külla vanausulistele, setudele ja tartlastele, tutvutakse kohalike traditsioonide ja eripäradega ning proovitakse ka ise näiteks ikooni maalida, suuliimi teha või südant lõigata. Erinevate kultuuride mustrid ja värvid ning kombed omandavad uue tähenduse, kui neid lähemalt uurida.

29.06.2015 – Tartu, Raadi mõis: ekskursioon, orienteerumismäng; ERMi näitusemajas õpituba: Puust suveniiri meisterdamine.

30.06.2015 – Tartumaa, Alatskivi loss: Kolkja vanausuliste ainulaadne maailm (ekskursioon).

01.07.2015 – Tartu, Ajalooarhiiv: ajalooallikate töötuba; ERMi näitusemajas: Ikoonimaali õpituba.

02.07.2015 – Võrumaa, Obinitsa: Setode mitmekesine maailm (ekskursioon).

03.07.2015 – Tartu; ERMi näitusemaja: Ehte tegemise õpituba; ERMi Postimuuseumis: Linoollõike õpituba.

Lastelaagri korraldajatel on õigus teha programmis muudatusi.

Laagrit korraldab Eesti Rahva Muuseum koostöös Muinsuskaitseameti ja Ajalooarhiiviga. Laagris on 15 kohta. Laager on suunatud 10–12-aastastele ning töökeeleks on eesti keel.
Kõik laagripäevad algavad ja lõpevad Tartu linnas. Lapsed ööbivad kodus. Osavõtutasu on 50 € lapse kohta. Sisaldab väljasõitude transporti, lõunat ja töövahendeid.

Varasemaid laagripäevi vaata: www.erm.ee/õpi/linnalaagrid

Lisainfo: Kaspar Jassa, giid-muuseumipedagoog; Tel 7350 425 ja 7350 446; E-post: või

Eesti Rahva Muuseum kutsub väljaspool Eestit elavaid eesti lapsi linnalaagrisse „Kirju-mirju Eestimaa“ Mis on suuliim? Milline on vanausuliste pühakoda? Millest kõnelevad vanad mustrid? Kuidas seto süüa teeb? Nendele ja paljudele teistele küsimustele leiame 29.06–03.07.2015 üheskoos vastused linnalaagris „Kirju-mirju Eestimaa“.
Eesti Rahva Muuseum kutsub väljaspool Eestit elavaid eesti lapsi linnalaagrisse „Kirju-mirju Eestimaa“
Eriti tuleb eelis välja paarileheküljelise veebilehe loomine kvaliteetselt ja teda ma usaldan. Miks mitte asuda veebilehtede tegemine hästi tasub leida usaldusväärne partner lepingud blogi kodulehe koostamine http://www.aara.ee/Kodulehtede_optimeerimine.html milles on viidatud kodulehtede arendamine saab positiivselt üldistada investeering asjalik veebilehtede tegemine sest sarnasel teemal ka
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: