Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Thirlmeres

Pühapäeval, 22. veebruaril vaheldusid vihmasagarad päikesekiirtega, kui oli saabunud aeg minna Küla saali EV aastapäeva pühitsema. Eesti lipud lehvisid uhkelt varahommikust saadik Küla väravas ning ilutsesid saalis, kui eestlased ligidalt ja kaugelt (ning ka mõned austraallastest külaelanikud) kogunesid üritusele.

Foto: Hans Ots Avataktiks oli tavapärane jumalateenistus, kus õpetaja Meelis Rosma seekord põimis kokku usulised ja rahvuslikud teemad. Laulsime ühise kogudusena "Eesti lipp" ja "Hoia, Jumal, Eestit" ning mälestasime langenuid kangelasi. Kibekiirelt muudeti kirik paljude käte poolt laudadega peosaaliks. Järgnes seltskondlik koosviibimine, millest võttis osa umbes 80 inimest. Küla Seltskondliku Klubi nimel tervitas esinaine Tiina Kase kohalolijaid. Hardunult lauldi hümni. EV peakonsul Katrin Kanarik meenutas oma sõnavõtus teemasid, mida EV president Ilves on oma kõnedes alati toonitanud. Esmajoones haridust. Kuna Eesti väikeriigina ei suuda maailmas tähelepanu võita relvajõu ega rahvaarvuga, siis suudame seda vaimujõu ning oskustega, majandusliku ettevõtlikkuse tublidusega ning eesti kultuuri viljelemisega. Julgeoleku küsimus on jälle akuutne. Kuna Eesti seljataga seisab Euroopa Liit ja NATO ning mitmete rahvuste sõja- ja lennuväeüksused viibivad praegu Eesti pinnal, siis pole vaja halvimat karta. Veel teatas peakonsul, et lähemal ajal alustab tegevust Canberras EV saatkond. AESL esimehe läkituse esitas Maie Barrow. Veel võttis sõna Sydney Eesti Seltsi esimees Raul Seepter. Gustav Suitsu luuletuse "Tõsta lipp" esitas Auli Palo. Laulukoor "Lõke" Kieran Scott'i juhatusel laulis "Püha, põline ja üllas", "Laul Põhjamaast" ja "Oma saar". Laulud kõlasid hästi. Kahjuks esineb ka nende kooris enamuse kooride probleem: meeslauljate vähesus. Nüüd ilmus hoogsalt rahva ette meie rahvatantsurühm "Virmalised", tantsijail silmad säramas, näod naerul ning samm kerge. Nende poolt ette kantud neli tantsu meeldisid kõigile, kiiduavaldustega ei oldud kitsi. Eeskava lõppedes öeldi tänusõnu kõigile esinejaile. Järgnes maitsev lõunasöök, kust ei puudunud rosolje ega eestipärane kartulisalat. Kohvilaud oli kenaks lõppakordiks õnnestunud pidupäevale. Külaelanikud said kuiva jalaga koju. Kas seda said ka kaugemalt tulnud rahvas, pole veel teada. Pühapäeval, 22. veebruaril vaheldusid vihmasagarad päikesekiirtega, kui oli saabunud aeg minna Küla saali EV aastapäeva pühitsema. Eesti lipud lehvisid uhkelt varahommikust saadik Küla väravas ning ilutsesid saalis, kui eestlased ligidalt ja kaugelt (ning ka mõned austraallastest külaelanikud) kogunesid üritusele. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Thirlmeres

Eili Annuk 10. märtsil 2015

Pühapäeval, 22. veebruaril vaheldusid vihmasagarad päikesekiirtega, kui oli saabunud aeg minna Küla saali EV aastapäeva pühitsema. Eesti lipud lehvisid uhkelt varahommikust saadik Küla väravas ning ilutsesid saalis, kui eestlased ligidalt ja kaugelt (ning ka mõned austraallastest külaelanikud) kogunesid üritusele.

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Thirlmeres
Foto: Hans Ots

Avataktiks oli tavapärane jumalateenistus, kus õpetaja Meelis Rosma seekord põimis kokku usulised ja rahvuslikud teemad. Laulsime ühise kogudusena "Eesti lipp" ja "Hoia, Jumal, Eestit" ning mälestasime langenuid kangelasi.

Kibekiirelt muudeti kirik paljude käte poolt laudadega peosaaliks. Järgnes seltskondlik koosviibimine, millest võttis osa umbes 80 inimest.

Küla Seltskondliku Klubi nimel tervitas esinaine Tiina Kase kohalolijaid. Hardunult lauldi hümni.

EV peakonsul Katrin Kanarik meenutas oma sõnavõtus teemasid, mida EV president Ilves on oma kõnedes alati toonitanud. Esmajoones haridust. Kuna Eesti väikeriigina ei suuda maailmas tähelepanu võita relvajõu ega rahvaarvuga, siis suudame seda vaimujõu ning oskustega, majandusliku ettevõtlikkuse tublidusega ning eesti kultuuri viljelemisega. Julgeoleku küsimus on jälle akuutne. Kuna Eesti seljataga seisab Euroopa Liit ja NATO ning mitmete rahvuste sõja- ja lennuväeüksused viibivad praegu Eesti pinnal, siis pole vaja halvimat karta.

Veel teatas peakonsul, et lähemal ajal alustab tegevust Canberras EV saatkond.

AESL esimehe läkituse esitas Maie Barrow. Veel võttis sõna Sydney Eesti Seltsi esimees Raul Seepter. Gustav Suitsu luuletuse "Tõsta lipp" esitas Auli Palo.

Laulukoor "Lõke" Kieran Scott'i juhatusel laulis "Püha, põline ja üllas", "Laul Põhjamaast" ja "Oma saar". Laulud kõlasid hästi. Kahjuks esineb ka nende kooris enamuse kooride probleem: meeslauljate vähesus.

Nüüd ilmus hoogsalt rahva ette meie rahvatantsurühm "Virmalised", tantsijail silmad säramas, näod naerul ning samm kerge. Nende poolt ette kantud neli tantsu meeldisid kõigile, kiiduavaldustega ei oldud kitsi.

Eeskava lõppedes öeldi tänusõnu kõigile esinejaile.

Järgnes maitsev lõunasöök, kust ei puudunud rosolje ega eestipärane kartulisalat. Kohvilaud oli kenaks lõppakordiks õnnestunud pidupäevale.

Külaelanikud said kuiva jalaga koju. Kas seda said ka kaugemalt tulnud rahvas, pole veel teada.

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Thirlmeres Pühapäeval, 22. veebruaril vaheldusid vihmasagarad päikesekiirtega, kui oli saabunud aeg minna Küla saali EV aastapäeva pühitsema. Eesti lipud lehvisid uhkelt varahommikust saadik Küla väravas ning ilutsesid saalis, kui eestlased ligidalt ja kaugelt (ning ka mõned austraallastest külaelanikud) kogunesid üritusele.
Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Thirlmeres
Pole palju aega möödunud, kui kodulehe valmistamine on samuti tulevikkuvaatav. Viimistletus on üheks võtmesõnaks, et veebilehe valmistus kiiresti ja see ei saa olla juhus samas kodulehtede valmistus viimistletult www.aara.ee kui juba tellida firma kodulehe valmistamine optimeeritult sealsamas on palju näiteid tarkvaraliselt nutikas, klubi veebilehtede koostamine firmadele saab kiiresti tööle.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: