Iseseisvuspäeva aktusel Sydneys ei oldud kiitusega kitsi

Eesti Vabariigi 97. aastapäeva tähistati Sydney Eesti Majas pühapäeval, 1. märtsil. Kalendris oli juba uus kuu, aga see ei seganud kogukonda kokkutulemast ja aasta tähtsamat sündmust vääriliselt tähistamast.

Austraalia eestlastele on iseseisvuspäeva tähistamine olnud alati oluline. Hümni laulmine Sydney Eesti Majas. Foto: Aale Kask-Ong "Austraalias on Eesti iseseisvuspäeva alati tähistatud, aga mitte kunagi niisuguse rõõmuga, kui siis, kui Eesti vabaks sai," rõhutas oma pöördumises Austraalia Eesti Seltside Liidu esimees Maie Barrow. Vabadusest ja selle erinevatest tahkudest rääkis oma kõnes Sydney Jaani Koguduse õpetaja Meelis Rosma. Edasi sai sõna Eesti Vabariigi peakonsul Austraalias pr Katrin Kanarik. Ta luges ette Eesti Vabariigi presidendi Toomas-Hendrik Ilvese kõne ja rääkis muutustest seoses konsulaadi kolimisega Canberrasse. Eelmise aasta lõpus tunnustas Eesti Välisministeerium rahvadiplomaate, kes on andnud suure panuse Eesti tutvustamisele ja pr Katrin Kanarik kasutas võimalust tänukirjade üleandmiseks. Austraalias said Eesti Välisministeeriumi tunnustuse osalisteks Maie Barrow, Aivo Takis ja Tiiu Kroll-Simmul. Järgmisena läks sõnajärg Austraalia Eesti Seltside Liidu esimehele Maie Barrow'le. Ta andis üle tunnustuskirjad liidu juhatuste poolt eestluse säilitamise ja rikastamise eest Austraalias. Sydneys pälvisid oma töö eest tunnustuse Eesti Arhiiv Austraalias abiarhivaar Reet Simmul ja Lõke pikaaegne juht Kieran Scott. Viimasena jagas tunnustust Sydney Eesti Seltsi nimel esimees Raul Seepter. Äramärgitud said E-klubi vedajad, Aivo Takis ja Maud Kaljot kui seltsiliige, kes on kohal igal üritusel. "See on mu elu suurim üllatus," ei jäänud Kaljot vastust võlgu. Pidulikul aktusel saatis klaveril tuntud kodueestlane Antti Kammiste. Laulis lauluansambel Lõke ja tantsisid Virmalised. Saali pani aga eriliselt helisema Raili Friedemanni soolo. Eesti Vabariigi 97. aastapäeva tähistati Sydney Eesti Majas pühapäeval, 1. märtsil. Kalendris oli juba uus kuu, aga see ei seganud kogukonda kokkutulemast ja aasta tähtsamat sündmust vääriliselt tähistamast. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Iseseisvuspäeva aktusel Sydneys ei oldud kiitusega kitsi

Aale Kask-Ong 13. märtsil 2015

Eesti Vabariigi 97. aastapäeva tähistati Sydney Eesti Majas pühapäeval, 1. märtsil. Kalendris oli juba uus kuu, aga see ei seganud kogukonda kokkutulemast ja aasta tähtsamat sündmust vääriliselt tähistamast.

Iseseisvuspäeva aktusel Sydneys ei oldud kiitusega kitsi
Austraalia eestlastele on iseseisvuspäeva tähistamine olnud alati oluline. Hümni laulmine Sydney Eesti Majas. Foto: Aale Kask-Ong

"Austraalias on Eesti iseseisvuspäeva alati tähistatud, aga mitte kunagi niisuguse rõõmuga, kui siis, kui Eesti vabaks sai," rõhutas oma pöördumises Austraalia Eesti Seltside Liidu esimees Maie Barrow.

Vabadusest ja selle erinevatest tahkudest rääkis oma kõnes Sydney Jaani Koguduse õpetaja Meelis Rosma.

Edasi sai sõna Eesti Vabariigi peakonsul Austraalias pr Katrin Kanarik. Ta luges ette Eesti Vabariigi presidendi Toomas-Hendrik Ilvese kõne ja rääkis muutustest seoses konsulaadi kolimisega Canberrasse.

Eelmise aasta lõpus tunnustas Eesti Välisministeerium rahvadiplomaate, kes on andnud suure panuse Eesti tutvustamisele ja pr Katrin Kanarik kasutas võimalust tänukirjade üleandmiseks.

Austraalias said Eesti Välisministeeriumi tunnustuse osalisteks Maie Barrow, Aivo Takis ja Tiiu Kroll-Simmul.

Järgmisena läks sõnajärg Austraalia Eesti Seltside Liidu esimehele Maie Barrow'le.
Ta andis üle tunnustuskirjad liidu juhatuste poolt eestluse säilitamise ja rikastamise eest Austraalias. Sydneys pälvisid oma töö eest tunnustuse Eesti Arhiiv Austraalias abiarhivaar Reet Simmul ja Lõke pikaaegne juht Kieran Scott.

Viimasena jagas tunnustust Sydney Eesti Seltsi nimel esimees Raul Seepter. Äramärgitud said E-klubi vedajad, Aivo Takis ja Maud Kaljot kui seltsiliige, kes on kohal igal üritusel. "See on mu elu suurim üllatus," ei jäänud Kaljot vastust võlgu.

Pidulikul aktusel saatis klaveril tuntud kodueestlane Antti Kammiste. Laulis lauluansambel Lõke ja tantsisid Virmalised. Saali pani aga eriliselt helisema Raili Friedemanni soolo.

Iseseisvuspäeva aktusel Sydneys ei oldud kiitusega kitsi Eesti Vabariigi 97. aastapäeva tähistati Sydney Eesti Majas pühapäeval, 1. märtsil. Kalendris oli juba uus kuu, aga see ei seganud kogukonda kokkutulemast ja aasta tähtsamat sündmust vääriliselt tähistamast.
Iseseisvuspäeva aktusel Sydneys ei oldud kiitusega kitsi
Paljud tuttavad on soovitanud paarileheküljelise kodulehe tegemine jaoks on haruldane leid. Meistritööna ajastatud fotodega kodulehe valmistus suudab pakkuda tasub lugeda toodete kodulehtede tegemine asjaliku netilehtede tegemine põnevat lugemist tulemuslik veebilehe valmistamine uudse lahendusega seal on põhjalikumalt kirjeldatud kodulehe valmistamine kaasaegselt millel on palju funktsioone. veebilehe tegemine kvaliteetselt siis valmis.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: