Väliseesti noored on taas oodatud Eestisse laagrisuve veetma

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) ja MTÜ HeadEst ootavad väljaspool Eestit elavaid 13-18 aastaseid Eesti juurtega noori kandideerima tänavu suvel Eestis toimuvatesse keele- ja kultuurilaagritesse.

Foto: Aune Vetik Väliseesti noorte keele- ja kultuurilaagrid toimuvad MISA toel juba 2000. aastast. Laagrite eesmärk on võimaldada Eesti päritolu ning teistes riikides elavatele noortele suhelda laagrikeskkonnas eestlastest eakaaslastega ja õppida seeläbi eesti keelt, osaleda ekskursioonidel, sportida ning tutvuda Eesti vaatamisväärsuste ja kultuuriga. MTÜ HeadEst tegevjuhi Epp Adleri sõnul on laagrid populaarsed ja igal aastal on kolmandik osalejaid olnud samad. „Laager aitab välismaal elavatel noortel oma juurte kohta rohkem teada saada ja end selleläbi määratleda. Paljud on kuulnud Eesti kohta vaid lugusid ja seetõttu on äärmiselt rikastav kogemus ka ise oma päritolumaaga tutvust teha." Tänavu toimuvad laagrid neljas vahetuses juunist augustini. Esimene laagrivahetus on mõeldud noortele, kellel puudub eesti keele oskus või kelle eesti keele teadmised on vähesed. Viljandi maakonnas Venevere puhkekülas toimuv laager algab 12. juunil ja kestab 22. juunini. Teine laagrivahetus, mis kestab 29. juunist 9. juulini, on mõeldud neile noortele, kes valdavad eesti keelt edasijõudnu tasemel. Laager toimub Viljandi maakonnas Venevere puhkekülas. Kolmas laagrivahetus on mõeldud neile noortele, kes valdavad eesti keelt edasijõudnu tasemel ning laager toimub 16. – 26. juulini Läänemaal UusKalda Spordi- ja Puhkekülas. Neljas laagrivahetus on samuti neile noortele, kes valdavad eesti keelt vabalt ning laager toimub 03.-13. augustini Viljandi maakonnas Venevere puhkekülas. Lastevanematel on võimalik oma lapsi eesti keele- ja kultuurilaagrisse registreerida kuni 25. märtsini MISA kodulehel. Tänavu on võimalik taotleda MISAlt ka osalist või täielikku osaleja sõidukulude kompensatsiooni. Esitatud taotluste hulgast teeb MISA valiku, lähtudes noore keeleoskusest, motivatsioonist, vanusest, asukohamaast, väljaspool Eestit elamise ajast, laagris eelnevalt viibitud kordade arvust ja sõidukulude suurusest. Sihtasutus teatab noore vastuvõtust keelelaagrisse e-posti teel hiljemalt 10. aprilliks. Eesti päritolu noortele võimaldatakse keele- ja kultuurilaagreid „Rahvuskaaslaste programm 2014–2020" raames. Laagri läbiviimist toetavad Kultuuriministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium.   Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) ja MTÜ HeadEst ootavad väljaspool Eestit elavaid 13-18 aastaseid Eesti juurtega noori kandideerima tänavu suvel Eestis toimuvatesse keele- ja kultuurilaagritesse. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Väliseesti noored on taas oodatud Eestisse laagrisuve veetma

26. veebr. 2015

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) ja MTÜ HeadEst ootavad väljaspool Eestit elavaid 13-18 aastaseid Eesti juurtega noori kandideerima tänavu suvel Eestis toimuvatesse keele- ja kultuurilaagritesse.

Väliseesti noored on taas oodatud Eestisse laagrisuve veetma
Foto: Aune Vetik

Väliseesti noorte keele- ja kultuurilaagrid toimuvad MISA toel juba 2000. aastast. Laagrite eesmärk on võimaldada Eesti päritolu ning teistes riikides elavatele noortele suhelda laagrikeskkonnas eestlastest eakaaslastega ja õppida seeläbi eesti keelt, osaleda ekskursioonidel, sportida ning tutvuda Eesti vaatamisväärsuste ja kultuuriga.

MTÜ HeadEst tegevjuhi Epp Adleri sõnul on laagrid populaarsed ja igal aastal on kolmandik osalejaid olnud samad. „Laager aitab välismaal elavatel noortel oma juurte kohta rohkem teada saada ja end selleläbi määratleda. Paljud on kuulnud Eesti kohta vaid lugusid ja seetõttu on äärmiselt rikastav kogemus ka ise oma päritolumaaga tutvust teha."

Tänavu toimuvad laagrid neljas vahetuses juunist augustini. Esimene laagrivahetus on mõeldud noortele, kellel puudub eesti keele oskus või kelle eesti keele teadmised on vähesed. Viljandi maakonnas Venevere puhkekülas toimuv laager algab 12. juunil ja kestab 22. juunini.

Teine laagrivahetus, mis kestab 29. juunist 9. juulini, on mõeldud neile noortele, kes valdavad eesti keelt edasijõudnu tasemel. Laager toimub Viljandi maakonnas Venevere puhkekülas.

Kolmas laagrivahetus on mõeldud neile noortele, kes valdavad eesti keelt edasijõudnu tasemel ning laager toimub 16. – 26. juulini Läänemaal UusKalda Spordi- ja Puhkekülas.

Neljas laagrivahetus on samuti neile noortele, kes valdavad eesti keelt vabalt ning laager toimub 03.-13. augustini Viljandi maakonnas Venevere puhkekülas.

Lastevanematel on võimalik oma lapsi eesti keele- ja kultuurilaagrisse registreerida kuni 25. märtsini MISA kodulehel. Tänavu on võimalik taotleda MISAlt ka osalist või täielikku osaleja sõidukulude kompensatsiooni.

Esitatud taotluste hulgast teeb MISA valiku, lähtudes noore keeleoskusest, motivatsioonist, vanusest, asukohamaast, väljaspool Eestit elamise ajast, laagris eelnevalt viibitud kordade arvust ja sõidukulude suurusest.

Sihtasutus teatab noore vastuvõtust keelelaagrisse e-posti teel hiljemalt 10. aprilliks.

Eesti päritolu noortele võimaldatakse keele- ja kultuurilaagreid „Rahvuskaaslaste programm 2014–2020" raames. Laagri läbiviimist toetavad Kultuuriministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium.

 

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed

Väliseesti noored on taas oodatud Eestisse laagrisuve veetma Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) ja MTÜ HeadEst ootavad väljaspool Eestit elavaid 13-18 aastaseid Eesti juurtega noori kandideerima tänavu suvel Eestis toimuvatesse keele- ja kultuurilaagritesse.
Väliseesti noored on taas oodatud Eestisse laagrisuve veetma
Vormilisuse poolelt võrreldav veebilehe arendamine kaasaegselt mille puhul saaks kvaliteeti hinnata. Viimistletus on üheks võtmesõnaks, et veebilehe koostamine hästi hästi tasakaalustatud ning lisaks fotodega kodulehe tegemine http://www.aara.ee/Kodulehe_valmistamine_Poltsamaa_suurimale_majutusp_42-15#vi asjalikelt tegijatelt kiire netilehe tegemine samavõrd suure kasuteguriga mis on paarileheküljelise veebilehtede valmistamine väga hea pakkumine.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: