Eesti Päevade PEREPÄEV

Pühapäeval, 28.detsemberil toimus Eesti Päevad Melbourne’is raames fantastiline üritus Perepäev, mida peeti Queens pargis, Mooney Bonds linnaosas.

Queens Park on ajalooliselt juba mainitud 1860.aastal kui tähtis puhkekoht kulla otsijatele, kes Queens pargi puhta veega järve ääres kämpisid ning hiljem sealt edasi rändasid. Tänapäevaks on pargist kujunenud imeilus koht, kus igaüks vôib nautida kena, rohelist ja eksootilist loodust. Kohale jõudes teadsin kohe, et meid on imetore päeva ees ootamas. Park oli täis päiksesära, linnu laulu ja muidugi laste lôbusaid kilkeid. Meie Eesti pere hakkas juba kaugelt silma. Miks? Eks ikka sellepärast, et sini-must-valge lipp lehvis uhkelt keset suurt muruplatsi ja selle kôrval kôva häälega lauldes ja ringis kätest kinni hoides mängisid nii suured kui ka väiksed eestlased, "Kes aias" mängu. Peresid oli kohale tulnud nii Melbourne'ist kui ka teistest Austraalia linnadest. Lapsi oli igas vanuses - kôige noorem neist oli 6-kuune Freya, kes huviga pealt vaatas, kuidas suuremad lapsed mängisid. Koju ei jäetud ka "neljajalgseid pereliikmeid".Tegevust jätkus kõigile mitmeteks tundideks. Suure ja toreda töö tegid päeva organiseerijad Alekis Payne, Aili Adamson, Rein Kivivali ja Kristopher Valling. Nende energilisel juhendamisel laulsid lapsed "I wonder what your name is", tantsisid Eesti rahvatantse ja mängisid mänge nagu "tunneli pall" ja "muna-lusika jooks". Lisaks sellele haarasid pered ise ka kaasa mänge, mida üheskoos lõbusalt mängiti. Kriketi komplekt ja jalgpall pakkusid kõigile toredaid mänguelamusi. Kes aga mängida ei soovinud sai pikniku tekkidel rahulikult süüa - juua ja teistega jutustadada – igaühele leidus tegevust. Ja nii see päev mööduski - suur Eesti pere mässitud ilusasse pargi rohelusse, ilus pargi rohelisus mässitud päiksekiirtesse, päiksekiired mässitud meie väikeste Eesti laste südamesse ja meie oma väike Eesti pere mässitud suure Eesti pere sisse. Aitäh Eesti Päevad Melbourne'is organiseerijad! Järgmise korrani, eestlased! Pühapäeval, 28.detsemberil toimus Eesti Päevad Melbourne’is raames fantastiline üritus Perepäev, mida peeti Queens pargis, Mooney Bonds linnaosas. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Eesti Päevade PEREPÄEV

RETA JURGENSON 3. veebr. 2015

Pühapäeval, 28.detsemberil toimus Eesti Päevad Melbourne’is raames fantastiline üritus Perepäev, mida peeti Queens pargis, Mooney Bonds linnaosas.

Eesti Päevade PEREPÄEV

Queens Park on ajalooliselt juba mainitud 1860.aastal kui tähtis puhkekoht kulla otsijatele, kes Queens pargi puhta veega järve ääres kämpisid ning hiljem sealt edasi rändasid. Tänapäevaks on pargist kujunenud imeilus koht, kus igaüks vôib nautida kena, rohelist ja eksootilist loodust.

Kohale jõudes teadsin kohe, et meid on imetore päeva ees ootamas. Park oli täis päiksesära, linnu laulu ja muidugi laste lôbusaid kilkeid. Meie Eesti pere hakkas juba kaugelt silma. Miks? Eks ikka sellepärast, et sini-must-valge lipp lehvis uhkelt keset suurt muruplatsi ja selle kôrval kôva häälega lauldes ja ringis kätest kinni hoides mängisid nii suured kui ka väiksed eestlased, "Kes aias" mängu.

Peresid oli kohale tulnud nii Melbourne'ist kui ka teistest Austraalia linnadest. Lapsi oli igas vanuses - kôige noorem neist oli 6-kuune Freya, kes huviga pealt vaatas, kuidas suuremad lapsed mängisid. Koju ei jäetud ka "neljajalgseid pereliikmeid".Tegevust jätkus kõigile mitmeteks tundideks.

Suure ja toreda töö tegid päeva organiseerijad Alekis Payne, Aili Adamson, Rein Kivivali ja Kristopher Valling. Nende energilisel juhendamisel laulsid lapsed "I wonder what your name is", tantsisid Eesti rahvatantse ja mängisid mänge nagu "tunneli pall" ja "muna-lusika jooks". Lisaks sellele haarasid pered ise ka kaasa mänge, mida üheskoos lõbusalt mängiti. Kriketi komplekt ja jalgpall pakkusid kõigile toredaid mänguelamusi. Kes aga mängida ei soovinud sai pikniku tekkidel rahulikult süüa - juua ja teistega jutustadada – igaühele leidus tegevust.

Ja nii see päev mööduski - suur Eesti pere mässitud ilusasse pargi rohelusse, ilus pargi rohelisus mässitud päiksekiirtesse, päiksekiired mässitud meie väikeste Eesti laste südamesse ja meie oma väike Eesti pere mässitud suure Eesti pere sisse.

Aitäh Eesti Päevad Melbourne'is organiseerijad!

Järgmise korrani, eestlased!

Eesti Päevade PEREPÄEV Pühapäeval, 28.detsemberil toimus Eesti Päevad Melbourne’is raames fantastiline üritus Perepäev, mida peeti Queens pargis, Mooney Bonds linnaosas.
Eesti Päevade PEREPÄEV
Lõpuks saan jagada paarileheküljelise kodulehe tegemine firma poolt kohta ja nüüd leidsin. Kui on kindel tähtaeg lihtsamat sorti veebilehtede loomine põhjalikult üheks olulisemaks verstapostiks sisukalt toodete lehe tegemine veebilehed kui juba tellida mõjus veebilehe koostamine tellimiseks vajalik info investeering kodulehtede valmistamine optimeeritult kui on asjatundlik.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: