Rahvapidu XXV Eesti Päevadel Melbourne’is

25ndate Eesti Päevade Rahvapidu toimus 30. detsembril 2014. aastal Melbourne’i Eesti Majas, kus tuli ligi saja tantsija ja laulja esituses ning saalitäie pealtvaatajate kaasa elades esitlusele värvikirev ja meeleolukas eestimeelne kava.

Foto: Richard Semenov Laulukoore ja tantsurühmi osales neljast osariigist: rahvatantsu segarühm Eiderattad, naisrühm Sügislilled, MEÜ Kodu naiskoor ja segakoor Melbourne'ist, segarühm Virmalised ja segakoor Lõke Sydney'st, segarühm Vikerkaar Adelaide'ist ning laulukoor Leek Brisbane'ist. Suurepärase kava panid kõigi tantsurühmade ja koorijuhtide abiga kokku Megan Kiviväli (rahvatants) ja Hilja Toom (koorid) Melbourne'ist, ning peo teadustajaks oli Michael Payne. Ligi neljatunnine ja kolmeosaline kava koosnes mitmekülgsetest rahvatantsudest ja lauludest, mis varieerusid traditsioonilistest kaasaegseteni, 1894. aasta üldlaulupeo "Kaunimatest lauludest" kuni 2014. aasta üldtantsupeo jaoks loodud koreograafiani "Puudutuse aeg". Loomulikult ei jäänud ka esitamata Eesti rahvaloome alustalad M. Lüdigi "Koit" ühendsegakooride ja A. Raudkatsi "Tuljak" ühendtantsijate esituses. Ühtlasi tuli ka esmaettekandele Sydney Lõkke kooriliikme Paul Kadaku teos "Virmaliste tantsimine". Nagu eestlastele tavapärane, oli publiku kaasaelamine alguses tagasihoidlik, kuid iga värvika laulu- ja tantsunumbriga läks ka rahva vaim erksamaks ning juba poole kava peal plaksutati hoogsalt esinejatele kaasa. Sellele võis muidugi omalt poolt ka kaasa aidata kohvikus pakutav maitsev Eesti toit, lihapirukate ja seljankaga eesotsas. Suurima ovatsiooni osaliseks said Maido Saare südamlik koreograafia "Puudutuse aeg" Sydney Virmaliste esituses, Melbourne'i noorterühma kelmikas "Naksid Roosi", osariikidevaheliste meeste karakteriküllane "Härjatants" ning muidugi ühendsegarühmade "Tuljak". Ka pisarad ei jäänud paljudel vaka alla hingelähedastel hetkedel, mille lõid Juhan Liivi sõnadele kirjutatud "Ta lendab mesipuu poole", tänusõnade jagamine ning Eesti Päevade lõpetuseks üheskoos Eesti hümni laulmine. Mis jääb aga ehk kõige säravamalt meelde on osalejate nakatav rõõm ja ühtne tahe eesti kultuuri Austraalias elus hoida. Nähes külg-külje kõrval laulmas ja tantsimas eri vanuses ja taustaga inimesi, lastest vanuriteni ning hiljuti Austraaliasse tulnutest juba kolmandat põlvkonda Eesti juurtega austraallasteni, paistab Austraalia eestluse tulevik jätkusuutlik ja helge. Eesti Päevade teatepulk on Adelaide'ile üle antud ja meie jääme pikisilmi järgmist Rahvapidu ootama. 25ndate Eesti Päevade Rahvapidu toimus 30. detsembril 2014. aastal Melbourne’i Eesti Majas, kus tuli ligi saja tantsija ja laulja esituses ning saalitäie pealtvaatajate kaasa elades esitlusele värvikirev ja meeleolukas eestimeelne kava. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Rahvapidu XXV Eesti Päevadel Melbourne’is

ELINA LAANSALU 31. jaan. 2015

25ndate Eesti Päevade Rahvapidu toimus 30. detsembril 2014. aastal Melbourne’i Eesti Majas, kus tuli ligi saja tantsija ja laulja esituses ning saalitäie pealtvaatajate kaasa elades esitlusele värvikirev ja meeleolukas eestimeelne kava.

Rahvapidu XXV Eesti Päevadel Melbourne’is
Foto: Richard Semenov

Laulukoore ja tantsurühmi osales neljast osariigist: rahvatantsu segarühm Eiderattad, naisrühm Sügislilled, MEÜ Kodu naiskoor ja segakoor Melbourne'ist, segarühm Virmalised ja segakoor Lõke Sydney'st, segarühm Vikerkaar Adelaide'ist ning laulukoor Leek Brisbane'ist. Suurepärase kava panid kõigi tantsurühmade ja koorijuhtide abiga kokku Megan Kiviväli (rahvatants) ja Hilja Toom (koorid) Melbourne'ist, ning peo teadustajaks oli Michael Payne.

Ligi neljatunnine ja kolmeosaline kava koosnes mitmekülgsetest rahvatantsudest ja lauludest, mis varieerusid traditsioonilistest kaasaegseteni, 1894. aasta üldlaulupeo "Kaunimatest lauludest" kuni 2014. aasta üldtantsupeo jaoks loodud koreograafiani "Puudutuse aeg". Loomulikult ei jäänud ka esitamata Eesti rahvaloome alustalad M. Lüdigi "Koit" ühendsegakooride ja A. Raudkatsi "Tuljak" ühendtantsijate esituses. Ühtlasi tuli ka esmaettekandele Sydney Lõkke kooriliikme Paul Kadaku teos "Virmaliste tantsimine".

Nagu eestlastele tavapärane, oli publiku kaasaelamine alguses tagasihoidlik, kuid iga värvika laulu- ja tantsunumbriga läks ka rahva vaim erksamaks ning juba poole kava peal plaksutati hoogsalt esinejatele kaasa. Sellele võis muidugi omalt poolt ka kaasa aidata kohvikus pakutav maitsev Eesti toit, lihapirukate ja seljankaga eesotsas.

Suurima ovatsiooni osaliseks said Maido Saare südamlik koreograafia "Puudutuse aeg" Sydney Virmaliste esituses, Melbourne'i noorterühma kelmikas "Naksid Roosi", osariikidevaheliste meeste karakteriküllane "Härjatants" ning muidugi ühendsegarühmade "Tuljak". Ka pisarad ei jäänud paljudel vaka alla hingelähedastel hetkedel, mille lõid Juhan Liivi sõnadele kirjutatud "Ta lendab mesipuu poole", tänusõnade jagamine ning Eesti Päevade lõpetuseks üheskoos Eesti hümni laulmine.

Mis jääb aga ehk kõige säravamalt meelde on osalejate nakatav rõõm ja ühtne tahe eesti kultuuri Austraalias elus hoida. Nähes külg-külje kõrval laulmas ja tantsimas eri vanuses ja taustaga inimesi, lastest vanuriteni ning hiljuti Austraaliasse tulnutest juba kolmandat põlvkonda Eesti juurtega austraallasteni, paistab Austraalia eestluse tulevik jätkusuutlik ja helge. Eesti Päevade teatepulk on Adelaide'ile üle antud ja meie jääme pikisilmi järgmist Rahvapidu ootama.

Rahvapidu XXV Eesti Päevadel Melbourne’is 25ndate Eesti Päevade Rahvapidu toimus 30. detsembril 2014. aastal Melbourne’i Eesti Majas, kus tuli ligi saja tantsija ja laulja esituses ning saalitäie pealtvaatajate kaasa elades esitlusele värvikirev ja meeleolukas eestimeelne kava.
Rahvapidu XXV Eesti Päevadel Melbourne’is
Otsisin ja leidsin lakoonilise kodulehtede valmistamine sisukalt sest nende puhul on parem hinnata. Põhjalikumalt mõeldes võiks kodulehe valmistamine ja see peab vastu aastaid lepingud veebilehtede valmistamine Aara disain OÜ põnevat lugemist artiklite kodulehe valmistamine firma poolt sealsamas on palju näiteid tarkvaraliselt nutikas, lihtne kodulehe valmistamine odavalt kui on asjatundlik.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: