President Ilves kohtus New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonnaga

ÜRO 69. Peaassamblee avanädalale saabunud president Toomas Hendrik Ilves andis pühapäeva õhtul koos Eesti peakonsulaadi ja New Yorgi Eesti Haridusseltsiga vastuvõtu New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonna tunnustuseks.

Foto: Annika Haas/Vabariigi Presidendi Kantselei President Ilves nentis oma sõnavõtus, et viimase aja sündmused Ukrainas on totaalselt muutnud senist julgeoleku olukorda ning need arengud nõuavad meie pidevat tähelepanu. "See pole ühe riigi probleem, see on kogu Euroopa probleem," märkis Eesti riigipea. "60 aastat kehtinud reeglid ja rahvusvahelised kokkulepped enam ei kehti. Venemaa soov on organiseerida ümber seniseid geopoliitilisi jõujooni," lisas president Ilves, viidates Krimmi sõjalisele annekteerimisele Venemaa poolt. Riigipea avaldas heameelt Ameerika Ühendriikide presidendi Barack Obama viisidi üle Eestisse tänavu septembris, mil USA president pidas paljude ekspertide hinnangul Tallinnas parima välispoliitilise kõne, mida pärast president Reagani aega on kuuldud. President Ilves kutsus New Yorgi eestlaskonna noori Eesti ajateenistusse astuma, nagu mitmed neist on teinudki, mis on suurepärane võimalus õppida tundma Eestit ja praktiseerida eesti keelt. "Kasutage New Yorgi Eesti Kooli võimalusi ja rääkige oma lastega kodus eesti keeles. Nii on neil ka lihtsam soovi korral Eestisse elama tulla," pöördus riigipea lastevanemate poole soovitusega õpetada ka nooremale põlvkonnale eesti keelt. President Ilves, kes kolmapäeval kõneleb ÜRO Peaassamblee ülddebatil, keskendub oma kõnes rahvusvahelise õiguse väljakutsetele Ukraina konflikti valguses, rahvusvahelisele terrorismile ja internetivabadusele. Riigipea esineb sõnavõtuga ka Põlisrahvaste maailmakonverentsil, Rahvusvahelise Rahu Instituudi korraldatud julgeolekualasel debatil "Euroopa uus julgeoleku reaalsus" ning kliimamuutuste tippkohtumisel. Columbia Ülikoolis peab president Ilves avaliku loengu rahvusvahelisest poliitikast, keskendudes geopoliitikale, ideoloogilisele sõjale ning Ukraina konfliktile. President Ilves osaleb Ameerika Ühendriikide riigipea Barack Obama pidulikul vastuvõtul ÜRO Peaassamblee avaistungi puhul ning kohtub New Yorgis ja idarannikul tegutsevate Eesti ettevõtlike noortega. President Ilves avab ÜRO kõrgetasemelise nädala ja Põlisrahvaste maailmakonverentsi raames ÜRO konverentsiruumides Lennart Meri soome-ugri filmirännakuid tutvustava fotonäituse "Veelinnurahvas". Riigipea külastas ka festivali Photoville, kus osaleb Eesti fotograaf Annika Haas oma projektiga "Lennukivaatlejad".   Vabariigi Presidendi Kantselei  ÜRO 69. Peaassamblee avanädalale saabunud president Toomas Hendrik Ilves andis pühapäeva õhtul koos Eesti peakonsulaadi ja New Yorgi Eesti Haridusseltsiga vastuvõtu New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonna tunnustuseks. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

President Ilves kohtus New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonnaga

22. sept. 2014

ÜRO 69. Peaassamblee avanädalale saabunud president Toomas Hendrik Ilves andis pühapäeva õhtul koos Eesti peakonsulaadi ja New Yorgi Eesti Haridusseltsiga vastuvõtu New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonna tunnustuseks.

President Ilves kohtus New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonnaga
Foto: Annika Haas/Vabariigi Presidendi Kantselei

President Ilves nentis oma sõnavõtus, et viimase aja sündmused Ukrainas on totaalselt muutnud senist julgeoleku olukorda ning need arengud nõuavad meie pidevat tähelepanu.

"See pole ühe riigi probleem, see on kogu Euroopa probleem," märkis Eesti riigipea.

"60 aastat kehtinud reeglid ja rahvusvahelised kokkulepped enam ei kehti. Venemaa soov on organiseerida ümber seniseid geopoliitilisi jõujooni," lisas president Ilves, viidates Krimmi sõjalisele annekteerimisele Venemaa poolt.

Riigipea avaldas heameelt Ameerika Ühendriikide presidendi Barack Obama viisidi üle Eestisse tänavu septembris, mil USA president pidas paljude ekspertide hinnangul Tallinnas parima välispoliitilise kõne, mida pärast president Reagani aega on kuuldud.

President Ilves kutsus New Yorgi eestlaskonna noori Eesti ajateenistusse astuma, nagu mitmed neist on teinudki, mis on suurepärane võimalus õppida tundma Eestit ja praktiseerida eesti keelt.

"Kasutage New Yorgi Eesti Kooli võimalusi ja rääkige oma lastega kodus eesti keeles. Nii on neil ka lihtsam soovi korral Eestisse elama tulla," pöördus riigipea lastevanemate poole soovitusega õpetada ka nooremale põlvkonnale eesti keelt.

President Ilves, kes kolmapäeval kõneleb ÜRO Peaassamblee ülddebatil, keskendub oma kõnes rahvusvahelise õiguse väljakutsetele Ukraina konflikti valguses, rahvusvahelisele terrorismile ja internetivabadusele. Riigipea esineb sõnavõtuga ka Põlisrahvaste maailmakonverentsil, Rahvusvahelise Rahu Instituudi korraldatud julgeolekualasel debatil "Euroopa uus julgeoleku reaalsus" ning kliimamuutuste tippkohtumisel.

Columbia Ülikoolis peab president Ilves avaliku loengu rahvusvahelisest poliitikast, keskendudes geopoliitikale, ideoloogilisele sõjale ning Ukraina konfliktile. President Ilves osaleb Ameerika Ühendriikide riigipea Barack Obama pidulikul vastuvõtul ÜRO Peaassamblee avaistungi puhul ning kohtub New Yorgis ja idarannikul tegutsevate Eesti ettevõtlike noortega.

President Ilves avab ÜRO kõrgetasemelise nädala ja Põlisrahvaste maailmakonverentsi raames ÜRO konverentsiruumides Lennart Meri soome-ugri filmirännakuid tutvustava fotonäituse "Veelinnurahvas". Riigipea külastas ka festivali Photoville, kus osaleb Eesti fotograaf Annika Haas oma projektiga "Lennukivaatlejad".

 

Vabariigi Presidendi Kantselei 

President Ilves kohtus New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonnaga ÜRO 69. Peaassamblee avanädalale saabunud president Toomas Hendrik Ilves andis pühapäeva õhtul koos Eesti peakonsulaadi ja New Yorgi Eesti Haridusseltsiga vastuvõtu New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonna tunnustuseks.
President Ilves kohtus New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonnaga
Üks põnev artikkel hea veebilehe tegemine laabumine õigeks ajaks. Lepingu sõlmimiseks lakoonilise kodulehe arendamine kiiresti üheks olulisemaks verstapostiks aga ka kodulehe valmistus kujunduslikult tutvustava veebilehtede tegemine professionaalselt asjalikelt tegijatelt tekstilise kodulehe loomine tellimiseks kasutada lisaks on mahukama netilehtede tegemine ja sealsamas kõrval ka
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: