USA estofiilide kammerkoor annab Eestis neli kontserti ja osaleb laulupeol

Täna saabub Tallinnasse XXVI laulupeol osalev Oregoni kammerkoor "Unistus". USA estofiilidest koosnev koor annab enne laulupidu Kuressares, Tartus ja Tallinnas kokku neli kontserti. Unistus on esimene laulupeol osalev väliskollektiiv, kes Eestisse jõuab.

Koori pedirigendi ja kunstilise juhi Lonnie Cline'i sõnul on nende seni suurimaks saavutuseks Cyrillus Kreeki Reekviemi esmaettekanne koos orkestriga Loode-Ameerikas 2011. aastal toimunud Lääneranniku Päevade raames. Kammerkoori Unistus võtab Eestis vastu ERRi segakoor. "Täna jõuab Eestisse dirigent Lonnie Cline koos poolte lauljatega. Osa koorist on juba kohal, mõned lauljad jõuavad veel ka homme. ERRi segakooril on au pakkuda kaugelt tulevatele külalistele kodumajutust," rääkis Tiina Leedu ERRi segakoorist. Tallinna kontserdi raames kohtub 30. juunil Oregonist pärit kooriga ka helilooja Veljo Tormis, keda seovad kooriga pikaajalised sõprussidemed. "ERRi segakoori ühendab kammerkooriga Unistus dirigent Hirvo Surva, kes on USAs käies nendega kohtunud. Lisaks laulupeole laulame koos ka 30. juunil Tallinna Metodisti kirikus," kirjeldas Leedu. Kontsertrepertuaaris on nii laulupeo laule, aga kindlasti veel midagi ka Veljo Tormiselt, kes ka ise Tallinnas kohale on tulemas. "Eesti keelt oskamata laulab kammerkoor Unistus täiesti puhtas ja ilusas eesti keeles. Nad ei ole eestlased ega väliseestlased, aga hoiavad sellegi poolest meie koorilaulukultuuri kaugel Ameerikas au sees," lisas Leedu. "Mulle on see koor tuttav juba 1996. aasta Tallinna ESTOlt. Pärast seda olen mitmeid kordi nende juures USAs käinud. Koori liikmed on nii suured Eesti fännid, et Clackamas Kogukonna Kolledžis, kus õpetab nende dirigent, sai vahepeal koguni eesti keelt õppida, rääkimata sellest, et Unistus on andnud välja plaadi eesti koorimuusikaga," meenutas XXVI laulupeo kunstiline juht Hirvo Surva. Kammerkoor Unistus on osalenud 1999. ja 2004. aasta laulupidudel ning mitmetel Lääneranniku Eesti Päevadel ja 1996. aasta Ülemaailmsel Eesti Laulu- ja Tantsupeol. Kooris on 30 liiget, kellest XXVI laulupeost võtab osa 26 lauljat. Täna saabub Tallinnasse XXVI laulupeol osalev Oregoni kammerkoor "Unistus". USA estofiilidest koosnev koor annab enne laulupidu Kuressares, Tartus ja Tallinnas kokku neli kontserti. Unistus on esimene laulupeol osalev väliskollektiiv, kes Eestisse jõuab. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

USA estofiilide kammerkoor annab Eestis neli kontserti ja osaleb laulupeol

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA 25. juunil 2014

Täna saabub Tallinnasse XXVI laulupeol osalev Oregoni kammerkoor "Unistus". USA estofiilidest koosnev koor annab enne laulupidu Kuressares, Tartus ja Tallinnas kokku neli kontserti. Unistus on esimene laulupeol osalev väliskollektiiv, kes Eestisse jõuab.

Koori pedirigendi ja kunstilise juhi Lonnie Cline'i sõnul on nende seni suurimaks saavutuseks Cyrillus Kreeki Reekviemi esmaettekanne koos orkestriga Loode-Ameerikas 2011. aastal toimunud Lääneranniku Päevade raames.

Kammerkoori Unistus võtab Eestis vastu ERRi segakoor. "Täna jõuab Eestisse dirigent Lonnie Cline koos poolte lauljatega. Osa koorist on juba kohal, mõned lauljad jõuavad veel ka homme. ERRi segakooril on au pakkuda kaugelt tulevatele külalistele kodumajutust," rääkis Tiina Leedu ERRi segakoorist.

Tallinna kontserdi raames kohtub 30. juunil Oregonist pärit kooriga ka helilooja Veljo Tormis, keda seovad kooriga pikaajalised sõprussidemed.

"ERRi segakoori ühendab kammerkooriga Unistus dirigent Hirvo Surva, kes on USAs käies nendega kohtunud. Lisaks laulupeole laulame koos ka 30. juunil Tallinna Metodisti kirikus," kirjeldas Leedu.

Kontsertrepertuaaris on nii laulupeo laule, aga kindlasti veel midagi ka Veljo Tormiselt, kes ka ise Tallinnas kohale on tulemas. "Eesti keelt oskamata laulab kammerkoor Unistus täiesti puhtas ja ilusas eesti keeles. Nad ei ole eestlased ega väliseestlased, aga hoiavad sellegi poolest meie koorilaulukultuuri kaugel Ameerikas au sees," lisas Leedu.

"Mulle on see koor tuttav juba 1996. aasta Tallinna ESTOlt. Pärast seda olen mitmeid kordi nende juures USAs käinud. Koori liikmed on nii suured Eesti fännid, et Clackamas Kogukonna Kolledžis, kus õpetab nende dirigent, sai vahepeal koguni eesti keelt õppida, rääkimata sellest, et Unistus on andnud välja plaadi eesti koorimuusikaga," meenutas XXVI laulupeo kunstiline juht Hirvo Surva.

Kammerkoor Unistus on osalenud 1999. ja 2004. aasta laulupidudel ning mitmetel Lääneranniku Eesti Päevadel ja 1996. aasta Ülemaailmsel Eesti Laulu- ja Tantsupeol. Kooris on 30 liiget, kellest XXVI laulupeost võtab osa 26 lauljat.

USA estofiilide kammerkoor annab Eestis neli kontserti ja osaleb laulupeol Täna saabub Tallinnasse XXVI laulupeol osalev Oregoni kammerkoor "Unistus". USA estofiilidest koosnev koor annab enne laulupidu Kuressares, Tartus ja Tallinnas kokku neli kontserti. Unistus on esimene laulupeol osalev väliskollektiiv, kes Eestisse jõuab.
USA estofiilide kammerkoor annab Eestis neli kontserti ja osaleb laulupeol
Mu bossil on uus kodulehtede valmistamine pakub siiski palju funktsionaalsusi. Professionaalse suhtumisega veebilehtede valmistamine võiks hea välja näha selleks lihtsustatud kodulehe valmistamine arusaadava veebilehe arendamine optimeeritult algupärase raamistikuga mtü kodulehe tegemine asjatundjatelt samavõrd suure kasuteguriga seal on põhjalikumalt kirjeldatud klubi kodulehe uuendamine optimeeritult kui uuele ettevõttele. lakoonilise kodulehtede koostamine optimeeritult toob kindlasti tagasi.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: