Emadepäeva tähistamine Sydney Eesti Majas

Maikuu teise nädalavahetuse päikselisel laupäeva hommikul tähistati Sydney Eesti Majas emadepäeva. Kokku olid tulnud terved perekonnad, et koos sõprade ja tuttavate seltsis nii emasid kui ka vanaemasid ja vana-vanaemasid meeles pidada.

Sissejuhatuse tegi Sydney Eesti Seltsi juhatuse esimees Raul Seepter. Seejärel võisid aga kohaletulnud nautida erinevaid etteasteid. Suuremad ja väiksemad lapsed Sydney Eesti Mudilasringist esitasid emadele ja vanaemadele mitmeid tuntud lastelaule. Lõbusate ja kaasahaaravate lugudega, mille hulka kuulusid "Sulle, emake", "Põdra maja", "Kui Sul tuju hea" ja "Pipi pannkoogi laul" võlusid lapsed kuulajate südameid. Klaveril saatis lugusid üllatuskülaline Antti Kammiste. Etteasted jätkusid ansambli Lõke esitustega Kieran Scotti ja Kristjan Simmuli saatel. Nende repertuaaris olid emadepäevale omased laulud nagu "Emake", "Ema käed", "Kallis emakene" ja teised lood. Seejärel võis aga publik nautida etteasteid rahvatantsugrupilt Virmalised, kes köitsid publikut meeleolukate "Tule aga Tule", "Reilender", "Tuljak" ning teiste tuntud tantsudega. Kontserdi lõpus oli kõigil kohalviibijatel võimalik ühiselt kaasa laulda laulu "Ema süda". Pärast etteasteid said koosviibijad osa rikkalikult kaetud kohvi- ja einelauast. Maitsta sai erinevaid suupisteid, võileibu, isetehtud ja kaasatoodud pirukaid ning kooke. Saalist õhkus pidulikku meeleolu. See oli tore hommikupoolik paljude kokkutulnute jaoks. Üritusel viibinud perekond Ranniko jäi igati rahule. Eva Ranniko, kel endal on kaks last ja tema ema Siina Rahnel, kel samuti kaks last ja neli lapselast, olid muuhulgas vaatama tulnud Eva tütre Ella esinemist Virmalistega. Mõlemad on käinud ka varem Eesti Majas emadepäeva tähistamas, kuid Eva meelest tegi seekordse ürituse lõbusaks pisikeste osaliste rohkus ja väga meeldis talle ka üllatus Antti Kammiste näol, kelle haruldast klaverimänguoskust ta kiitis. Seekordse emadepäevakontserdi võib kindlasti pidada kordaläinuks. Loodetavasti jääb emadepäeva tähistamise traditsioon Sydney Eesti Majas kestma, nii et ka järgnevatel aastatel oleks emadel koos perede ja sõpradega võimalik kokku saada ja seda erilist päeva tähistada.Virmalised. Foto: Aale Kask-Ong Maikuu teise nädalavahetuse päikselisel laupäeva hommikul tähistati Sydney Eesti Majas emadepäeva. Kokku olid tulnud terved perekonnad, et koos sõprade ja tuttavate seltsis nii emasid kui ka vanaemasid ja vana-vanaemasid meeles pidada. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Emadepäeva tähistamine Sydney Eesti Majas

Heleri Olo 27. mail 2014

Maikuu teise nädalavahetuse päikselisel laupäeva hommikul tähistati Sydney Eesti Majas emadepäeva. Kokku olid tulnud terved perekonnad, et koos sõprade ja tuttavate seltsis nii emasid kui ka vanaemasid ja vana-vanaemasid meeles pidada.

Sissejuhatuse tegi Sydney Eesti Seltsi juhatuse esimees Raul Seepter. Seejärel võisid aga kohaletulnud nautida erinevaid etteasteid. Suuremad ja väiksemad lapsed Sydney Eesti Mudilasringist esitasid emadele ja vanaemadele mitmeid tuntud lastelaule. Lõbusate ja kaasahaaravate lugudega, mille hulka kuulusid "Sulle, emake", "Põdra maja", "Kui Sul tuju hea" ja "Pipi pannkoogi laul" võlusid lapsed kuulajate südameid. Klaveril saatis lugusid üllatuskülaline Antti Kammiste.

Etteasted jätkusid ansambli Lõke esitustega Kieran Scotti ja Kristjan Simmuli saatel. Nende repertuaaris olid emadepäevale omased laulud nagu "Emake", "Ema käed", "Kallis emakene" ja teised lood. Seejärel võis aga publik nautida etteasteid rahvatantsugrupilt Virmalised, kes köitsid publikut meeleolukate "Tule aga Tule", "Reilender", "Tuljak" ning teiste tuntud tantsudega. Kontserdi lõpus oli kõigil kohalviibijatel võimalik ühiselt kaasa laulda laulu "Ema süda".

Pärast etteasteid said koosviibijad osa rikkalikult kaetud kohvi- ja einelauast. Maitsta sai erinevaid suupisteid, võileibu, isetehtud ja kaasatoodud pirukaid ning kooke.

Saalist õhkus pidulikku meeleolu. See oli tore hommikupoolik paljude kokkutulnute jaoks. Üritusel viibinud perekond Ranniko jäi igati rahule. Eva Ranniko, kel endal on kaks last ja tema ema Siina Rahnel, kel samuti kaks last ja neli lapselast, olid muuhulgas vaatama tulnud Eva tütre Ella esinemist Virmalistega. Mõlemad on käinud ka varem Eesti Majas emadepäeva tähistamas, kuid Eva meelest tegi seekordse ürituse lõbusaks pisikeste osaliste rohkus ja väga meeldis talle ka üllatus Antti Kammiste näol, kelle haruldast klaverimänguoskust ta kiitis.

Seekordse emadepäevakontserdi võib kindlasti pidada kordaläinuks. Loodetavasti jääb emadepäeva tähistamise traditsioon Sydney Eesti Majas kestma, nii et ka järgnevatel aastatel oleks emadel koos perede ja sõpradega võimalik kokku saada ja seda erilist päeva tähistada.

Emadepäeva tähistamine Sydney Eesti Majas
Virmalised. Foto: Aale Kask-Ong
Emadepäeva tähistamine Sydney Eesti Majas Maikuu teise nädalavahetuse päikselisel laupäeva hommikul tähistati Sydney Eesti Majas emadepäeva. Kokku olid tulnud terved perekonnad, et koos sõprade ja tuttavate seltsis nii emasid kui ka vanaemasid ja vana-vanaemasid meeles pidada.
Emadepäeva tähistamine Sydney Eesti Majas
Õigel hetkel planeerides artiklite veebilehe koostamine kaasaegselt mis pakub eelist. Olen otsinud kodulehe tegemine ja see peab vastu aastaid selleks postitan siia hea kodulehe valmistamine hästi Disain aara.ee reaalselt kasutatav suurema veebilehe tegemine tehniliselt ja vajalik on see kindlasti tasub tellida veebilehtede arendamine hästi kohta infot lugeda.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: