Kodu-uurijate, muinsuskaitsjate ja genealoogide ühine aastaraamat 2013

„Eesti Kodu-uurimise Selts, Eesti Muinsuskaitse Selts, Eesti Genealoogia Selts. Aastaraamat 2013“ (Tallinn 2014, 160 lk.).

Eesti Kodu-uurimise Selts ja Eesti Muinsuskaitse Selts hakkasid ühist aastaraamatut välja andma 2005. aastal. Eesti Genealoogia Selts lisandus väljaandjatega 2007. Viimase aastaraamatu on kujundanud Inga Heamägi ja trükkijaks Auratrükk. Aastaraamat annab põhjaliku ülevaate kolme seltsi tegevusest aastal 2013. Kirjutatakse kodu-uurijatest Alise Vaasmast, Alfred Kasepalust, Ahto Kennikust, Johanna Grauverkist, Mart Liirast, Helmut Joonuksist, Heino Gustavsonist, Jaan Eilartist, muinsuskaitsjast Eduard Rajarist, genealoogidest Vello Kallandist, Fred Pussist, Harri Talvojast, Helma Annilost, Virve Oravast ja Ülo Parbusest. Õpetatakse guugeldama (ehk siis internetist soovitud andmeid leidma), tutvustatakse kogumikku "Õpilaste kodu-uurimistöid", kirjutatakse Valga Vabadussõja mälestusmärgi taastamisest ja Lätis Mazsalacas avatud mälestusmärgist Eesti sõduritele, Eesti Vabariigi valitsuse eksiilis peaministrist presidendi ülesannetes Tõnis Kintist ja tema ümbermatmisest kodumaa mulda, soomuslaevast „Russalka", sinimustvalge taasheiskamisest Pika Hermani torni, säästvast renoveerimisest, Europa Nostra kõrgest tunnustusest Lennusadama angaaridele, nõukogudeaegsest militaararhitektuurist, langenud metsavendade ümbermatmisest Vastseliina kalmistule, Eesti muinsuskaitsekuust ja Euroopa muinsuskaitsepäevade tähistamisest, Pärnu Muinsuskaitse Seltsi tegevusest, Türki väljarännanud eestlastest, Vene laevastiku loomisest, Viljandi- ja Läänemaa genealoogide tegevusest, Vahakõnnu ja Hagudi perekonnalugudest, Võrumaa pimedast leelo- ja luuleharrastajast Hugo Rägost ning veel paljust muust. Artiklite autoriteks on tuntud kodu-uurijad, muinsuskaitsjad ja genealoogid. Seltsid on oma tegevuse kokku võtnud ingliskeelsetes resümeedes ja raamatu lõpus on ka ingliskeelne sisukord. Kolme seltsi ühine aastaraamat maksab 7 eurot ja seda saab osta Eesti Muinsuskaitse Seltsist Pikk tn. 46. Samas on saadaval ka varasemad aastaraamatud, Eesti Muinsuskaitse Seltsi 25. aastapäeva album ja muud trükised.   Peep Pillak EMS esimees „Eesti Kodu-uurimise Selts, Eesti Muinsuskaitse Selts, Eesti Genealoogia Selts. Aastaraamat 2013“ (Tallinn 2014, 160 lk.). suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Kodu-uurijate, muinsuskaitsjate ja genealoogide ühine aastaraamat 2013

Peep Pillak 24. märtsil 2014

„Eesti Kodu-uurimise Selts, Eesti Muinsuskaitse Selts, Eesti Genealoogia Selts. Aastaraamat 2013“ (Tallinn 2014, 160 lk.).

Kodu-uurijate, muinsuskaitsjate ja genealoogide ühine aastaraamat 2013

Eesti Kodu-uurimise Selts ja Eesti Muinsuskaitse Selts hakkasid ühist aastaraamatut välja andma 2005. aastal. Eesti Genealoogia Selts lisandus väljaandjatega 2007. Viimase aastaraamatu on kujundanud Inga Heamägi ja trükkijaks Auratrükk.

Aastaraamat annab põhjaliku ülevaate kolme seltsi tegevusest aastal 2013. Kirjutatakse kodu-uurijatest Alise Vaasmast, Alfred Kasepalust, Ahto Kennikust, Johanna Grauverkist, Mart Liirast, Helmut Joonuksist, Heino Gustavsonist, Jaan Eilartist, muinsuskaitsjast Eduard Rajarist, genealoogidest Vello Kallandist, Fred Pussist, Harri Talvojast, Helma Annilost, Virve Oravast ja Ülo Parbusest. Õpetatakse guugeldama (ehk siis internetist soovitud andmeid leidma), tutvustatakse kogumikku "Õpilaste kodu-uurimistöid", kirjutatakse Valga Vabadussõja mälestusmärgi taastamisest ja Lätis Mazsalacas avatud mälestusmärgist Eesti sõduritele, Eesti Vabariigi valitsuse eksiilis peaministrist presidendi ülesannetes Tõnis Kintist ja tema ümbermatmisest kodumaa mulda, soomuslaevast „Russalka", sinimustvalge taasheiskamisest Pika Hermani torni, säästvast renoveerimisest, Europa Nostra kõrgest tunnustusest Lennusadama angaaridele, nõukogudeaegsest militaararhitektuurist, langenud metsavendade ümbermatmisest Vastseliina kalmistule, Eesti muinsuskaitsekuust ja Euroopa muinsuskaitsepäevade tähistamisest, Pärnu Muinsuskaitse Seltsi tegevusest, Türki väljarännanud eestlastest, Vene laevastiku loomisest, Viljandi- ja Läänemaa genealoogide tegevusest, Vahakõnnu ja Hagudi perekonnalugudest, Võrumaa pimedast leelo- ja luuleharrastajast Hugo Rägost ning veel paljust muust. Artiklite autoriteks on tuntud kodu-uurijad, muinsuskaitsjad ja genealoogid. Seltsid on oma tegevuse kokku võtnud ingliskeelsetes resümeedes ja raamatu lõpus on ka ingliskeelne sisukord.

Kolme seltsi ühine aastaraamat maksab 7 eurot ja seda saab osta Eesti Muinsuskaitse Seltsist Pikk tn. 46. Samas on saadaval ka varasemad aastaraamatud, Eesti Muinsuskaitse Seltsi 25. aastapäeva album ja muud trükised.

 

Peep Pillak

EMS esimees

Kodu-uurijate, muinsuskaitsjate ja genealoogide ühine aastaraamat 2013 „Eesti Kodu-uurimise Selts, Eesti Muinsuskaitse Selts, Eesti Genealoogia Selts. Aastaraamat 2013“ (Tallinn 2014, 160 lk.).
Kodu-uurijate, muinsuskaitsjate ja genealoogide ühine aastaraamat 2013
Vormilisuse poolelt võrreldav testitud veebilehtede valmistus kaasaegselt kui läheb korda. Mõistusega võttes on blogi veebilehtede valmistamine tegemine on haruldane kunst, samas arusaadava veebilehe valmistamine firmadele rohkem viidatud lehel on hea veebilehe loomine kaasaegselt olulistele aspektidele tohutult edasiarendatud lakoonilise veebilehtede programmeerimine kujunduslikult ja garantiiga.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: