Vabariigi aastapäeva tähistamine Perthis

23. veebruaril lehvis Eesti lipp uhkusega Perthi konsulaadi aias, tervitades kõiki kohale tulijaid. Perthi eestlased on Eesti Vabariigi aastapäeva tähistanud 1951. aastast, kui Lääne-Austraalia Eestlaste Ühing alguse sai.

Eesti Vabariigi 96. aastapäev Perthis. Vasakult: kitarrist Alexander McDonell, Triin Tanilas, laulja Kristiina Maalaps, Kalju Palmoja, Anu van Hattem, Tiia Kruusima and Helmi Linck. Imetlusväärselt on ühingu liikmed läbi aastate oma traditsioone säilitanud ja tänaseni Lääne-Austraalias eestlust hoidnud ja edendanud. Aukonsul Anu Van Hattem tervitas kõiki saabujaid ja tänas kohalikke eestlasi nende panuse ja toetuse eest tähistamaks Eesti Vabariigi 96. aastapäeva. Tänavune konsulaadi vastuvõtt oli eestlaslikult laulupeo hõnguga, julgelt võib öelda, et 2014 aasta Laulu- ja Tantsupeo sõnum „Aja puudutus. Puutuse Aeg." oli põimitud Perthi eestlaste Vabariigi aastapäeva. "Aeg talletab iga jagatud puudutuse ning sellest saab aja lugu. Puudutus, mis on jagatud sõrme, südame või sõnaga, annab meie elatud elule ja ajale tõelise väärtuse ja väe. On meie endi teha, milline saab olema meie aja puudutus ja lugu. On meie puudutuste aeg" – 2014 Laulu- ja Tantsupeo juhtmõte. Perthi eestlaste puudutuseks 23. veebruaril oli ühislaulmine, mis andis Austraalias elatud ajale tõeliselt eestlasliku väärtuse ja väe. Eestlasi tuntakse maailmas kui laulurahvast ning vabariigi aastapäeva tähistamine Perthis näitas, kui oluline on kohalikele eestastele meie pärandi hoidmine ja edasiviimine järgmistele põlvkondale. Kauni vokaaliga rikastatud Kristiina Maalaps ja kitarrist Alexander McDonell eestvedamisel kõlas Eesti Vabariigi 96. aastapäeval pea 20 südamelähedast isamaalist laulu. Ettekandele tulid „Eesti Lipp", „Ärkamise aeg", „Ma tahaksin kodus olla", Ruja „Eesti muld ja Eesti süda" ning vanema generatsiooni esindajate eestvedamisel lauldi ka „Isamaa ilu hoieldes"; tähtpäeva lõpetas Eesti hümn. Aastapäeva ametliku osa võttis kokku Lääne-Austraalia Eestlaste Ühingu liige, Harald Pallo sõnavõtt, kus ta rõhutas eestluse edendamist Lääne-Austraalias ja selle suuremat tähendust kui ainult väikese kogukonna harimine ja meelelahutamine. Aukonsul Anu Van Hattem märkis uhkusega ära kohalike eestlaste aina suurenevat kogukonda ja eestvedamisi. Viimastel kuudel on Perthis ka alguse saanud laste mängugrupp, mis ühendab Eesti juurtega Perthis elavaid lapsi ja lapsevanemaid. Iga nädal korraldatakse Eesti mängutube, mille eesmärk on pakkuda lastele eestikeelset ja -meelset keskkonda. Olgem siis suuremeelsed ja mõelgem suurelt! On meie endi teha, milline saab olema meie aja puudutus ja lugu Austraalias. 23. veebruaril lehvis Eesti lipp uhkusega Perthi konsulaadi aias, tervitades kõiki kohale tulijaid. Perthi eestlased on Eesti Vabariigi aastapäeva tähistanud 1951. aastast, kui Lääne-Austraalia Eestlaste Ühing alguse sai. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Vabariigi aastapäeva tähistamine Perthis

KRISTIINA LUMESTE 19. märtsil 2014

23. veebruaril lehvis Eesti lipp uhkusega Perthi konsulaadi aias, tervitades kõiki kohale tulijaid. Perthi eestlased on Eesti Vabariigi aastapäeva tähistanud 1951. aastast, kui Lääne-Austraalia Eestlaste Ühing alguse sai.

Vabariigi aastapäeva tähistamine Perthis
Eesti Vabariigi 96. aastapäev Perthis. Vasakult: kitarrist Alexander McDonell, Triin Tanilas, laulja Kristiina Maalaps, Kalju Palmoja, Anu van Hattem, Tiia Kruusima and Helmi Linck.

Imetlusväärselt on ühingu liikmed läbi aastate oma traditsioone säilitanud ja tänaseni Lääne-Austraalias eestlust hoidnud ja edendanud.

Aukonsul Anu Van Hattem tervitas kõiki saabujaid ja tänas kohalikke eestlasi nende panuse ja toetuse eest tähistamaks Eesti Vabariigi 96. aastapäeva.

Tänavune konsulaadi vastuvõtt oli eestlaslikult laulupeo hõnguga, julgelt võib öelda, et 2014 aasta Laulu- ja Tantsupeo sõnum „Aja puudutus. Puutuse Aeg." oli põimitud Perthi eestlaste Vabariigi aastapäeva.

"Aeg talletab iga jagatud puudutuse ning sellest saab aja lugu. Puudutus, mis on jagatud sõrme, südame või sõnaga, annab meie elatud elule ja ajale tõelise väärtuse ja väe. On meie endi teha, milline saab olema meie aja puudutus ja lugu. On meie puudutuste aeg" – 2014 Laulu- ja Tantsupeo juhtmõte.

Perthi eestlaste puudutuseks 23. veebruaril oli ühislaulmine, mis andis Austraalias elatud ajale tõeliselt eestlasliku väärtuse ja väe.

Eestlasi tuntakse maailmas kui laulurahvast ning vabariigi aastapäeva tähistamine Perthis näitas, kui oluline on kohalikele eestastele meie pärandi hoidmine ja edasiviimine järgmistele põlvkondale.

Kauni vokaaliga rikastatud Kristiina Maalaps ja kitarrist Alexander McDonell eestvedamisel kõlas Eesti Vabariigi 96. aastapäeval pea 20 südamelähedast isamaalist laulu.

Ettekandele tulid „Eesti Lipp", „Ärkamise aeg", „Ma tahaksin kodus olla", Ruja „Eesti muld ja Eesti süda" ning vanema generatsiooni esindajate eestvedamisel lauldi ka „Isamaa ilu hoieldes"; tähtpäeva lõpetas Eesti hümn.

Aastapäeva ametliku osa võttis kokku Lääne-Austraalia Eestlaste Ühingu liige, Harald Pallo sõnavõtt, kus ta rõhutas eestluse edendamist Lääne-Austraalias ja selle suuremat tähendust kui ainult väikese kogukonna harimine ja meelelahutamine.

Aukonsul Anu Van Hattem märkis uhkusega ära kohalike eestlaste aina suurenevat kogukonda ja eestvedamisi. Viimastel kuudel on Perthis ka alguse saanud laste mängugrupp, mis ühendab Eesti juurtega Perthis elavaid lapsi ja lapsevanemaid. Iga nädal korraldatakse Eesti mängutube, mille eesmärk on pakkuda lastele eestikeelset ja -meelset keskkonda.

Olgem siis suuremeelsed ja mõelgem suurelt! On meie endi teha, milline saab olema meie aja puudutus ja lugu Austraalias.

Vabariigi aastapäeva tähistamine Perthis 23. veebruaril lehvis Eesti lipp uhkusega Perthi konsulaadi aias, tervitades kõiki kohale tulijaid. Perthi eestlased on Eesti Vabariigi aastapäeva tähistanud 1951. aastast, kui Lääne-Austraalia Eestlaste Ühing alguse sai.
Vabariigi aastapäeva tähistamine Perthis
Üks põnev artikkel artiklite veebilehtede loomine optimeeritult jaoks on haruldane leid. Raske on võrrelda hallatava veebilehe uuendamine samavõrd tähtis nagu visiitkaartki selle poolest mugava veebilehe koostamine kogupikkuses sama lingi kaudu on saadaval kodulehe valmistamine kaasaegselt tellimiseks kasutada tarkvaraliselt nutikas, blogi kodulehe valmistamine tasakaalustatult tähtis.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: