Perthi eesti laste mängugrupi loomise lugu

Viimase kümne aasta jooksul on paljud noored eestlased oma rännakutel jõudnud Austraalia pinnale ning paljudele on hakanud see kaunis saar nii väga meeldima, et lahkuda enam ei tahetud.

Foto:Gerly Pars Ka Austraalia kõige eraldatumas pealinnas Perthis on endale uue kodu leidnud väga paljud eestlased ning tänaseks on siin sirgumas ka kümneid eesti lapsi. Paljud lapsed kasvavad eesti – austraalia segakodudes, nii ka minu 16-kuune poeg. Sellest tulenevalt olen ma palju mõelnud selle peale, kuidas garanteerida see, et mu laps valdaks vabalt nii eesti kui ka inglise keelt. Kahjuks jääb sellest väheks, kui ainult üks vanem suhtleb lapsega eesti keeles, sest kogu ümbritsev elu käib ju inglise keeles ja nii on vähe lootust, et laps hakkaks eesti keeles rääkima. Sellel teemal on meil olnud mitmeid arutelusid teiste Perthi eestlannadega, kellel on samuti kodus lapsed sirgumas ning oleme rääkinud ka mängugrupi loomise plaanist, aga ühel või teisel põhjusel ei saanud sellest kunagi asja. Kuni lõpuks eelmise aasta detsembris, kui viis eesti ema olid musta leiva tegemist õppimas, sündis lõplik otsus, et eesti laste mängugrupp tuleb nüüd ja kohe käima lükata. Ühendasime Liina Alu-Myhre'ga jõud ning Perthi eesti laste mängugrupp kuulutati pidulikult avatuks 11. jaanuaril 2014. Esimesel üritusel oli kohal 13 lapsevanemat, seal hulgas ka kaks isa ning 13 last. Kõige vanem laps oli 8-aastane ning kõige noorem 2-kuune. Nii suured kui väikesed lõid usinalt kaasa laulmises, mängudes ja lugude vestmises. Nalja ja naeru jätkus, juttu jätkus ning eestikeelset keskkonda jätkus rohkem kui küll. Perthi eesti laste mängugrupp hakkab toimuma igal teisel laupäeval ning iga kord on plaanis organiseeritud tegevused nagu nt laulmine, mängimine, käsitöö ning raamatu lugemine. Lisaks on lastel niisama mängu aega ning emadel jutustamise aega. Loodame väga, et regulaarne eestikeelne keskkond innustab meie lapsi suhtlema emakeeles ning et nad saavad osa meie rikkast kultuurist ja tavadest. Mängugrupi 2014. aasta kuupäevad on järgmised: 6. aprill, 4. mai, 1. juuni, 10. august, 7. september, 5. oktoober, 2. november ja 7. detsember. Viimase kümne aasta jooksul on paljud noored eestlased oma rännakutel jõudnud Austraalia pinnale ning paljudele on hakanud see kaunis saar nii väga meeldima, et lahkuda enam ei tahetud. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Perthi eesti laste mängugrupi loomise lugu

GERLY PARS 22. märtsil 2014

Viimase kümne aasta jooksul on paljud noored eestlased oma rännakutel jõudnud Austraalia pinnale ning paljudele on hakanud see kaunis saar nii väga meeldima, et lahkuda enam ei tahetud.

Perthi eesti laste mängugrupi loomise lugu
Foto:Gerly Pars

Ka Austraalia kõige eraldatumas pealinnas Perthis on endale uue kodu leidnud väga paljud eestlased ning tänaseks on siin sirgumas ka kümneid eesti lapsi.

Paljud lapsed kasvavad eesti – austraalia segakodudes, nii ka minu 16-kuune poeg. Sellest tulenevalt olen ma palju mõelnud selle peale, kuidas garanteerida see, et mu laps valdaks vabalt nii eesti kui ka inglise keelt. Kahjuks jääb sellest väheks, kui ainult üks vanem suhtleb lapsega eesti keeles, sest kogu ümbritsev elu käib ju inglise keeles ja nii on vähe lootust, et laps hakkaks eesti keeles rääkima.

Sellel teemal on meil olnud mitmeid arutelusid teiste Perthi eestlannadega, kellel on samuti kodus lapsed sirgumas ning oleme rääkinud ka mängugrupi loomise plaanist, aga ühel või teisel põhjusel ei saanud sellest kunagi asja. Kuni lõpuks eelmise aasta detsembris, kui viis eesti ema olid musta leiva tegemist õppimas, sündis lõplik otsus, et eesti laste mängugrupp tuleb nüüd ja kohe käima lükata.

Ühendasime Liina Alu-Myhre'ga jõud ning Perthi eesti laste mängugrupp kuulutati pidulikult avatuks 11. jaanuaril 2014. Esimesel üritusel oli kohal 13 lapsevanemat, seal hulgas ka kaks isa ning 13 last. Kõige vanem laps oli 8-aastane ning kõige noorem 2-kuune. Nii suured kui väikesed lõid usinalt kaasa laulmises, mängudes ja lugude vestmises. Nalja ja naeru jätkus, juttu jätkus ning eestikeelset keskkonda jätkus rohkem kui küll.

Perthi eesti laste mängugrupp hakkab toimuma igal teisel laupäeval ning iga kord on plaanis organiseeritud tegevused nagu nt laulmine, mängimine, käsitöö ning raamatu lugemine. Lisaks on lastel niisama mängu aega ning emadel jutustamise aega. Loodame väga, et regulaarne eestikeelne keskkond innustab meie lapsi suhtlema emakeeles ning et nad saavad osa meie rikkast kultuurist ja tavadest.

Mängugrupi 2014. aasta kuupäevad on järgmised: 6. aprill, 4. mai, 1. juuni, 10. august, 7. september, 5. oktoober, 2. november ja 7. detsember.

Perthi eesti laste mängugrupi loomise lugu Viimase kümne aasta jooksul on paljud noored eestlased oma rännakutel jõudnud Austraalia pinnale ning paljudele on hakanud see kaunis saar nii väga meeldima, et lahkuda enam ei tahetud.
Perthi eesti laste mängugrupi loomise lugu
Minu arvates on veebilehtede koostamine odavalt kohe ära teha. Professionaalse suhtumisega tervikliku veebilehe tegemine firmadele ega pole kivisse raiutud selleks asjaliku netilehtede tegemine optimeeritult see link www.aara.ee mis pakub põnevat kiire veebilehe loomine ja see paistab välja aga lisavõimalustega veebilehtede tegemine siis valmis.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: