Iseseisvumispäeva piknik Clark saarel oli nagu ehe eesti jaanipäev

Laupäeval, 15. veebruaril said Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamised Sydneys avalöögi. Captain Cooki laevad - mille taga juba kuues aasta Indrek Ott - viisid eestlased traditsioonilisele piknikule, et taaskord üks Sydney saar enda omaks kuulutada.

Hiie Pank ja Jüri Perendi lausumas vihmaloitsu. Pillidel eesti bänd "Tuulest Viidud". Fotod: Aale Kask-Ong Viis aastat on mindud Haisaarele, seekord viidi pidulised aga Clark saarele, kuhu igapäevaselt ligi ei pääsegi. Tegemist on vana aborigeenide kalastuskohaga ja rahvuspargi koosseisu kuuluvale saarele pääseb vaid eritellimusel. Kui mõni jäigi skeptiliseks, et saar vähemtuntud, siis kohaletulnud jäid vaid rahule. Haisaar on piisavalt suur, et seal oma "pundiga" ära hajuda, kuid Clark saar oli piisavalt väike, et kõik lävisid kõigiga. Ja Eesti peakonsulit Austraalias pr Katrin Kanariku kuulis kõnelemas ka viimasesse piknikulauda. Eestist oli kohal tantsumuusikat tegev bänd "Tuulest viidud", kes ei väsinud publikut elava muusikaga kostitamast. Madis ja Tiina Alvre õpetasid tantsusamme ja kui ilm kiskus vihmale, siis Jüri Perendi ja Hiie Pank laususid vihmaloitsu. Aitas, vihm lauskallama ei hakanud. Natuke vihma käib aga korraliku Eesti jaanipäeva juurde. Mòni vihmavari küll ilmus korraks välja, aga suurem osa rahvast ei lasknud väiksel vihmal peomeeleolu rikkuda. Muidugi sai kartulisalatit, kohupiimakooki ja eesti kangemat. "Uskumatu on esineda vaatega Sydney Harbour Bridge sillale ja hiljem süüa kartulisalatit," kiitis bändimees Toomas Pihlau. "Aitäh kòigile, kes vaatamata vihmahirmule ikkagi kohale tulid," tänab korraldaja Merka Viigisalu Clark saarele tulnuid. Korraldajad Indrek Ott ja Merka Viigisalu tänusõnad lähevad ka abilistele Marilyn ja Raul Seepterile, Katre Kivimaale, Liisa Pobulile ning muidugi sponsoritele: Estralian Trading Company, Aero Travel, Labour King ja Eurodrinks. Laupäeval, 15. veebruaril said Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamised Sydneys avalöögi. Captain Cooki laevad - mille taga juba kuues aasta Indrek Ott - viisid eestlased traditsioonilisele piknikule, et taaskord üks Sydney saar enda omaks kuulutada. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Iseseisvumispäeva piknik Clark saarel oli nagu ehe eesti jaanipäev

AALE KASK-ONG 8. märtsil 2014

Laupäeval, 15. veebruaril said Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamised Sydneys avalöögi. Captain Cooki laevad - mille taga juba kuues aasta Indrek Ott - viisid eestlased traditsioonilisele piknikule, et taaskord üks Sydney saar enda omaks kuulutada.

Iseseisvumispäeva piknik Clark saarel oli nagu ehe eesti jaanipäev
Hiie Pank ja Jüri Perendi lausumas vihmaloitsu. Pillidel eesti bänd "Tuulest Viidud". Fotod: Aale Kask-Ong
Iseseisvumispäeva piknik Clark saarel oli nagu ehe eesti jaanipäev

Viis aastat on mindud Haisaarele, seekord viidi pidulised aga Clark saarele, kuhu igapäevaselt ligi ei pääsegi. Tegemist on vana aborigeenide kalastuskohaga ja rahvuspargi koosseisu kuuluvale saarele pääseb vaid eritellimusel.

Kui mõni jäigi skeptiliseks, et saar vähemtuntud, siis kohaletulnud jäid vaid rahule. Haisaar on piisavalt suur, et seal oma "pundiga" ära hajuda, kuid Clark saar oli piisavalt väike, et kõik lävisid kõigiga.

Ja Eesti peakonsulit Austraalias pr Katrin Kanariku kuulis kõnelemas ka viimasesse piknikulauda.

Eestist oli kohal tantsumuusikat tegev bänd "Tuulest viidud", kes ei väsinud publikut elava muusikaga kostitamast. Madis ja Tiina Alvre õpetasid tantsusamme ja kui ilm kiskus vihmale, siis Jüri Perendi ja Hiie Pank laususid vihmaloitsu. Aitas, vihm lauskallama ei hakanud.

Natuke vihma käib aga korraliku Eesti jaanipäeva juurde. Mòni vihmavari küll ilmus korraks välja, aga suurem osa rahvast ei lasknud väiksel vihmal peomeeleolu rikkuda.

Muidugi sai kartulisalatit, kohupiimakooki ja eesti kangemat. "Uskumatu on esineda vaatega Sydney Harbour Bridge sillale ja hiljem süüa kartulisalatit," kiitis bändimees Toomas Pihlau.

"Aitäh kòigile, kes vaatamata vihmahirmule ikkagi kohale tulid," tänab korraldaja Merka Viigisalu Clark saarele tulnuid.

Korraldajad Indrek Ott ja Merka Viigisalu tänusõnad lähevad ka abilistele Marilyn ja Raul Seepterile, Katre Kivimaale, Liisa Pobulile ning muidugi sponsoritele: Estralian Trading Company, Aero Travel, Labour King ja Eurodrinks.

Iseseisvumispäeva piknik Clark saarel oli nagu ehe eesti jaanipäev Laupäeval, 15. veebruaril said Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamised Sydneys avalöögi. Captain Cooki laevad - mille taga juba kuues aasta Indrek Ott - viisid eestlased traditsioonilisele piknikule, et taaskord üks Sydney saar enda omaks kuulutada.
Iseseisvumispäeva piknik Clark saarel oli nagu ehe eesti jaanipäev
Lõpuks saan jagada uus kodulehtede valmistamine sest kvaliteet maksab. Tõsiseltvõetav lahendus artiklite veebilehe valmistus seda on ka raske hinnata selle poolest tervikliku lehe tegemine viimistletult kodulehe valmistamine mida tasuks kodulehtede valmistamine tehniliselt on samavõrd toimetatav aga lisavõimalustega ülevaatliku veebilehe valmistamine professionaalselt maksimaalselt kestvate tulemustega.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: