Kirjanduslik kadripäev Brisbane’i Eesti Seltsis

Novembri esimesel pühapäeval sai Brisbane’i eesti kogukond taas kokku traditsioonilises kohtumispaigas Läti Majas. Tavaliselt on kokkusaamised temaatilised, nii ka seekord.

Foto: Tarmo Saar Juba tosina aasta jooksul on novembrikuu kooskäimise teemaks olnud Sydneys elava tuntud bibliofiili Valdemar Vilderi algatatud kirjanduslik kadripäev, mille eesmärgiks on tutvustada Brisbane'i eestlastele uuemat kodumaist kirjandust. Sedapuhku oli korraldajatel kavas esitleda käesoleval aastal ilmunud Kempi Karli luulekogu „Salatsi jõe kolm kallast", mis sisaldab luuletusi ja nende tõlkeid kolmes keeles - eesti, läti ja liivi keeles. Ühtlasi tähistati autori, Tartu Ülikooli professori, akadeemik Karl Pajusalu 50-ndat sünnipäeva. Seekordse kirjandusliku kadripäeva muutsid erisuguseks külalised Brisbane'i läti kogukonnast, kes, saanud tutvuda mainitud luuleraamatuga, olid lahkesti nõus lätikeelseid tekste esitama. Sissejuhatuse luulepäeva tegi Rein Aedma, kes rääkis autoritutvustuse järel ka liivlaste ajaloost ja keelest. Läti- ja ingliskeelsele publikule vahendasid sama teavet vastavalt teenekas arhitekt Arnis Siksna ja Brisbane'i Eesti Seltsi esimees Raivo Rohtjärv. Seejärel lugesid ürituse peakorraldaja Heidi Aedma ja Gisela Possin inglise tõlkes ette Karl Pajusalu värskelt saabunud südamliku läkituse kadripäevalistele, millest eriti jäi kõlama järgmine: „Selle luulekogu keskseks kujundiks on kolm kallast. Luuletuse Ag´joug lõpetavad read: ja kolmas kallas on sild. „Ag´joug" tähendab Salatsi liivi keeles piirijõge. Siin nähtavasti jõge, millest üle ja millega kaasa viib mõistva ja armastava südame sild." Noore muusiku Thomas Marshalli klarnetisoolo järel asuti luuletuste esitamisele. Peaaegu kõik esitlusele tulnud kolmekümne viiest inimesest olid valmisunud ka etteasteks. Enamikku valitust luuletustest esitati paralleelselt eesti ja läti keeles. Üks luuletus tuli ettekandele liivikeelsena ja kaks luuletust kõlas koguni inglise keeles - „kadripäevalisi" varemgi abistanud kirjandusteadlase ja luuletaja Jüri Talveti tõlkes. Luulepäeva vanim osaleja oli 95-aastane eesti juurtega lätlasest vanadaam Jana Dambergs, kes rõõmsa üllatusena lätikeelse deklamatsiooni järel esitas lapsepõlvest meelde jäänud eestikeelse laulukese. On kuidagi väga sümboolne, kuidas eestlasi ja lätlasi geograafiliselt eraldanud peaaegu et olematuks kulunud rahvakillu kirjasõna nüüd kahe naabri mõtte- ja tajumaailma kombata aitab ning kokku juhatab. Ürituse lõppedes oli meeleliigutus mõlemapoolne ja nii mõndagi neist oli näha hiljem pruukostijärgselt Läti Maja seinal olevat suurt Läti kaarti uurimas liivlaste kunagisi asualasid kindlaks tehes. Suur tänu Karl Pajusalule, kadripäeva korraldajaile eesti seltsist ja kõigile osalejatele! Kohtumiseni järgmisel kadripäeval. Novembri esimesel pühapäeval sai Brisbane’i eesti kogukond taas kokku traditsioonilises kohtumispaigas Läti Majas. Tavaliselt on kokkusaamised temaatilised, nii ka seekord. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Kirjanduslik kadripäev Brisbane’i Eesti Seltsis

Rein Aedma, Imbi Rohtjärv 2. dets. 2013

Novembri esimesel pühapäeval sai Brisbane’i eesti kogukond taas kokku traditsioonilises kohtumispaigas Läti Majas. Tavaliselt on kokkusaamised temaatilised, nii ka seekord.

Kirjanduslik kadripäev Brisbane’i Eesti Seltsis
Foto: Tarmo Saar

Juba tosina aasta jooksul on novembrikuu kooskäimise teemaks olnud Sydneys elava tuntud bibliofiili Valdemar Vilderi algatatud kirjanduslik kadripäev, mille eesmärgiks on tutvustada Brisbane'i eestlastele uuemat kodumaist kirjandust. Sedapuhku oli korraldajatel kavas esitleda käesoleval aastal ilmunud Kempi Karli luulekogu „Salatsi jõe kolm kallast", mis sisaldab luuletusi ja nende tõlkeid kolmes keeles - eesti, läti ja liivi keeles. Ühtlasi tähistati autori, Tartu Ülikooli professori, akadeemik Karl Pajusalu 50-ndat sünnipäeva.

Seekordse kirjandusliku kadripäeva muutsid erisuguseks külalised Brisbane'i läti kogukonnast, kes, saanud tutvuda mainitud luuleraamatuga, olid lahkesti nõus lätikeelseid tekste esitama.

Sissejuhatuse luulepäeva tegi Rein Aedma, kes rääkis autoritutvustuse järel ka liivlaste ajaloost ja keelest. Läti- ja ingliskeelsele publikule vahendasid sama teavet vastavalt teenekas arhitekt Arnis Siksna ja Brisbane'i Eesti Seltsi esimees Raivo Rohtjärv.

Seejärel lugesid ürituse peakorraldaja Heidi Aedma ja Gisela Possin inglise tõlkes ette Karl Pajusalu värskelt saabunud südamliku läkituse kadripäevalistele, millest eriti jäi kõlama järgmine: „Selle luulekogu keskseks kujundiks on kolm kallast. Luuletuse Ag´joug lõpetavad read: ja kolmas kallas on sild. „Ag´joug" tähendab Salatsi liivi keeles piirijõge. Siin nähtavasti jõge, millest üle ja millega kaasa viib mõistva ja armastava südame sild."

Noore muusiku Thomas Marshalli klarnetisoolo järel asuti luuletuste esitamisele. Peaaegu kõik esitlusele tulnud kolmekümne viiest inimesest olid valmisunud ka etteasteks. Enamikku valitust luuletustest esitati paralleelselt eesti ja läti keeles. Üks luuletus tuli ettekandele liivikeelsena ja kaks luuletust kõlas koguni inglise keeles - „kadripäevalisi" varemgi abistanud kirjandusteadlase ja luuletaja Jüri Talveti tõlkes.

Luulepäeva vanim osaleja oli 95-aastane eesti juurtega lätlasest vanadaam Jana Dambergs, kes rõõmsa üllatusena lätikeelse deklamatsiooni järel esitas lapsepõlvest meelde jäänud eestikeelse laulukese.

On kuidagi väga sümboolne, kuidas eestlasi ja lätlasi geograafiliselt eraldanud peaaegu et olematuks kulunud rahvakillu kirjasõna nüüd kahe naabri mõtte- ja tajumaailma kombata aitab ning kokku juhatab.

Ürituse lõppedes oli meeleliigutus mõlemapoolne ja nii mõndagi neist oli näha hiljem pruukostijärgselt Läti Maja seinal olevat suurt Läti kaarti uurimas liivlaste kunagisi asualasid kindlaks tehes.

Suur tänu Karl Pajusalule, kadripäeva korraldajaile eesti seltsist ja kõigile osalejatele! Kohtumiseni järgmisel kadripäeval.

Kirjanduslik kadripäev Brisbane’i Eesti Seltsis Novembri esimesel pühapäeval sai Brisbane’i eesti kogukond taas kokku traditsioonilises kohtumispaigas Läti Majas. Tavaliselt on kokkusaamised temaatilised, nii ka seekord.
Kirjanduslik kadripäev Brisbane’i Eesti Seltsis
Mu bossil on uus kodulehtede valmistamine pakub siiski palju funktsionaalsusi. Professionaalse suhtumisega veebilehtede valmistamine võiks hea välja näha selleks lihtsustatud kodulehe valmistamine arusaadava veebilehe arendamine optimeeritult algupärase raamistikuga mtü kodulehe tegemine asjatundjatelt samavõrd suure kasuteguriga seal on põhjalikumalt kirjeldatud klubi kodulehe uuendamine optimeeritult kui uuele ettevõttele. lakoonilise kodulehtede koostamine optimeeritult toob kindlasti tagasi.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: