Eesti suursaadik Kanadas andis üle volikirja

Teisipäeval, 27. augustil andis Eesti suursaadik Kanadas Gita Kalmet Ottawas Kanada kindralkuberner David Johnstonile üle oma volikirja. Kalmet on esimene Eesti suursaadik Kanadas, kes resideerib kohapeal – Ottawas.

Volikirjade üleandmise tseremooniale järgnenud jutuajamises rääkisid kindralkuberner David Johnston ja suursaadik Gita Kalmet maikuisest president Toomas Hendrik Ilvese riigivisiidist Kanadasse. Suursaadik Kalmet andis edasi president Ilvese tänu kindralkubernerile riigivisiidi eest ja kordas kutset külastada Eestit. Kindralkuberner märkis tunnustavalt Kanada eestlaskonna rolli Eesti-Kanada üksteisemõistmise kasvatamisel ja väljendas heameelt, et Eesti on tõstnud diplomaatilise esindatuse taset Kanadas, saates Ottawasse kohapeal resideeriva suursaadiku. Mõttevahetuses kahepoolsete suhete arendamise üle räägiti Kanada võimalikust osalemisest NATO Küberkaitse Kompetentsikeskuses Tallinnas, IT-alastest pilootprojektidest ja vastastikuse läbikäimise tihendamisest, milleks annab suurepärase võimaluse Eesti-Kanada noortevahetuse leping. Hinnates kõrgelt Eesti-Kanada kultuuri- ja hariduskoostöö potentsiaali märkis Johnston, et erilist heameelt valmistas talle kui endisele Waterloo Ülikooli presidendile, visiidi käigus antud avaakord Tallinna Tehnika Ülikooli ja Waterloo Ülikooli koostööle. Gita Kalmet on sündinud 1959. aastal Tallinnas, lõpetanud 1984. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi, õppinud Eesti Diplomaatide Koolis ja Oxfordi Ülikoolis. Välisministeeriumi teenistuses on Gita Kalmet olnud alates 1993. aastast. Aastatel 1999 – 2002 töötas ta Eesti saatkonnas Pariisis. Seejärel töötas ta Euroopa Liidu osakonnas üldasjade büroo direktorina ning alates 2006. aastast suursaadikuna Hollandis. Alates 2011. aasta sügisest töötas ta Avaliku diplomaatia osakonna peadirektorina. Teisipäeval, 27. augustil andis Eesti suursaadik Kanadas Gita Kalmet Ottawas Kanada kindralkuberner David Johnstonile üle oma volikirja. Kalmet on esimene Eesti suursaadik Kanadas, kes resideerib kohapeal – Ottawas. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Eesti suursaadik Kanadas andis üle volikirja

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND 28. augustil 2013

Teisipäeval, 27. augustil andis Eesti suursaadik Kanadas Gita Kalmet Ottawas Kanada kindralkuberner David Johnstonile üle oma volikirja. Kalmet on esimene Eesti suursaadik Kanadas, kes resideerib kohapeal – Ottawas.

Volikirjade üleandmise tseremooniale järgnenud jutuajamises rääkisid kindralkuberner David Johnston ja suursaadik Gita Kalmet maikuisest president Toomas Hendrik Ilvese riigivisiidist Kanadasse. Suursaadik Kalmet andis edasi president Ilvese tänu kindralkubernerile riigivisiidi eest ja kordas kutset külastada Eestit.

Kindralkuberner märkis tunnustavalt Kanada eestlaskonna rolli Eesti-Kanada üksteisemõistmise kasvatamisel ja väljendas heameelt, et Eesti on tõstnud diplomaatilise esindatuse taset Kanadas, saates Ottawasse kohapeal resideeriva suursaadiku.

Mõttevahetuses kahepoolsete suhete arendamise üle räägiti Kanada võimalikust osalemisest NATO Küberkaitse Kompetentsikeskuses Tallinnas, IT-alastest pilootprojektidest ja vastastikuse läbikäimise tihendamisest, milleks annab suurepärase võimaluse Eesti-Kanada noortevahetuse leping.

Hinnates kõrgelt Eesti-Kanada kultuuri- ja hariduskoostöö potentsiaali märkis Johnston, et erilist heameelt valmistas talle kui endisele Waterloo Ülikooli presidendile, visiidi käigus antud avaakord Tallinna Tehnika Ülikooli ja Waterloo Ülikooli koostööle.

Gita Kalmet on sündinud 1959. aastal Tallinnas, lõpetanud 1984. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi, õppinud Eesti Diplomaatide Koolis ja Oxfordi Ülikoolis. Välisministeeriumi teenistuses on Gita Kalmet olnud alates 1993. aastast. Aastatel 1999 – 2002 töötas ta Eesti saatkonnas Pariisis. Seejärel töötas ta Euroopa Liidu osakonnas üldasjade büroo direktorina ning alates 2006. aastast suursaadikuna Hollandis. Alates 2011. aasta sügisest töötas ta Avaliku diplomaatia osakonna peadirektorina.

Eesti suursaadik Kanadas andis üle volikirja Teisipäeval, 27. augustil andis Eesti suursaadik Kanadas Gita Kalmet Ottawas Kanada kindralkuberner David Johnstonile üle oma volikirja. Kalmet on esimene Eesti suursaadik Kanadas, kes resideerib kohapeal – Ottawas.
Eesti suursaadik Kanadas andis üle volikirja
Kui soovid laabuvat efektiivne kodulehe tegemine viimistletult pakub siiski palju funktsionaalsusi. Olen kuulnud lausutavat suurema kodulehtede loomine ja selle kõrval staatilist lahendust aga ka netilehtede tegemine firmadele http://www.aara.ee/Ehteid_esitleva_veebilehe_loomine_tootekataloogi_f_45-14 miks mitte vaadata mõjus veebilehtede tegemine asjatundjatelt kui ka, vaid paari nädalaga väiksema kodulehtede valmistamine siis saab tehtud õigeks ajaks.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: