Taasiseseisvumise aastapäev Sydneys

Sydney eestlased tähistasid laupäeval, 24. augustil Eesti taasiseseisvumise aastapäeva seltskondliku koosviibimisega Eesti Majas.

Eesti Vabariigi peakonsul Austraalias Katrin Kanarik. Foto: Aune Vetik Tervituskõne pidas Sydney Eesti Seltsi esimees Madis Alvre puudutades põgusalt nii 20. augustile eelnenud kui ka järgnenud sündmusi, mis olid olulise tähtsusega Eesti riigile ja rahvale. Oma kõnes tõi Madis Alvre esile, et eestlased välismaal on alati tähistanud Eesti vabariigi aastapäeva ja võidupüha, 14. juuni küüditamisaastapäeva ja emadepäeva. Nüüd on nendele tähtpäevadele lisandunud ka taasiseseisvumispäeva tähistamine. Seda päeva, 20.augusti, tähistatakse väljaspool Eestit juba üsna märkimisväärselt. "Küllap on selle kuupäeva promomiseks välismaal aidanud kaasa ka nn uustulnukate grupid - uus laine Eestist väljarändajaid," lisab Madis Alvre. Järgmisena sai sõna Eesti Vabariigi peakonsul Katrin Kanarik. Peakonsul peatus pikemalt president Toomas Hendrik Ilvese selleaastasel kõnel, kus president räägib oskusest uuesti alustada, milles seisneb Eesti edu võti. Katrin Kanarik tõstis esile Eesti positiivseid saavutusi - üheks selliseks on väikese Eesti kiire areng ja edukus infotehnoloogia valdkonnas, mis omakorda on maailmas tähelepanu äratanud. Isiklikke mälestusi 20. augusti sündmustest meenutades peakonsul, kui "hirmuäratavat aega kõigile, mil üle Eesti käis külm laine, hoolimata sellest, et väljas oli ilus suvelõpu päev". Katrin Kanarik tänas Austraalia eestlaste kogukonda selle eest, et seda päeva siin tähistatakse, nende panuse ja toetuse eest Eesti taasiseseisvumise saavutamisel. Koosviibimise meelelahutusliku poole pealt kandis hoolt eestlaste ja austraallaste ühendatud koor "In Harmony" (Kooskõlas) Rachelle Elliotti juhatamisel. Ettekandele tulid neli laulu: "Isamaale", "Muusika", "Puudutus" ja "Ta lendab mesipuu poole". Laulukoor käib koos korra kuus ja harjutab selleks, et järgmise aasta suvel laulupeole esinema pääseda. Järgnes kohvilaud ja seltskondlik koosviibimine. Koosviibimise korraldas Sydney Eesti Selts.In Harmony esitas koosviibimisel neli eestikeelset laulu. Foto: Aune Vetik Sydney eestlased tähistasid laupäeval, 24. augustil Eesti taasiseseisvumise aastapäeva seltskondliku koosviibimisega Eesti Majas. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Taasiseseisvumise aastapäev Sydneys

Aune Vetik 30. augustil 2013

Sydney eestlased tähistasid laupäeval, 24. augustil Eesti taasiseseisvumise aastapäeva seltskondliku koosviibimisega Eesti Majas.

Taasiseseisvumise aastapäev Sydneys
Eesti Vabariigi peakonsul Austraalias Katrin Kanarik. Foto: Aune Vetik

Tervituskõne pidas Sydney Eesti Seltsi esimees Madis Alvre puudutades põgusalt nii 20. augustile eelnenud kui ka järgnenud sündmusi, mis olid olulise tähtsusega Eesti riigile ja rahvale.

Oma kõnes tõi Madis Alvre esile, et eestlased välismaal on alati tähistanud Eesti vabariigi aastapäeva ja võidupüha, 14. juuni küüditamisaastapäeva ja emadepäeva. Nüüd on nendele tähtpäevadele lisandunud ka taasiseseisvumispäeva tähistamine. Seda päeva, 20.augusti, tähistatakse väljaspool Eestit juba üsna märkimisväärselt. "Küllap on selle kuupäeva promomiseks välismaal aidanud kaasa ka nn uustulnukate grupid - uus laine Eestist väljarändajaid," lisab Madis Alvre.

Järgmisena sai sõna Eesti Vabariigi peakonsul Katrin Kanarik. Peakonsul peatus pikemalt president Toomas Hendrik Ilvese selleaastasel kõnel, kus president räägib oskusest uuesti alustada, milles seisneb Eesti edu võti.

Katrin Kanarik tõstis esile Eesti positiivseid saavutusi - üheks selliseks on väikese Eesti kiire areng ja edukus infotehnoloogia valdkonnas, mis omakorda on maailmas tähelepanu äratanud.

Isiklikke mälestusi 20. augusti sündmustest meenutades peakonsul, kui "hirmuäratavat aega kõigile, mil üle Eesti käis külm laine, hoolimata sellest, et väljas oli ilus suvelõpu päev".

Katrin Kanarik tänas Austraalia eestlaste kogukonda selle eest, et seda päeva siin tähistatakse, nende panuse ja toetuse eest Eesti taasiseseisvumise saavutamisel.

Koosviibimise meelelahutusliku poole pealt kandis hoolt eestlaste ja austraallaste ühendatud koor "In Harmony" (Kooskõlas) Rachelle Elliotti juhatamisel. Ettekandele tulid neli laulu: "Isamaale", "Muusika", "Puudutus" ja "Ta lendab mesipuu poole". Laulukoor käib koos korra kuus ja harjutab selleks, et järgmise aasta suvel laulupeole esinema pääseda.

Järgnes kohvilaud ja seltskondlik koosviibimine.

Koosviibimise korraldas Sydney Eesti Selts.

Taasiseseisvumise aastapäev Sydneys
In Harmony esitas koosviibimisel neli eestikeelset laulu. Foto: Aune Vetik
Taasiseseisvumise aastapäev Sydneys Sydney eestlased tähistasid laupäeval, 24. augustil Eesti taasiseseisvumise aastapäeva seltskondliku koosviibimisega Eesti Majas.
Taasiseseisvumise aastapäev Sydneys
Ühelt poolt on tulemuslik kodulehe loomine siis oli keerukas leida. Paljud on tähelepanu juhtinud efektiivse kodulehtede valmistamine ja see ei saa olla juhus sisukalt veebilehtede tegemine odavalt www.aara.ee reaalselt kasutatav tekstilise veebilehe valmistamine odavalt tasub vaeva kiiresti ära tohutult edasiarendatud soodsa kodulehtede tegemine sisukalt kuidas lähemalt elemendid
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: