Alfonzetti: meil on eesti lauljatelt palju õppida

Intervjuu 7.aprillil Sydney Ooperimajas vahetult pärast kontserti Yarmila Alfonzetti, Sydney Ooperimaja minifestivalide sarja The Composers korraldajaga

Yarmilla Alfonzetti vastuvõtul Eesti Majas. Foto: Tõnu TormisMaailmas on palju muusikuid, kelle loomingut tutvustada. Miks valisite just Arvo Pärdi ja filharmoonia kammerkoori? Ma olen kammerkoori suur fänn ja arvan, et nad on oivalised. Meil siin on neilt palju õppida, eelkõige just professionaalsust ja pühendumist. Ja seda pühendumust on näha ja tunda nende esinemistel. Ma külastasin Eestit eelmisel aastal ning valmistades ette minifestivali Pärdi muusikast, kohtusin Arvo Pärdi, Tõnu Kaljuste ja filharmoonia kammerkooriga. Veetsin mõned päevad kuulates koori ja mõistsin, mida tähendab see, kui inimesed, kes muusikat interpreteerivad, on professionaalid. Neid austatakse nende väljaõppe tõttu kui kunstnikke. Ma väga loodan, et ka Sydneys ja Austraalias saab ajapikku olema üha enam professionaalseid muusikuid, professionaalseid koore, kes saavad pühenduda muusikale ja teenida muusikat tehes leiba. Aga rääkides tänasest kontserdist... Teate, Arvo Pärt on üks hull helilooja, aga ma armastan teda.   Mille poolest oli tänane kontsert eriline? Teate, mis on minu jaoks üldse eriline? Mul võttis päris kaua aega veenmaks Sydney Ooperimaja, et meil tuleks pöörata tähelepanu elavate heliloojate loomingule. Pärdi festival oli kolmas omataoliste hulgas. Möödunud aastal toimusid kaks festivali: Steve Reichi ja John Cage'i muusikale pühendatud. Aga ma ei ole rahul enne, kui me jõuame Sydneys 50. festivalini. Mujal maailmas pööratakse palju tähelepanu just elavate heliloojate loomingu tutvustamisele ja tänapäevast muusikat tuleks esile tuua ka meil.   Kui tõenäoline on, et edapidi tutvustatakse Sydney Ooperimajas veel mõne eesti helilooja loomingut? Ma olen nii mõnegi eesti helilooja teoseid kuulanud. Kammerkoori direktor Esper Linnamägi andis mulle kuulata imelisi lindistusi Tõnu Kõrvitsa loomingust. Ma usun küll, et kord tuleb aeg, mil me saame taas tutvustada eesti muusikat. Plaanide paikapanek võib aga võtta aastaid, eriti kui tahta kaasata ka Austraalia teisi osariike ja kontserdipaiku. Minulgi oli esialgu idee, et kammerkoor võiks esineda Melbourne'is, ent kontserdipaikade ja kuupäevade paikasaamne pole just lihtne. Huvi teistest osariikidest filharmoonia kammerkoori vastu oli päris suur, aga selliseid kontserte ei saa korraldada üleöö.   Kas Sydney publik näitab alati oma vaimustust nii tuliselt välja kui tänasel kontserdil? Ei, see oli eriline. Need inimesed, kes Pärdi kontserdile tulid, ei tahtnud sel hetkel olla kusagil mujal ja see on maagiline. Nad tulid, sest nad armastavad ja austavad seda muusikat ja seda koori.   Intervjuu 7.aprillil Sydney Ooperimajas vahetult pärast kontserti Yarmila Alfonzetti, Sydney Ooperimaja minifestivalide sarja The Composers korraldajaga suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Alfonzetti: meil on eesti lauljatelt palju õppida

Tea Taruste 2. mail 2013

Intervjuu 7.aprillil Sydney Ooperimajas vahetult pärast kontserti Yarmila Alfonzetti, Sydney Ooperimaja minifestivalide sarja The Composers korraldajaga

Alfonzetti: meil on eesti lauljatelt palju õppida
Yarmilla Alfonzetti vastuvõtul Eesti Majas. Foto: Tõnu Tormis

Maailmas on palju muusikuid, kelle loomingut tutvustada. Miks valisite just Arvo Pärdi ja filharmoonia kammerkoori?

Ma olen kammerkoori suur fänn ja arvan, et nad on oivalised. Meil siin on neilt palju õppida, eelkõige just professionaalsust ja pühendumist. Ja seda pühendumust on näha ja tunda nende esinemistel.

Ma külastasin Eestit eelmisel aastal ning valmistades ette minifestivali Pärdi muusikast, kohtusin Arvo Pärdi, Tõnu Kaljuste ja filharmoonia kammerkooriga. Veetsin mõned päevad kuulates koori ja mõistsin, mida tähendab see, kui inimesed, kes muusikat interpreteerivad, on professionaalid. Neid austatakse nende väljaõppe tõttu kui kunstnikke. Ma väga loodan, et ka Sydneys ja Austraalias saab ajapikku olema üha enam professionaalseid muusikuid, professionaalseid koore, kes saavad pühenduda muusikale ja teenida muusikat tehes leiba.

Aga rääkides tänasest kontserdist... Teate, Arvo Pärt on üks hull helilooja, aga ma armastan teda.

 

Mille poolest oli tänane kontsert eriline?

Teate, mis on minu jaoks üldse eriline? Mul võttis päris kaua aega veenmaks Sydney Ooperimaja, et meil tuleks pöörata tähelepanu elavate heliloojate loomingule. Pärdi festival oli kolmas omataoliste hulgas. Möödunud aastal toimusid kaks festivali: Steve Reichi ja John Cage'i muusikale pühendatud. Aga ma ei ole rahul enne, kui me jõuame Sydneys 50. festivalini. Mujal maailmas pööratakse palju tähelepanu just elavate heliloojate loomingu tutvustamisele ja tänapäevast muusikat tuleks esile tuua ka meil.

 

Kui tõenäoline on, et edapidi tutvustatakse Sydney Ooperimajas veel mõne eesti helilooja loomingut?

Ma olen nii mõnegi eesti helilooja teoseid kuulanud. Kammerkoori direktor Esper Linnamägi andis mulle kuulata imelisi lindistusi Tõnu Kõrvitsa loomingust. Ma usun küll, et kord tuleb aeg, mil me saame taas tutvustada eesti muusikat. Plaanide paikapanek võib aga võtta aastaid, eriti kui tahta kaasata ka Austraalia teisi osariike ja kontserdipaiku. Minulgi oli esialgu idee, et kammerkoor võiks esineda Melbourne'is, ent kontserdipaikade ja kuupäevade paikasaamne pole just lihtne. Huvi teistest osariikidest filharmoonia kammerkoori vastu oli päris suur, aga selliseid kontserte ei saa korraldada üleöö.

 

Kas Sydney publik näitab alati oma vaimustust nii tuliselt välja kui tänasel kontserdil?

Ei, see oli eriline. Need inimesed, kes Pärdi kontserdile tulid, ei tahtnud sel hetkel olla kusagil mujal ja see on maagiline. Nad tulid, sest nad armastavad ja austavad seda muusikat ja seda koori.

 

Alfonzetti: meil on eesti lauljatelt palju õppida Intervjuu 7.aprillil Sydney Ooperimajas vahetult pärast kontserti Yarmila Alfonzetti, Sydney Ooperimaja minifestivalide sarja The Composers korraldajaga
Alfonzetti: meil on eesti lauljatelt palju õppida
Otsisin ja leidsin väiksema kodulehtede arendamine kohe ära teha. Veebimaastikul on kindlasti kiire kodulehe loomine ega pole kivisse raiutud ja selge veebilehe tegemine loe artiklit www.aara.ee mida tasuks netilehe tegemine siis firmast, midagi samavõrd kaalukat kui on veebilehtede programmeerimine kvaliteetselt toob kindlasti tagasi. lihtsustatud veebilehe tegemine firma poolt on samuti kaasaegne.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: