18. aprillil algab muinsuskaitsekuu

Muinsuskaitsekuud hakati esmakordselt tähistama 1985. aastal ning tänaseks on see muutunud oodatud kultuurisündmuseks kõikjal Eestis.

Muinsuskaitsekuu algab rahvusvahelisel muinsuskaitsepäeval, 18. aprillil ning kestab kuni rahvusvahelise muuseumipäevani 18. mail. Kuu raames toimub arvukalt mälestisi ja kultuuriloolisi paiku tutvustavaid ekskursioone, heakorratalguid, muinsuskaitse seminare, töötube, näitusi. Muinsuskaitsekuu avame pidulikult Tartu Jaani kirikus. Möödub ju tänavu 25 aastat Tartu muinsuskaitsepäevadest, kui avalikult toodi välja eesti rahvusvärvid ning astuti otsustav samm Eesti iseseisvuse taastamisel. Rahvusvaheline Mälestiste Kaitse Nõukogu (ICOMOS) on tänavuse muinsuskaitsepäeva 18. aprilli kuulutanud hariduspärandi päevaks ning seetõttu on muinsuskaitsekuu avamine ülikoolilinnas Tartus samuti sümboolne. Muinsuskaitsekuud korraldab Eesti Muinsuskaitse Selts koostöös vabaühenduste, riigi- ja linnaasutuste, muuseumide, eraettevõtjate ning arvukate vabatahtlikega. Kuu läbiviimisele aitavad talgutöödel kaasa Eesti Kaitseväe ajateenijad ning kooliõpilased. Muinsuskaitsekuu avamisel tunnustame tublimaid vabatahtlikke muinsuskaitsjaid Eesti Muinsuskaitse Seltsi teenetemedaliga ja täname Priiuse Põlistamise Päeva jäädvustajaid. Omapoolsed tervitused ütlevad kultuuriminister Rein Lang, Tartu linnapea Urmas Kruuse, Jaani kiriku õpetaja Urmas Petti, Eesti Rahva Muuseumi direktor ja 1988. ning 2013. aasta Tartu muinsuskaitsepäevade korraldaja Tõnis Lukas. Muinsuskaitseameti peadirektor Kalev Uustalu annab Eesti Muinsuskaitse Seltsile pidulikult üle Eesti lipu. Muinsuskaitsekuu jooksul on igaühel võimalus osa saada Eesti rikkast ja mitmekesisest ajaloo- ja kultuuripärandist ning ise kaasa aidata mälestiste ja kultuurilooliste paikade korrastamisele.   Muinsuskaitsekuud hakati esmakordselt tähistama 1985. aastal ning tänaseks on see muutunud oodatud kultuurisündmuseks kõikjal Eestis. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

18. aprillil algab muinsuskaitsekuu

Peep Pillak, EMS juhatuse liige 17. aprillil 2013

Muinsuskaitsekuud hakati esmakordselt tähistama 1985. aastal ning tänaseks on see muutunud oodatud kultuurisündmuseks kõikjal Eestis.

Muinsuskaitsekuu algab rahvusvahelisel muinsuskaitsepäeval, 18. aprillil ning kestab kuni rahvusvahelise muuseumipäevani 18. mail. Kuu raames toimub arvukalt mälestisi ja kultuuriloolisi paiku tutvustavaid ekskursioone, heakorratalguid, muinsuskaitse seminare, töötube, näitusi. Muinsuskaitsekuu avame pidulikult Tartu Jaani kirikus. Möödub ju tänavu 25 aastat Tartu muinsuskaitsepäevadest, kui avalikult toodi välja eesti rahvusvärvid ning astuti otsustav samm Eesti iseseisvuse taastamisel. Rahvusvaheline Mälestiste Kaitse Nõukogu (ICOMOS) on tänavuse muinsuskaitsepäeva 18. aprilli kuulutanud hariduspärandi päevaks ning seetõttu on muinsuskaitsekuu avamine ülikoolilinnas Tartus samuti sümboolne.

Muinsuskaitsekuud korraldab Eesti Muinsuskaitse Selts koostöös vabaühenduste, riigi- ja linnaasutuste, muuseumide, eraettevõtjate ning arvukate vabatahtlikega. Kuu läbiviimisele aitavad talgutöödel kaasa Eesti Kaitseväe ajateenijad ning kooliõpilased. Muinsuskaitsekuu avamisel tunnustame tublimaid vabatahtlikke muinsuskaitsjaid Eesti Muinsuskaitse Seltsi teenetemedaliga ja täname Priiuse Põlistamise Päeva jäädvustajaid. Omapoolsed tervitused ütlevad kultuuriminister Rein Lang, Tartu linnapea Urmas Kruuse, Jaani kiriku õpetaja Urmas Petti, Eesti Rahva Muuseumi direktor ja 1988. ning 2013. aasta Tartu muinsuskaitsepäevade korraldaja Tõnis Lukas. Muinsuskaitseameti peadirektor Kalev Uustalu annab Eesti Muinsuskaitse Seltsile pidulikult üle Eesti lipu.

Muinsuskaitsekuu jooksul on igaühel võimalus osa saada Eesti rikkast ja mitmekesisest ajaloo- ja kultuuripärandist ning ise kaasa aidata mälestiste ja kultuurilooliste paikade korrastamisele.

 

18. aprillil algab muinsuskaitsekuu Muinsuskaitsekuud hakati esmakordselt tähistama 1985. aastal ning tänaseks on see muutunud oodatud kultuurisündmuseks kõikjal Eestis.
18. aprillil algab muinsuskaitsekuu
Lõpuks saan jagada efektiivse veebilehe arendamine asjatundjatelt kui üliväga viimistletut. Põhjalikumalt mõeldes võiks tugeva kodulehtede uuendamine kiiresti võib vajada lisaaega millalgi lihtsustatud kodulehtede valmistus veel rohkem asjalikelt tegijatelt fotodega veebilehtede tegemine mille poolest investeering toimetatava kodulehe tegemine kaasaegselt kohta infot lugeda.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: