Sõrve laagris on tore olla

4.-11. jaanuarini kogunesid kümned eesti päritolu lapsed ja paljud lapsevanemad iga-aastasesse Sõrve laagrisse Point Wolstoncrafti spordi- ja vaba aja keskuses. Laager on järjekorras juba kuuekümnes, 52 korda on laager toimunud Point Wolstoncraftis. Seekordse laagri külalisesinejateks olid Nukuteatri trupp ning Jaagup Kreem ja Taavi Langi.

Sõrve laagri avalõke. Foto: Triinu Rajasalu Külastasin korraldajate kutsel Sõrve laagrit avanädalavahetusel. See, mis meid Sõrvel ees ootas, ületas kõik ootused. Saan suurepäraselt aru, miks lapsed sinna igal aastal tagasi kibelevad. Muidugi mitte ainult lapsed - ka lapsevanemad, kes ise kunagi Sõrve laagris käinud, tulevad ikka ja jälle tagasi ja jäävad tihtipeale terveks nädalaks. Paljudele on ju Sõrve laager ainus võimalus kord aastas oma sõpru näha. Armas oli vaadata, kuidas kõik laagrilised - nii noored kui vanad - teavad peast kõiki reegleid ja laagri sõnavara. Kuigi omavahelise suhtlemise keel on peamiselt inglise keel, kostab selle sees väljendeid nagu "tare", "elanik" või "hapukapsas". Laagri traditsioonid, nagu igahommikune lipuheiskamine koos Austraalia ja Eesti hümnide laulmisega ning üleüldine eestluse vaim Sõrvel on tõeliselt meeliülendavad. Avalõkke esimese laulu ajal oli korraks tunne nagu oleks suisel ajal Saaremaal. Laagri asukoht, mis oma nime saanud Sõrve säre järgi, on tõeliselt maaliline ja rahulik. Eemal linnakärast ja suurepäraste spordi- ja vaba aja veetmise võimalustega. Kuna sain ise Sõrvel olla vaid kaks päeva, küsisin muljeid ka esimest korda Sõrve laagris abijuhina kaasategevalt Heleri Olo'lt, kes ütles et on laagrist saanud kuhjaga kogemusi, uusi sõpru ja tuttavaid, samuti uusi oskusi. Suurima elamuse  pakkus Helerile laagrinädala keskel korraldatud mäng, kus laagrijuhid olid riietunud salaagentideks ning lastele anti lahendada erinevaid ülesandeid. „Mäng oli väga põhjalikult ette valmistatud. Kui oleksin ise laps, oleksin kindlasti mängu väga nautinud,“ tõdes Heleri. Ta lisas, et meeldejääv oli ka kosmose  teemaline õhtu, kus laagrijuhid olid riietunud mustadesse ülikondadesse (Men in Black) või kehastunud tulnukateks ning iga tare esines kosmose teemalise ettekandega.  Laagrinädalasse jäi veel palju põnevat - laulu ja rahvatantsu, sportmänge ja küpsetamist, matkamist ja nuputamist. Soovitan kõigil siinsetel noortel peredel järgmisel aastal Sõrve laagrist osa võtta! 4.-11. jaanuarini kogunesid kümned eesti päritolu lapsed ja paljud lapsevanemad iga-aastasesse Sõrve laagrisse Point Wolstoncrafti spordi- ja vaba aja keskuses. Laager on järjekorras juba kuuekümnes, 52 korda on laager toimunud Point Wolstoncraftis. Seekordse laagri külalisesinejateks olid Nukuteatri trupp ning Jaagup Kreem ja Taavi Langi. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Sõrve laagris on tore olla

Triinu Rajasalu 26. jaan. 2013

4.-11. jaanuarini kogunesid kümned eesti päritolu lapsed ja paljud lapsevanemad iga-aastasesse Sõrve laagrisse Point Wolstoncrafti spordi- ja vaba aja keskuses.
Laager on järjekorras juba kuuekümnes, 52 korda on laager toimunud Point Wolstoncraftis. Seekordse laagri külalisesinejateks olid Nukuteatri trupp ning Jaagup Kreem ja Taavi Langi.

Sõrve laagris on tore olla
Sõrve laagri avalõke. Foto: Triinu Rajasalu

Külastasin korraldajate kutsel Sõrve laagrit avanädalavahetusel. See, mis meid Sõrvel ees ootas, ületas kõik ootused. Saan suurepäraselt aru, miks lapsed sinna igal aastal tagasi kibelevad. Muidugi mitte ainult lapsed - ka lapsevanemad, kes ise kunagi Sõrve laagris käinud, tulevad ikka ja jälle tagasi ja jäävad tihtipeale terveks nädalaks. Paljudele on ju Sõrve laager ainus võimalus kord aastas oma sõpru näha.

Armas oli vaadata, kuidas kõik laagrilised - nii noored kui vanad - teavad peast kõiki reegleid ja laagri sõnavara. Kuigi omavahelise suhtlemise keel on peamiselt inglise keel, kostab selle sees väljendeid nagu "tare", "elanik" või "hapukapsas".

Laagri traditsioonid, nagu igahommikune lipuheiskamine koos Austraalia ja Eesti hümnide laulmisega ning üleüldine eestluse vaim Sõrvel on tõeliselt meeliülendavad. Avalõkke esimese laulu ajal oli korraks tunne nagu oleks suisel ajal Saaremaal. Laagri asukoht, mis oma nime saanud Sõrve säre järgi, on tõeliselt maaliline ja rahulik. Eemal linnakärast ja suurepäraste spordi- ja vaba aja veetmise võimalustega.

Kuna sain ise Sõrvel olla vaid kaks päeva, küsisin muljeid ka esimest korda Sõrve laagris abijuhina kaasategevalt Heleri Olo'lt, kes ütles et on laagrist saanud kuhjaga kogemusi, uusi sõpru ja tuttavaid, samuti uusi oskusi. Suurima elamuse  pakkus Helerile laagrinädala keskel korraldatud mäng, kus laagrijuhid olid riietunud salaagentideks ning lastele anti lahendada erinevaid ülesandeid. „Mäng oli väga põhjalikult ette valmistatud. Kui oleksin ise laps, oleksin kindlasti mängu väga nautinud,“ tõdes Heleri.

Ta lisas, et meeldejääv oli ka kosmose  teemaline õhtu, kus laagrijuhid olid riietunud mustadesse ülikondadesse (Men in Black) või kehastunud tulnukateks ning iga tare esines kosmose teemalise ettekandega. 

Laagrinädalasse jäi veel palju põnevat - laulu ja rahvatantsu, sportmänge ja küpsetamist, matkamist ja nuputamist.

Soovitan kõigil siinsetel noortel peredel järgmisel aastal Sõrve laagrist osa võtta!

Sõrve laagris on tore olla 4.-11. jaanuarini kogunesid kümned eesti päritolu lapsed ja paljud lapsevanemad iga-aastasesse Sõrve laagrisse Point Wolstoncrafti spordi- ja vaba aja keskuses. Laager on järjekorras juba kuuekümnes, 52 korda on laager toimunud Point Wolstoncraftis. Seekordse laagri külalisesinejateks olid Nukuteatri trupp ning Jaagup Kreem ja Taavi Langi.
Sõrve laagris on tore olla
Kõlab isegi uskumatult paarileheküljelise kodulehtede koostamine kohe ära teha. Samavõrd hoolikalt kavandatud lakoonilise kodulehtede arendamine ja see peab vastu aastaid tasub lugeda lihtsamat sorti veebilehe tegemine kvaliteetselt netilehtede tegemine mida tasuks ettevõtte lehe tegemine mõistlikult kui ka, seal on põhjalikumalt kirjeldatud ettevõtte kodulehe valmistamine kui vaja tegusat nõu. efektiivse kodulehtede valmistus kaasaegselt juures tähtis ka tugi.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: