Juhan Viidingu luule tõi rahva Sydney Eesti Majja

Laupäeva 29. detsembri hommik. Eesti Päevad on tuurid sisse saanud ja võiks arvata, et enamik rahvast võtab osa rannamängudest kurikuulsas Coogee rannas. Ometi hakkab rahvast tilkuma ka Sydney Eesti Majja, kuniks kõik istekohad saavad saalis täidetud.

Juhan Viidingu loomingut tutvustasid tuntud Eesti rokkmuusik Jaagup Kreem ja kitarrist Taavi Langi. Foto: Aale Kask-Ong Autogrammide järjekord peale etendust ei tahtnud kuidagi lüheneda.Küsimusi Jaagup Kreemile tuli nii vasakult kui paremalt. Foto: Aune Vetik Juhan Viidingu nimi on tuttav igale kodueestlasele. Kuid mitte ainult, nagu näitas kohale tulnud huviliste hulk. Tema tekstid puudutavad kuulajat. Kohati annavad nad parema ettekujutuse elust 1970. ja 1980. aastate Eestis kui ükski ajalooõpik suudaks. Kogu ajastu vastuolulisus peegeldub tema luules, nagu ka loomingu avaldamine nii oma nime all kui alter ego Jüri Üdina. Sydney Eesti Maja timmitud valgusega ruumis kandsid Juhan Viidingu loomingut ette tuntud eesti rokkmuusik, ansambli “Terminaator”solist Jaagup Kreem ja kitarrist Taavi Langi. Jaagup Kreemi suhe Juhan Viidinguga on eriline. Juhan Viiding oli ta onu. Luulehommikule lisasidki vürtsi põnevad perelood. Nii sai me teada, millise Juhan Viidingu loo ajal pidas vanaema heaks toast lahkuda ja nii edasi. Jaagup Kreem on muusik ja enamus luulest olid seatud muusikalisteks paladeks. Kreem on ka ise tunnistanud, et see on viis kuidas nendeni jõuda, kes luulet ei loe. Samasuguse kavaga on Jaagup Kreem, Taavi Langi ja Tiit Kikas (kes kahjuks Sydneysse ei tulnud) tuuritanud ka Eestis ning üllitanud kaks plaati. Viimast plaati sai osta ka Eesti Päevadel. Peale luulehommikut kadusid aga plaadid nagu soojad saiad. Igatahes, Viidingut saatis menu ka Sydneys ja tema tekstide vastu pole huvi lakkanud ka siinpool maakera.   Laupäeva 29. detsembri hommik. Eesti Päevad on tuurid sisse saanud ja võiks arvata, et enamik rahvast võtab osa rannamängudest kurikuulsas Coogee rannas. Ometi hakkab rahvast tilkuma ka Sydney Eesti Majja, kuniks kõik istekohad saavad saalis täidetud. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Juhan Viidingu luule tõi rahva Sydney Eesti Majja

AALE KASK-ONG 21. jaan. 2013

Laupäeva 29. detsembri hommik. Eesti Päevad on tuurid sisse saanud ja võiks arvata, et enamik rahvast võtab osa rannamängudest kurikuulsas Coogee rannas. Ometi hakkab rahvast tilkuma ka Sydney Eesti Majja, kuniks kõik istekohad saavad saalis täidetud.

Juhan Viidingu luule tõi rahva Sydney Eesti Majja
Juhan Viidingu loomingut tutvustasid tuntud Eesti rokkmuusik Jaagup Kreem ja kitarrist Taavi Langi. Foto: Aale Kask-Ong
Juhan Viidingu luule tõi rahva Sydney Eesti Majja
Autogrammide järjekord peale etendust ei tahtnud kuidagi lüheneda.Küsimusi Jaagup Kreemile tuli nii vasakult kui paremalt. Foto: Aune Vetik

Juhan Viidingu nimi on tuttav igale kodueestlasele. Kuid mitte ainult, nagu näitas kohale tulnud huviliste hulk. Tema tekstid puudutavad kuulajat. Kohati annavad nad parema ettekujutuse elust 1970. ja 1980. aastate Eestis kui ükski ajalooõpik suudaks. Kogu ajastu vastuolulisus peegeldub tema luules, nagu ka loomingu avaldamine nii oma nime all kui alter ego Jüri Üdina.

Sydney Eesti Maja timmitud valgusega ruumis kandsid Juhan Viidingu loomingut ette tuntud eesti rokkmuusik, ansambli “Terminaator”solist Jaagup Kreem ja kitarrist Taavi Langi.

Jaagup Kreemi suhe Juhan Viidinguga on eriline. Juhan Viiding oli ta onu. Luulehommikule lisasidki vürtsi põnevad perelood. Nii sai me teada, millise Juhan Viidingu loo ajal pidas vanaema heaks toast lahkuda ja nii edasi.

Jaagup Kreem on muusik ja enamus luulest olid seatud muusikalisteks paladeks. Kreem on ka ise tunnistanud, et see on viis kuidas nendeni jõuda, kes luulet ei loe. Samasuguse kavaga on Jaagup Kreem, Taavi Langi ja Tiit Kikas (kes kahjuks Sydneysse ei tulnud) tuuritanud ka Eestis ning üllitanud kaks plaati.

Viimast plaati sai osta ka Eesti Päevadel. Peale luulehommikut kadusid aga plaadid nagu soojad saiad.

Igatahes, Viidingut saatis menu ka Sydneys ja tema tekstide vastu pole huvi lakkanud ka siinpool maakera.

 

Juhan Viidingu luule tõi rahva Sydney Eesti Majja Laupäeva 29. detsembri hommik. Eesti Päevad on tuurid sisse saanud ja võiks arvata, et enamik rahvast võtab osa rannamängudest kurikuulsas Coogee rannas. Ometi hakkab rahvast tilkuma ka Sydney Eesti Majja, kuniks kõik istekohad saavad saalis täidetud.
Juhan Viidingu luule tõi rahva Sydney Eesti Majja
Lõpuks saan jagada klubi kodulehtede valmistamine hästi kohta kirjutatud. Meistritööna ajastatud kodulehtede valmistus põhjalikult tasub leida usaldusväärne partner aga ka selge veebilehtede valmistamine kvaliteetselt vaata teksti www.aara.ee samas on ka sisukuse poolest selge struktuuriga kodulehtede valmistamine kujunduslikult uudse lahendusega mis on selge veebilehe arendamine maksimaalselt kestvate tulemustega.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: