Sydney Eesti Päevadel käis koos salaorganisatsioon - Muusajüngrid

Kui Heidi ja Rein Aedma luuleteater Muusajüngrid loojatena mind Sydney Eesti Päevadel teatri luuleetenduses kaasa lööma kutsusid, siis esmakordse osalejana sain asjast aimu Urmas Vadi sõnade kaudu:

Sirje Jõgi osales Muusajüngrite etendusel esimest korda. Foto: Aune Vetik Rein ja Heidi Aedma. Foto: Aune Vetik"Kõik, kes sinna kuuluvad, saavad ühest asjast aru, et kõik ei olegi veel hulluks läinud, et kogu maailmal on lisaks sellele majandus-poliitilisele olmerägale veel teine pool, mis ütleb, et ilu päästab maailma". See kõlas hästi. Andsin nõusoleku. Aga et inimesed tõusevad üksteise järel püsti ja hakkavad luulet lugema, ja et see on nii nauditav tegevus, ja et lugejaid ja kuulajaid saab kohvikutäis, seda ma ette ei teadnud, nii et asi hakkas paistma avaliku saladusena. Kõnesolev luuleetendus oli Muusajüngritele erakordne – tähistati luuleteatri kümnendat sünnipäeva. Sel puhul olid oma õnnitluse saatnud Hilja ja Arved Viirlaid Kanadast, Jüri Talvet, Ago Künnap, Uno Loop, Roman Baskin, Ita Ever, Ain Lutsepp, Anu ja Enn Hallik, Annika Koppel Eestist ning Muusajüngrite kauaaegne patroon tuntud bibliofiil Valdemar Vilder Thirlmerest. Etendus algas ja lõppes fotomontaa¾iga Muusajüngrite senisest tegevusest, raamistatuna tuntud ja armastatud meloodiatest - Silvi Vraidi "Vana pildiraam" ning Urmas Alenderi "Hoia mind nii, et jääksin alles". See fotogalerii aitas meenutada neidki muusajüngreid, kes juba manalateel... Kavas oli popurrii kümne aasta jooksul käsitletud autorite loomingust, alates Lydia Koidula ärkamisaegsest luulest kuni tänapäeva elavate klassikute – Arved Viirlaiu, Hando Runneli, Mats Traadi ja Jüri Talveti lüürikani. Esinesid Lea Holm, Maud Kaljot, Kalev Savi, Uno Mardus, Taivo Anspal, Heinrich Korbe, Dr.Terry Kass, Heidi Aedma, Tiina Pill, Juhan Lübek, Krista Ford, Andres Palm, August Kangro, Edmund Ranniko, Triinu Rajasalu, Dr Kieran Scott, Aune Vetik, Olav Pihlak, Andres Perendi, Rein Aedma, Heino Meipalu, Dr Toomas Pill, Eugen Vilder, Sirje Jõgi, Kulla ja Hans Puurand, Mart Soesson, Marina Mardus ja Aivo Takis. Väljapaisev oli, et Maud Kaljot ja Heinrich Korbe lugesid luuletused peast, kusjuures Heinrich Korbel oli eriti pikk luuletus - Gustav Suitsu "Kerkokell". Uue muusajüngrina osales ja esines käesoleva kirjutise autori kõrval ka Adelaide'i koguduse õpetaja Andres Palm. Sydney Eesti Maja kohvikusaal oli osalejaist ja publikust tulvil. Vaat mis mõne inimese algatus ja panus tähendavad! Sellise huvi korral ei jää ka 15. tegevusaasta viimaseks. Tänu muusajüngritele saime hetkeks argisest välja ja salailma kutset tunda ehk nagu Juhan Viiding on kirjutanud:   Eluaeg olen tahtnud õue. Mida see mulle tähendab? See on hinge ainuke nõue, mis mind elule lähendab. Kui Heidi ja Rein Aedma luuleteater Muusajüngrid loojatena mind Sydney Eesti Päevadel teatri luuleetenduses kaasa lööma kutsusid, siis esmakordse osalejana sain asjast aimu Urmas Vadi sõnade kaudu: suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Sydney Eesti Päevadel käis koos salaorganisatsioon - Muusajüngrid

SIRJE JÕGI 21. jaan. 2013

Kui Heidi ja Rein Aedma luuleteater Muusajüngrid loojatena mind Sydney Eesti Päevadel teatri luuleetenduses kaasa lööma kutsusid, siis esmakordse osalejana sain asjast aimu Urmas Vadi sõnade kaudu:

Sydney Eesti Päevadel käis koos salaorganisatsioon - Muusajüngrid
Sirje Jõgi osales Muusajüngrite etendusel esimest korda. Foto: Aune Vetik
Sydney Eesti Päevadel käis koos salaorganisatsioon - Muusajüngrid
Rein ja Heidi Aedma. Foto: Aune Vetik

"Kõik, kes sinna kuuluvad, saavad ühest asjast aru, et kõik ei olegi veel hulluks läinud, et kogu maailmal on lisaks sellele majandus-poliitilisele olmerägale veel teine pool, mis ütleb, et ilu päästab maailma". See kõlas hästi. Andsin nõusoleku.

Aga et inimesed tõusevad üksteise järel püsti ja hakkavad luulet lugema, ja et see on nii nauditav tegevus, ja et lugejaid ja kuulajaid saab kohvikutäis, seda ma ette ei teadnud, nii et asi hakkas paistma avaliku saladusena.

Kõnesolev luuleetendus oli Muusajüngritele erakordne – tähistati luuleteatri kümnendat sünnipäeva. Sel puhul olid oma õnnitluse saatnud Hilja ja Arved Viirlaid Kanadast, Jüri Talvet, Ago Künnap, Uno Loop, Roman Baskin, Ita Ever, Ain Lutsepp, Anu ja Enn Hallik, Annika Koppel Eestist ning Muusajüngrite kauaaegne patroon tuntud bibliofiil Valdemar Vilder Thirlmerest.

Etendus algas ja lõppes fotomontaa¾iga Muusajüngrite senisest tegevusest, raamistatuna tuntud ja armastatud meloodiatest - Silvi Vraidi "Vana pildiraam" ning Urmas Alenderi "Hoia mind nii, et jääksin alles". See fotogalerii aitas meenutada neidki muusajüngreid, kes juba manalateel...

Kavas oli popurrii kümne aasta jooksul käsitletud autorite loomingust, alates Lydia Koidula ärkamisaegsest luulest kuni tänapäeva elavate klassikute – Arved Viirlaiu, Hando Runneli, Mats Traadi ja Jüri Talveti lüürikani.

Esinesid Lea Holm, Maud Kaljot, Kalev Savi, Uno Mardus, Taivo Anspal, Heinrich Korbe, Dr.Terry Kass, Heidi Aedma, Tiina Pill, Juhan Lübek, Krista Ford, Andres Palm, August Kangro, Edmund Ranniko, Triinu Rajasalu, Dr Kieran Scott, Aune Vetik, Olav Pihlak, Andres Perendi, Rein Aedma, Heino Meipalu, Dr Toomas Pill, Eugen Vilder, Sirje Jõgi, Kulla ja Hans Puurand, Mart Soesson, Marina Mardus ja Aivo Takis. Väljapaisev oli, et Maud Kaljot ja Heinrich Korbe lugesid luuletused peast, kusjuures Heinrich Korbel oli eriti pikk luuletus - Gustav Suitsu "Kerkokell". Uue muusajüngrina osales ja esines käesoleva kirjutise autori kõrval ka Adelaide'i koguduse õpetaja Andres Palm.

Sydney Eesti Maja kohvikusaal oli osalejaist ja publikust tulvil.

Vaat mis mõne inimese algatus ja panus tähendavad! Sellise huvi korral ei jää ka 15. tegevusaasta viimaseks.

Tänu muusajüngritele saime hetkeks argisest välja ja salailma kutset tunda ehk nagu Juhan Viiding on kirjutanud:

 

Eluaeg olen tahtnud õue.

Mida see mulle tähendab?
See on hinge ainuke nõue,
mis mind elule lähendab.

Sydney Eesti Päevadel käis koos salaorganisatsioon - Muusajüngrid Kui Heidi ja Rein Aedma luuleteater Muusajüngrid loojatena mind Sydney Eesti Päevadel teatri luuleetenduses kaasa lööma kutsusid, siis esmakordse osalejana sain asjast aimu Urmas Vadi sõnade kaudu:
Sydney Eesti Päevadel käis koos salaorganisatsioon - Muusajüngrid
Üks põnev artikkel tekstilise kodulehe valmistus tehniliselt kui läheb korda. Olen alatasa täheldanud kodulehtede valmistus peaks olema kättesaadav kommentaar tulemuslik netilehe tegemine http://www.aara.ee/Mobiilne_koduleht.html põnevat lugemist veebilehe tegemine optimeeritult üldine õpetus tarkvaraliselt nutikas, lihtsustatud kodulehe valmistamine maksimaalselt kestvate tulemustega.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: