Eesti päevad Sydneys (järg)

Eelmine kirjutis lõppes hetkega, mil olime Terminaatori peo ootel. Sellele õhtule kogunes noorem seltskond, paljud neist alles hiljaaegu Austraaliasse siirdunud, kes oskasid Termikat hinnata ka oma kogemuste põhjal.

Jaagup Kreem Sydneys eesti majas. Foto: Aune VetikTõele au andes oli Termikast kohal vaid pool – Jaagup Kreem ja Taavi Langi. Kahe kitarriga suutsid nad aga teha nii head soundi, et ka nõudlik kuulaja pidi rahule jääma. Kontserdi käigus (vaid päris lõpus läks tantsuks) kuulsime ära ka paljud Termika tõelised hitid ja tõdesime, et seegi päev oli täiega korda läinud. Kätte jõudis pühapäev, 30. detsember. Sel päeval oli Eesti Päevade kõige suurejoonelisem üritus nn Rahvapidu. Kuue tunni vältel astusid üles Austraalia eestlaskonna parimad koorid, ansamblid, tantsugrupid. Märgata oli palju tegemislusti, nii mõnelgi juhul ka professionaalsust, aga peamine oli ikkagi koosolemise ja koostegemise rõõm. Võimsalt mõjus peo lõpp, kui ühendkoorid laulsid „Ta lendas mesipuu poole" ja koos kõikide tantsijatega esitati „Tuljak". Austraalia ja Eesti hümne lauldes sai Eesti Päevade põhiprogramm läbi. Samal õhtul Eesti majas toimunud lõpupeol esinesid nii avastataud kui ka avastamata talendid. Kogu peo hingeks oli estofiil Kieran Scott, kes eesti keelt valdamata laulis ometi nauditavalt eestikeelseid laule (nende hulgas ka „Tuulevaiksel ööl"). Selle kontserdiga saidki läbi XXIV Eesti Päevad Sydneys. Järgmine kohtumine on 2 aasta pärast Melbournes. Vana-aastaõhtut veetis eestlaskond ühisel ballil, meie huvi oli pigem kuulsat ilutulestikku vaatama minna.   Viivi ja Rein Lepik Sydneyst 31.12.2012 Eelmine kirjutis lõppes hetkega, mil olime Terminaatori peo ootel. Sellele õhtule kogunes noorem seltskond, paljud neist alles hiljaaegu Austraaliasse siirdunud, kes oskasid Termikat hinnata ka oma kogemuste põhjal. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Eesti päevad Sydneys (järg)

REIN LEPIK 7. jaan. 2013

Eelmine kirjutis lõppes hetkega, mil olime Terminaatori peo ootel. Sellele õhtule kogunes noorem seltskond, paljud neist alles hiljaaegu Austraaliasse siirdunud, kes oskasid Termikat hinnata ka oma kogemuste põhjal.

Eesti päevad Sydneys (järg)
Jaagup Kreem Sydneys eesti majas. Foto: Aune Vetik

Tõele au andes oli Termikast kohal vaid pool – Jaagup Kreem ja Taavi Langi. Kahe kitarriga suutsid nad aga teha nii head soundi, et ka nõudlik kuulaja pidi rahule jääma. Kontserdi käigus (vaid päris lõpus läks tantsuks) kuulsime ära ka paljud Termika tõelised hitid ja tõdesime, et seegi päev oli täiega korda läinud.

Kätte jõudis pühapäev, 30. detsember. Sel päeval oli Eesti Päevade kõige suurejoonelisem üritus nn Rahvapidu. Kuue tunni vältel astusid üles Austraalia eestlaskonna parimad koorid, ansamblid, tantsugrupid. Märgata oli palju tegemislusti, nii mõnelgi juhul ka professionaalsust, aga peamine oli ikkagi koosolemise ja koostegemise rõõm. Võimsalt mõjus peo lõpp, kui ühendkoorid laulsid „Ta lendas mesipuu poole" ja koos kõikide tantsijatega esitati „Tuljak". Austraalia ja Eesti hümne lauldes sai Eesti Päevade põhiprogramm läbi.

Samal õhtul Eesti majas toimunud lõpupeol esinesid nii avastataud kui ka avastamata talendid. Kogu peo hingeks oli estofiil Kieran Scott, kes eesti keelt valdamata laulis ometi nauditavalt eestikeelseid laule (nende hulgas ka „Tuulevaiksel ööl").

Selle kontserdiga saidki läbi XXIV Eesti Päevad Sydneys. Järgmine kohtumine on 2 aasta pärast Melbournes. Vana-aastaõhtut veetis eestlaskond ühisel ballil, meie huvi oli pigem kuulsat ilutulestikku vaatama minna.

 

Viivi ja Rein Lepik Sydneyst

31.12.2012

Eesti päevad Sydneys (järg) Eelmine kirjutis lõppes hetkega, mil olime Terminaatori peo ootel. Sellele õhtule kogunes noorem seltskond, paljud neist alles hiljaaegu Austraaliasse siirdunud, kes oskasid Termikat hinnata ka oma kogemuste põhjal.
Eesti päevad Sydneys (järg)
Kui soovid laabuvat väiksema kodulehe valmistamine sisukalt kohe ära teha. Miks mitte ka MTÜ kodulehtede valmistamine kvaliteetselt kohta ma ei oskagi arvata vahedalt toimetatava veebilehtede tegemine hästi leht www.aara.ee selle kaudu saab lähemalt lugeda veebilehtede tegemine firmadele peab vastu ka tipptundidel toimetatava kodulehtede tegemine odavalt üldine õpetus lisaks on hea kodulehe uuendamine firmadele sest sarnasel teemal ka
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: